Eizo FlexScan EV2485 = flexibilita, vysoký kontrast, dizajnová atraktívnosť a cenová dostupnosť.

Ak hľadáte 24-palcový monitor na domáce použitie, FlexScan EV2485 je ideálnym všestranným riešením. 

Monitor EIZO FlexScan EV2485 využíva pre najmodernejšie pripojenie vstupy USB-C upstream, DisplayPort a HDMI a štyri porty USB downstream.

Pritom 24-palcový monitor vo formáte 16:10 prijíma obrazový signál, zvuk aj dáta z USB cez rozhranie USB-C a napája pripojené zariadenia cez USB.

Toto veľmi praktické viacúčelové pripojenie zjednodušuje rýchle pripojenie notebooku, keď používatelia používajú rôzne pracovné stanice v kancelárii alebo prechádzajú medzi kanceláriou a domácou pracovňou.

Dnešné notebooky majú často obmedzené možnosti pripojenia, čo je kompromisom za ich lepšiu prenosnosť. Port USB typu C a rozbočovač USB na monitore EV2485 poskytujú používateľom prístup k štyrom portom USB typu A pre jednoduché pripojenie periférnych zariadení, ako je externá klávesnica, myš, webová kamera alebo úložné zariadenie. Port USB typu C navyše poskytuje napájanie moderným stolným počítačom a notebookom, takže pre tieto zariadenia nie je potrebný ďalší zdroj napájania.

EIZO FlexScan EV2485
EIZO FlexScan EV2485 – Konektivita

Model EV2485 je energeticky úsporný, ergonomický a spoľahlivý a zaujme kvalitou obrazu. Má praktický bezrámikový dizajn, ktorý je esteticky vycibrený. Kryt je k dispozícii v elegantnej čiernej alebo bielej farbe – farebný variant, ktorý pracovný priestor rozžiari. K dispozícii sú zodpovedajúce káble v rovnakej farbe ako farebné prevedenie monitora.

Ovládacie prvky, snímač jasu a reproduktory sú integrované do tenkého predného rámčeka. Vďaka tomu užívateľsky veľmi dobre zapadajú do dizajnu monitora. Flexibilný stojan monitora EV2485 je možné otáčať, natáčať a naklápať tak, aby to bolo čo najpohodlnejšie pre chrbát, krk a polohu pri sedení.

EIZO FlexScan EV2485
EIZO FlexScan EV2485, ergonomická flexibilita, moderný dizajn.

Displej IPS LCD modelu EV2485 má rozlíšenie 1920 x 1200 pixelov a umožňuje najširšie pozorovacie uhly. Modelovo typický maximálny jas je 350 cd/m2. Antireflexná povrchová úprava a riadenie jasu AutoEcoView zaisťujú zobrazenie bez odleskov, zatiaľ čo sofistikované hybridné riadenie podsvietenia LCD zaisťuje obraz bez mihotania.

Spoločnosť EIZO nepoužíva škodlivé farby ani chemikálie na výrobu krytu monitora ani stojana. Monitor je tiež vyrobený z recyklovaných plastov a materiálov z udržateľných zdrojov a je zabalený v recyklovateľnom obale.

Vlastnosti

  • Dokovacie funkcie pre tablety a notebooky vďaka rozhraniu USB-C 3.1 s prenosom signálu DisplayPort a s napájacím výkonom až 70 W
  • Rámček tenký iba 1 mm pre extrémne kompaktný a mimoriadne pútavý vzhľad
  • Kontrast 1000:1, jas 350 cd/m², pozorovací uhol 178°
  • Funkcia Auto-EcoView, EcoView-Index a EcoView-Optimizer pre najvyššiu úsporu energie a optimálnu ergonómiu
  • Signálové vstupy USB-C (DisplayPort Alt Mode), DisplayPort, HDMI
  • Štyri konektory USB-A pre downstream

Päťročná záruka
EIZO poskytuje päťročnú záruku pre všetky modely FlexScan, a teda aj pre monitor EV2485. Ponúka tak najvyššiu bezpečnosť investície a veľmi nízke celkové náklady na vlastníctvo (TCO).

Dostupnosť a cena
Monitor EV2485 je v predaji od novembra 2021.
Nezáväzná odporúčaná predajná cena je 13.765 Kč / cca. 530 €

Záver

Ak hľadáte 24-palcový monitor na domáce použitie, FlexScan EV2485 je ideálnym všestranným riešením. Eizo sa dá ergonomicky nastaviť a spĺňa všetky normy a smernice pre zdravú a dlhodobú prácu. So super tenkým rámom a štýlovým riešením dizajnu navyše vyzerá naozaj dobre. Jeho dokovacie vlastnosti ho robia vysoko flexibilným a ponúkajú pripojenie potrebné pre takmer každý zdroj.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Eizo

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokFujifilm vymenoval distribučného partnera pre Slovensko
Nasledujúci článokContinental kupuje Trelleborg Printing Solutions