Ofsetové poťahy pre všetky technológie ofsetovej tlače.

Nemecký koncern Continental podpísal záväznú dohodu o akvizícii spoločnosti Trelleborg Printing Solutions. Dohoda zahŕňa poťahy pre digitálnu tlač a nosné návleky (sleeves) pre flexotlač, ako aj poťahy pre všetky technológie ofsetovej tlače.

Kúpou Trelleborg Printing Solutions spoločnosť Continental demonštruje svoj potenciál a plánuje ďalší rozvoj polygrafického priemyslu.

Spoločnosť spája budúcnosť svojich priekopníckych riešení nielen s tradičným sektorom dopravy a mobility, ale zvyšuje aj úlohu portfólia v oblasti moderných tlačových technológií.

Kúpou si spoločnosť Continental (skupina ContiTech), viac ako zdvojnásobí prítomnosť v tomto sektore. Dokončenie akvizície podlieha schváleniu príslušných protimonopolných úradov. Očakáva sa, že odpredaj bude dokončený v prvom polroku 2022. Obe strany sa dohodli nezverejniť kúpnu cenu.

Offset Printing Rubber Blanket
Offset Printing Rubber Blanket

Ofsetový poťah Continental oslavuje tento rok 110. výročie. Výsledkom týchto rozsiahlych skúsenosti sú sofistikované a najmodernejšie produkty, ktoré v kombinácii s novými technológiami Trelleborg Printing Solutions určite otvoria perspektívu nových riešení pre polygrafický priemysel.

Švédska skupina Trelleborg vyrába portfólio tlačových poťahov Vulcan, Rollin a Printer v závode v Lodi Vecchio v severnom Taliansku a v Mirambeau vo Francúzsku. Trlleborg Printing Solutions zamestnáva približne 640 zamestnancov po celom svete a je známe, že svojim zákazníkom dodáva špičkové riešenia v odvetví tlačových technológií.

Skupina ContiTech má takmer 300 zamestnancov, ktorí vyvíjajú a vyrábajú komplexné riešenia v oblasti tlače a tlačových technológií so svojimi značkami Conti-Air, Phoenix Xtra Blankets pre hárkovú a kotúčovú ofsetovú tlač a Conti Laserline platne pre priame gravírovanie určené pre flexotlač.

Rovnako ako Trelleborg, aj Continental je obrovským konglomerátom so skupinou pre gumárenské technológie ContiTech. Patria sem pneumatiky, priemyselné výrobky, povrchové materiály, hnacie remene a fólie na okná a bazény.

Dohoda predstavuje ďalšiu konsolidáciu dodávok tlačových poťahov. Trelleborg vybudoval skupinu akvizíciou Rollin a Reeves v rokoch 2006 až 2013. Medzitým si spoločnosť Flint Group vytvorila portfólio akvizíciou produktov Duco, DavidM a Day International.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Continental

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokEIZO FlexScan EV2485: 24,1-palcová obrazovka 16:10 s rozhraním USB-C
Nasledujúci článokHeidelberg sa zaviazal k bezpečnej a zdravej tlači a efektívnej obehovej ekonomike