EIZO ColorEdge CG318-4K

Japonská spoločnosť EIZO Corporation uvádza do predaja dva nové 4K monitory s vysokým rozlíšením: CG248 a CG318 radu ColorEdge.

ColorEdge CG248-4K


Monitor o uhlopriečke 23,8 palca sa vďaka rozlíšeniu 4K UHD (Utra High Definition, 3840 × 2160) hodí predovšetkým kreatívnym pracovníkom v oblasti tlačových médií, fotografie a videoprodukcie – skrátka všade, kde sa pracuje s obrazom vo vysokom rozlíšení. Špičková hustota 185 ppi (pixelov na palec) je základným predpokladom pre dokonale ostré vykreslenie fontov i fotografií. ColorEdge CG318-4K bol vyvinutý pre využitie v oblasti profesionálnej prípravy video dát určených pre TV-vysielanie a digitálne kina, poprípade pre ich postprodukciu. Preto tento monitor o uhlopriečke 31 palcov ponúka fyzické rozlíšenie DCI-4K rovné 4096 × 2160 obrazových bodov. Model CG318-4K je vhodný tak pre úpravy, tak aj pre kontrolné projekcie. Okrem toho je ideálnym monitorom i pre fotografov a špecialistov v oblasti tlače, ktorí potrebujú veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením a vysokou hustotou pixelov.

Farebné rozsahy oboch modelov obsiahnu podstatne viac farieb než bežné obrazovky LCD. Dosahujú napríklad 100 % pokrytia farebného priestoru ofsetovej tlače (ISO Coated V2), 98 % pokrytia priestoru DCI-P3 a viac ako 99 % pokrytia štandardu AdobeRGB. Vďaka tomu monitory zobrazuje správne i veľmi sýte farby používané pri tvorivej práci.

Monitory disponujú integrovaným kalibračným a autokorekčným senzorom, ktorý umožňuje nielen jednoduchú kalibráciu, ale tiež následné automatické udržovanie obrazových parametrov monitora pomocou funkcie automatickej rekalibrácie.

Autorekalibrácia: monitory sa po kalibrácii dokážu skontrolovať a to úplne bez pomoci užívateľa a dokonca i bez prídavného PC. Po naprogramovaní môžu monitory spúšťať kalibráciu v ľubovoľne nastavených časoch.

Technické informácie
CG248-4K-datasheet
CG318-4K-datasheet

Odporúčaná cena a záruka
CG248-4K   1 800,-€ (49.990,- Kč) bez DPH
CG318-4K   3 600.-€ ( 99.990,- Kč) bez DPH

Súčasťou dodávky je tiež profesionálne fotografické tienidlo, ktoré zabraňuje nežiadúcim vedľajším odrazom okolitého svetla na obrazovú plochu monitora, čistiaca súprava a kompletná kabeláž. Kalibračný Softvér ColorNavigator je dodávaný s monitormi ZDARMA.

Kompletná päťročná záruka na elektroniku, LCD displej a jeho podsvetľovací systém je dôkazom spoľahlivosti monitorov.

Zdroj: EIZO

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo