Monitor EIZO CS270 so širokým farebným rozsahom

EIZO predstavuje 27-palcový foto-monitor z radu „hobby“ CS: CS270 so širokým farebným rozsahom pokrývajúcim plne (100%) fotografický štandard sRGB IEC61966-2.1 a takmer z 99% fotografický štandard AdobeRGB (1998). Monitor je zaujímavý hlavne pre fotografických nadšencov a pre všetkých, ktorí nachádzajú záľubu v spracovaní obrazu a chcú bezchybne zobraziť plody svojej tvorivosti, popr. chcú získať reálnu predstavu, ako budú vyzerať ich dáta na tlačiarni.

Jednoduchá HW kalibrácia pre fotografických nadšencov


Model CS270 osadený LCD displejom typu IPS s uhlopriečkou 27 palcov a rozlíšením 2560 × 1440 ponúka dostatočne široký farebný rozsah s možnosťou zobrazovať fotografické dáta podľa štandardov sRGB IEC61966-2.1 aj AdobeRGB (1998). Model CS270 je už licencovaný pre použitie profesionálneho kalibračného softvéru EIZO ColorNavigator 6.x, čo umožňuje jednoduché nastavenie monitora podľa zvoleného fotografického štandardu, poprípade zladenie farebnej reprodukcie monitora so vzorovým výtlačkom.

HW kalibráciu sa dá realizovať s podporou väčšiny externých kalibračných sond dostupných na trhu, čo znamená pre monitory tejto cenovej triedy doposiaľ neobvyklé (väčšinou je v prípade kalibrovateľných „hobby“ foto-monitorov podporovaný len jeden typ kalibračnej sondy). Vďaka internému 16-bit spracovaniu obrazových dát umožňuje medzi sebou rozlíšiť i veľmi blízke farebné odtiene, tak v tmavých ako aj svetlých oblastiach farebných tónov.

Model CS270 je vybavený tromi digitálnymi vstupmi signálu:
DisplayPort a HDMI podporujú vstupný 10-bitový videosignál a DVI-D, ktorý podporuje digitálny vstupný videosignál s 8-bitovou farebnou hĺbkou a taktiež klasický analógový videosignál zo starších grafických kariet.

Ďaľšie vlastnosti:
•  max. jas 300 cd/m², max. statický kontrastný pomer 1 000 : 1
•  DUE – pre rovnomerné rozloženie jasu a farebnú jednotnosť
•  korekcia kolísania bieleho bodu a jasu v závislosti na okolnej teplote
•  prednastavené štandardy sRGB IEC61966-2.1, AdobeRGB (1998)
•  vypínateľná automatická regulácia jasu
•  Paper Mode pre čítanie elektronických dokumentov
•  kalibračný softvér ColorNavigator – už v cene

Technické info pdf: EIZO_CS270-datasheet

Cena a záruka
Monitor Eizo CS270 je dostupný na trhu za odporúčanú cenu cca. 825 € ( 22.490 Kč) bez DPH.
5-ročná záruka je dôkazom presvedčenia spoločnosti EIZO o spoľahlivosti foto-monitorov grafického radu ColorEdge.

Zdroj EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo