Dr. Ludwin Monz je uznávaným lídrom v nemeckom priemysle.

Spoločnosť Heidelberger Druckmaschinen AG vymenovala Dr. Ludwina Monza (58) za generálneho riaditeľa. Monz nahradil Rainera Hundsdörfera (64) vo funkcii predsedu predstavenstva spoločnosti Heidelberger Druckmaschinen AG. Rainer Hundsdörfer, ktorý túto funkciu zastával šesť rokov, podľa plánu odchádza do dôchodku.

Po viac ako desiatich rokoch na čele Carl Zeiss Meditec AG preberá Ludwin Monz manažérske povinnosti a bude pokračovať v presadzovaní strategickej zmeny Heidelbergu. V budúcnosti bude pokračovať vo zvolenej ceste otvárania nových trhov s kľúčovými kompetenciami.

„Našou úlohou je využiť našu technologickú silu na generovanie nových obchodov. Aby sme to dosiahli, musíme udržateľne zvyšovať ziskovosť a odolnosť a cielene sprístupniť naše existujúce technologické znalosti pre nové trhy,“ hovorí Ludwin Monz.

Polygrafický priemysel a jeho štruktúry sa menia rýchlym tempom. Očakávania zákazníkov od Heidelbergu však zostávajú vysoké. „Dôležitým cieľom preto nie je stáť na mieste vo vlastnom rozvoji,“ zdôrazňuje. „Našu stratégiu a rozšírenie našej vedúcej pozície na našich kľúčových trhoch chceme ešte viac uprednostňovať v súlade s potrebami zákazníkov. Pretože naším cieľom je byť vždy tým najlepším partnerom pre našich zákazníkov.“

Dr. Ludwin Monz je uznávaným lídrom v nemeckom priemysle so skúsenosťami s kapitálovým trhom. Má za sebou dlhú a úspešnú kariéru v technologických spoločnostiach vrátane pozícií vedúceho vývoja, ako aj manažmentu rôznych obchodných jednotiek.

Dr. Martin Sonnenschein, predseda dozornej rady spoločnosti Heidelberger Druckmaschinen AG, povedal: „Sme radi, že môžeme odovzdať predsedníctvo správnej rady skúseným rukám Ludwina Monza. So svojimi výraznými odbornými znalosťami v oblasti špičkových technológií a inovácií bude aj naďalej poháňať rast a reorganizáciu spoločnosti.

Radi by sme poďakovali Rainerovi Hundsdörferovi za vynikajúce úspechy a vysokú úroveň nasadenia až do konca jeho funkčného obdobia. Úspešným založením e-mobility ako novej obchodnej oblasti mal rozhodujúci vplyv na reorganizáciu spoločnosti.“

Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo