Koenig & Bauer Durst VariJET 106 v Sheetfed Division spoločnosti Koenig & Bauer.

Koenig & Bauer Durst navyšuje svoj výrobný program VariJET 106, aby držal krok s rastom digitálnej tlače skladaných kartónov. Oznámenie prichádza po spustení dvoch beta inštaláciách.

Prvé dva beta stroje boli inštalované u testovacích zákazníkov (v strednej Európe) kde budú prebiehať testy a skúšobné tlačové úlohy. Predpokladá sa, že prvý komerčný zákazník spustí ostrú produkciu v druhej polovici roka.

Robert Stabler, výkonný riaditeľ Koenig & Bauer Durst, povedal: „Inštalácie VariJET 106, postavené na trhovo overenej technológii, predstavujú pre trh obrovské vyjadrenia – a sme naozaj spokojní s podstatným pokrokom, ktorý sa dosiahol. Výroba sa zrýchľuje a nové stroje budú dostupné v druhej polovici roku 2023 na základe relatívne vysokého dopytu, ktorého sme svedkami.“

Dodal: Tieto stroje sú prispôsobené individuálnym požiadavkám a poskytujú veľkú príležitosť tým spoločnostiam, ktoré dokážu optimalizovať svoju výrobu a znížiť náklady a zároveň ponúkajú nové obchodné modely s vysokou pridanou hodnotou. Na výzvy, ako sú tieto, bol vyvinutý náš VariJET 106. VariJET 106 spája to najlepšie z oboch svetov technológie Rapida 106 od Koenig & Bauer a všetko digitálne know-how a odborné znalosti Durstu. Spája silné stránky digitálnej atramentovej tlače a klasickej ofsetovej tlače.“

VariJET 106
VariJET 106

Koenig & Bauer Durst VariJET 106 je vybavený tak, aby bol schopný riešiť širokú škálu aplikácií. Stroj vytlačí až 5 500 hárkov (formát B1) za hodinu. Používa atramenty na vodnej báze, ktoré spĺňajú všetky hlavné normy potravinovej bezpečnosti. Atramenty sú tiež „odfarbiteľné“, čo je dôležité pre budúcu investíciu vo svetle sprísňujúcej sa legislatívy týkajúcej sa miery recyklácie a opätovného použitia.

Oznámenia sa uskutočnili na dňoch otvorených dverí Koenig & Bauer Durst VariJET 106 v Sheetfed Division spoločnosti Koenig & Bauer, kde sa v dňoch 26. – 27. apríla v závode Radebeule v Nemecku zúčastnilo viac ako 60 zástupcov firiem.

Zdroj: Koenig & Bauer Durst

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo