Jednoduché zladenie farebnej reprodukcie medzi monitorom a tlačiarňou.


Kalibračný softvér ColorNavigator Elements podporuje monitory EIZO s označením CX/CS radu ColorEdge. ColorNavigator Elements zabezpečuje rýchle „oko-metrické“ zladenie farebnej reprodukcie monitoru s tlačovou predlohou. Pre tento spôsob kalibrácie nie je potrebné mať k dispozícii kalibračnú sondu.

Jednoduché zladenie monitoru s tlačovou predlohou (tlačovým výstupom) v štyroch krokoch

Proces zladenia (dosiahnutia farebnej zhody) je jednoduchý a rýchly i pre úplného začiatočníka a spočíva vo výbere motívu reprodukovanom na monitore, ktorý sa z hľadiska podania farebných tónov a bieleho bodu čo najviac blíži (podoba) tlačovej predlohe.

Automatická korekcia monitoru pomocou integrovaného senzoru

Zladenie farebnej reprodukcie fotografie na monitore s tlačovou predlohou pomocou programu EIZO ColorNavigator Elements je zakončené uložením referenčných hodnôt pre neskoršiu automatickú korekciu farebnej reprodukcie monitoru pomocou vstavaného autokorekčného senzoru. Vždy po uplynutí zvolených (ale max.) 200 prevádzkových hodín je farebná reprodukcia monitoru automaticky kontrolovaná a prípadne tiež korigovaná bez zásahu ľudskej obsluhy, tak aby farebná reprodukcia monitoru zodpovedala čo najlepšie stavu v dobe jeho nastavovania (kalibrácie) užívateľom.

Požiadavky na operačný systém

Viac informácií na: www.eizo.cz, www.eizomonitor.sk.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo