Nemecký dodávateľ pre automobilový priemysel Continental získal Trelleborg Printing Solutions, divíziu švédskej skupiny Trelleborg. Divízia Trelleborg Printing Solutions bude integrovaná do obchodnej oblasti ContiTech spoločnosti Continental.

Spoločnosť týmto strategickým krokom rozširuje portfólio pre povrchové riešenia v oblasti tlačovej techniky a posilňuje aj obchod s priemyselnými zákazníkmi.

Po dohode ohlásenej v septembri 2021 sa osem závodov divízie – vo Francúzsku, Slovinsku, Spojených štátoch, Brazílii, Japonsku, Číne a dve v Taliansku – a 600 zamestnancov pripojí k skupine 200 000 zamestnancov, ktorá je širokej verejnosti známa svojimi pneumatikami.
Produktové portfóliá oboch spoločností sa navzájom dopĺňajú a vyznačujú sa vysokou úrovňou povedomia o značke, uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti Continental. „Obe jednotky už samy o sebe predstavujú inováciu a kvalitu.“ Tento strategický krok rozširuje ponuku povrchových riešení technologickej spoločnosti v oblasti tlačových technológií a zároveň posilňuje jej obchod s priemyselnými zákazníkmi.“

ContiTech/Continental
ContiTech/Continental

Koncentrovaná kompetencia pre ďalší rýchly rast

• Spoločnosť Trelleborg so sídlom v Lodi Vecchio v Taliansku sa zameriava predovšetkým na výrobu poťahov pre hárkovú a kotúčovú ofsetovú tlač so značkami Vulcan, Rollin, Printec a Sava a flexografickými rukávmi Axcyl Flexo Sleeves.
• Divízia ContiTech/Continental zamestnáva približne 800 ľudí v dvoch závodoch v Nemecku a jednom v Číne, ktoré vyrábajú najmä poťahy pre hárkovú a kotúčovú ofsetovú tlač značky Conti-Air a Phoenix Xtra Blankets, flexotlačové formy pre priame gravírovanie (Conti Laserline), ako aj materiály potiahnuté elastomérom pre rôzne aplikácie v iných odvetviach.

Continental je presvedčený, že fúzia bude mať pozitívny vplyv na všetky lokality a zamestnancov oboch partnerov.

Zdroj: Continental

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo