Durst Group Wins Three EDP Awards at FESPA Global Print Expo in Munich, Germany.

Durst Group, popredný výrobca digitálnych tlačových a produkčných technológií, získal tri ocenenia EDP na výstave FESPA Global Print Expo v nemeckom Mníchove. Ceny EDP sú najprestížnejšie ocenenia v odvetví digitálnej tlače a udeľuje ich konzorcium pozostávajúce z 21 európskych odborných časopisov pre inovatívne riešenia.

Ocenenia získali: P5 Robotics, P5 350 HSR a Durst Workflow Software

P5 Robotics je ďalšou úrovňou automatizácie pre flexibilné a nepretržité výrobné cykly s dlhými dobami prevádzky. Srdcom P5 Robotics je hybridný tlačový systém P5 350 HS D4, ktorého podávaciu jednotku tvoria dva roboty Kuka, aby zvládli bezobslužnú výrobu počas celej zmeny.

P5 350 HSR je najrýchlejší 3,5-metrový LED pásový tlačový systém na trhu s rýchlosťou tlače až 670 m2 a možnosťou podávania veľkých kotúčov s hmotnosťou až 1 000 kg a priemerom 635 mm.

Durst Workflow je úspešný softvér skupiny Durst Group, ktorý v súčasnosti používa viac ako 600 poskytovateľov tlačových služieb na celom svete pre svoje predtlačové operácie.

„Aktuálne ocenenia EDP nám prinášajú uzavretý kruh,“ povedal Christoph Gamper, generálny riaditeľ a spolumajiteľ Durst Group. „Pred piatimi rokmi na veľtrhu Fespa – tiež v Mníchove – sme predstavili náš plán pre vlastnú softvérovú divíziu a vývoj série tlačiarní P5, aby sme odvetviu ponúkli nový rozmer v kvalite tlače, rýchlosti tlače, flexibilite, automatizácii a udržateľnosti. Dnes sme dostali uznanie za náš odvážny krok a čo je dôležitejšie, naši zákazníci z toho profitujú. Ocenenia patria všetkým zamestnancom Durstu na celom svete – teší ma, že naša túžba po inováciách, bola uznaná.“

Zdroj: Durst

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo