MONDI_SCP

Mondi uvádza na trh 2 nové papiere určené na profesionálnu digitálnu tlač: Color Copy indigo a DNS® indigo. Aj pri využití tlačiarenských strojov HP Indigo majú teraz tlačiari možnosť si ponechať hmatové vlastnosti ofsetovej tlače pri univerzálnosti, ktorú poskytuje technológia digitálnej tlače.

Dnešným dňom uvádza skupina Mondi, výrobca papiera s celosvetovou pôsobnosťou, na trh papier Color Copy indigo a DNS® indigo po tom, ako počas obdobia posledných dvoch rokov úzko spolupracovala so spoločnosťou HP na vývoji dvoch nenatieraných indigo papierov, aby tak doplnila svoje rozširujúce sa portfólio papierov určených na digitálnu tlač. V rámci oblasti technológií zameraných na profesionálnu digitálnu tlač digitálne tlačiarenské stroje HP Indigo rýchlo nadobúdajú svoje vynikajúce postavenie na trhu s digitálnymi tlačiarenskými strojmi.

Spoločnosť HP udelila papierom Color Copy indigo a DNS® indigo 3-oj hviezdičkovú certifikáciu.

Čo je najvyššie hodnotenie pre digitálne tlačiarenské stroje HP Indigo a takýmto hodnotením sú vyjadrené tie najlepšie výsledky v zmysle priechodnosti papiera, fixácie a kompatibility prenosného pásu. “Indigo technológia je tou optimálnou pre profesionálne tlačiarne. Počas procesu výroby papiera je na papier pridávaný špeciálny povrchový náter tak, aby farbivo HP ElectroInk mohlo neskôr dobre priľnúť na povrch papiera. Toto má ešte ďalšiu veľkú výhodu oproti papierom, na ktoré musí byť nanášaná povrchová vrstva v tlačiarňach – Color Copy indigo a DNS® indigo majú neobmedzenú životnosť skladovania. Toto znamená, že s týmito papiermi máte možnosť dosiahnuť vynikajúce tlačové vlastnosti na Indigo tlačiarenskom stroji aj vtedy, keď bol váš papier uskladnený niekoľko rokov,” vysvetľuje Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper.

Špeciálny podkladový náter zaručuje stopercentnú priľnavosť ElectroInk.

Vrstva farbiva ElectroInk je zároveň oveľa tenšia v porovnaní s inými farbivami určenými na digitálnu tlač, čo zanecháva hmatové vlastnosti neporušené – veľmi podobné s procesom ofsetovej litografie. Charakteristicky pre technológie digitálnej tlače umožňujú tlačiarenské stroje HP Indigo flexibilitu využitia v tlači. Ide o hladký, prvotriedny papier, ktorý prináša vysokú kvalitu tlače pri celofarebnej potlači a spoločnosť HP odporučila Color Copy indigo predovšetkým na knihy fotografií. Color Copy indigo vykazuje brilantnosť farieb, ostrosť tlače a hladký omak triedy Classic Color Copy, vďaka čomu je tento papier dobrou voľbou na akékoľvek grafické použitie. Vysoký stupeň belosti papiera DNS® indigo ho robí osobitým papierom, ktorý sa výborne hodí na vysoko kontrastný text, grafiku a farebnú tlač na tlačiarenských strojoch HP Indigo. Vzhľadom na kontrast dosiahnuteľný s DNS® indigo je to papier, ktorý výrobca odporúča na reklamnú komunikáciu ako POS materiál určený na podporu nákupu, na korporátne tlačoviny, firemné reporty a brožúry.

Návštevníci každoročného podujatia Hunkeler Innovation Days mali možnosť vidieť a cítiť kvalitu papierov DNS® indigo a Color Copy indigo. Oba papiere sú súčasťou Green Range skupiny Mondi a certifikáciou FSC. Kompletné Mondi portfólio papierov určených na digitálnu tlač pozostáva z papierov, ktoré sú taktiež súčasťou ekologického radu papierov Mondi Green Range. Všetky papiere Green Range majú certifikáciu FSC, boli bielené bez použitia chlóru alebo sú 100% recyklované.

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo