DTG tlačiareň Epson SC-F1000 s bielym atramentom na potlač tmavého textilu.

Spoločnosť Epson rozširuje svoj rad hybridných tlačiarní DTG (Direct to Garment) a DTF (Direct to Film) o model SC-F1000. Podľa japonského výrobcu je SC-F1000 „prvou DTG tlačiarňou základnej úrovne na trhu s bielym atramentom, ktorá je schopná tlačiť priamo na tmavé alebo svetlé tkaniny“.

Kompaktná tlačiareň na textil SC-F1000 od spoločnosti Epson dokáže tlačiť na širokú škálu typov tkanín, svetlých alebo tmavých, vďaka tlači DTG a DTF.

Model SureColor SC-F1000 je mimoriadne zaujímavý pre nadšencov, maloobchodníkov a malé podniky, ktoré vyžadujú nákladovo efektívne riešenie s flexibilitou tlače na širokú škálu typov tkanín, či už svetlých alebo tmavých. Tlačiareň SC-F1000 umožňuje tlačiť na produkty vrátane tričiek, mikín, tašiek, vankúšov a iných textilných predmetov.

Epson SureColor SC-F1000
Epson SureColor SC-F1000

Vďaka jedinečnej technológii tlačovej hlavy PrecisionCore Micro TFP spoločnosti Epson v spojení s technológiou kontroly trysiek NVT (Nozzle Check Technology), ktoré zabezpečujú výnimočnú kvalitu (s rozlíšením až 2 400 dpi) a stabilitu obrazu, je SC-F1000 jedinou tlačiarňou vo svojej kategórii, ktorá obsahuje biely atrament, vďaka ktorému môže tlačiť priamo na tmavé odevy a priamo na film.
Kvalita obrazu je ďalej vylepšená použitím atramentov Epson UltraChrome DG2, ktoré znižujú presakovanie žltej a čiernej farby a zároveň zdôrazňujú bohatosť grafických návrhov vďaka profilu živých farieb.“

Dizajn a obsluha
Cieľom výrobcu bolo vytvoriť tlačiareň s jednoduchým ovládaním a ovládaním dotykovým displejom. Vďaka vysoko kompaktnému dizajnu, ktorý je ideálny pre maloobchodné prostredie, je možné model SC-F1000 inštalovať na menších pracoviskách a vďaka absencii ventilátora ho možno ľahko umiestniť k stene.
Model SC-F1000 má jednoduché používanie a ponúka množstvo funkcií, ktoré poskytujú intuitívnu, presnú a vysoko kvalitnú tlač.

Epson SureColor SC-F1000
Epson SureColor SC-F1000

Veľké otváracie veko napríklad zjednodušuje proces umiestnenia odevu alebo fólie na tlačový stôl a snímače tlačového stolu detegujú nerovnomerné nastavenie, aby sa predišlo chybám pri tlači. Produkt ponúka aj automatické nastavenie medzery, ktorú nastaví tlačový stôl na optimálnu výšku pre tlač bez ručného zásahu.

Epson SureColor SC-F1000
Epson SureColor SC-F1000

Obsluha modelu SC-F1000 prebieha cez jednoduchý a intuitívny dotykový displej. SC-F1000 ponúka možnosti pripojenia pomocou USB alebo Wi-Fi a zahŕňa tiež množstvo funkcií, ktoré minimalizujú údržbu zo strany používateľov a zvyšujú celkovú produktivitu, ako je automatické čistenie a atramentové zásobníky UltraChrome DG2, ktoré možno rýchlo a jednoducho vymeniť.

Všestrannosť a efektívnosť tlačiarne SC-F1000 ďalej zvyšuje softvér Epson GarmentCreator2, ktorý je súčasťou tlačiarne. Tento softvér obsahuje preddefinované nastavenia, ktoré urýchľujú a zjednodušujú proces tlače, či už v režimoch DTG (Direct-to-Garment) alebo DTF (Direct-to-Film).

„Dopyt po základnej DTFilm tlačiarni za posledné tri roky výrazne vzrástol,“ uviedol Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK. „Tento vzrušujúci vývoj od spoločnosti Epson ponúka nadšencom a malým podnikom cenovo extrémne dostupné riešenie, ktoré poskytuje vynikajúcu kvalitu a množstvo pokročilých funkcií zvyšujúcich produktivitu.“

Zdroj: Epson

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo