Spoločnosť EIZO NANAO Corporation, uviedla začiatkom augusta na trh v Českej a Slovenskej republike špičkový monitor EIZO CG303W z rady ColorGraphic, ktorý ponúka široký farebný gamut pokrývajúci až 99% farebného priestoru ofsetovej tlače. Model s rozlíšením 2560 x 1600 je osadený obrazovkou H-IPS, ktorá je potiahnutá špeciálnou vrstvou zaisťujúcou precízne podanie čiernej farby z rôznych uhlov pohľadu pri zachovaní vysokého kontrastného pomeru. Cielené nasadenie monitora je v oblasti DTP, pre-presse, systémoch diaľkového softproofu (Fogra PreCert Class A) a vďaka simulácii rôznych farebných video-priestorov tiež v oblasti postprodukcie.

EIZO CG303W

Model CG303W s HW – kalibráciou predstavuje špičkový monitor osadený LCD panelom s technológiou H-IPS ponúkajúci užívateľom prakticky konštantné farebné podanie z rôznych uhlov pohľadu. Samozrejmosťou je tiež široký farebný gamut s 98% pokrytím priestoru AdobeRGB (1998) a 102% pokrytím priestoru NTSC. Monitor navyše umožňuje na svojom DVI-DL vstupe spracovávať 10-bitový vstupný RGB signál (10bpc). Tým je možné súčasne zobrazovať viac než 1 mld. farebných odtieňov. Vďaka vysokému rozlíšeniu je schopný monitor zobrazovať rovnaké množstvo informácii ako napr. dva 21“ monitory s rozlíšením 1200 x 1600. V režime Picture by Picture (PIP) tak môže nahradiť dvoj-monitorové pracovisko 2 x 21“.

Kombinácia 16-bit interného spracovania signálu (gama-korekcie), vysokého kontrastu, širokého rozsahu farieb, výbornej odozvy a technológie DUE (pre dosiahnutie homogénnej plochy LCD panelu) vyhovuje najnáročnejším užívateľom v oblasti kontroly digitálneho obrazu v DTP štúdiách, pre-presse, pri spracovaní videa a ďalších grafických oboroch. Pre jednoduché ovládanie sú k dispozícii predvoľby nastavenia obrazu. Pokročilejšie ovládanie a kalibrácia s programom EIZO ColorNavigator je u monitorov rady CG štandardom. Monitor umožňuje prácu aj v režime na výšku pri otočení o 90 stupňov.

Monitory EIZO sú štandardne ponúkané s predlženou päťročnou záručnou dobou. Spoločnosť EIZO NANAO Corporation, zastupuje v ČR a SR spoločnosť Avnet, s.r.o.

Zdroj: EIZO

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo