Europapier

V oblastiach ako je umenie, či módny priemysel má tradičné médium PAPIER nenahraditeľné miesto a to aj napriek aktuálnej expanzii technológií a online médií. O týchto trendoch a novinkách sa diskutovalo v rámci júnového termínu akcie s názvom „Raňajkové dizajn menu“, ktorú organizuje spoločnosť Europapier Slovensko každý mesiac vo svojich priestoroch. Medzi komunitou pozvaných nechýbajú grafickí dizajnéri, ilustrátori, ľudia z reklamných agentúr, produkčných domov, či obchodní partneri – skrátka kreatívni ľudia, ktorí sa zaujímajú o design a kreatívne papiere. „Prezentácie sú zostavené v aktuálnej téme prezentovanej značky papiera, ktorý takto predstavíme v širšom kontexte a presahu, zároveň dáme priestor spíkrom, komerčným partnerom a účastníkom na networking po oficiálnej časti. K dispozícii sú vždy vzorkovníky a ukážky print produkcie, ako aj produktový špecialista divízie DESIGN PAPERS“ uviedla ku konceptu eventu jeho organizátorka Mária Danišová (zodpovedná za backselling kreatívnych papierov v spoločnosti Europapier).

Umenie, móda a vášeň

Umenie, móda a vášeň pre dizajn bola ideálna téma pre prezentáciu spoločnosti GARDA CARTIERE a jej produktového radu papierov GardaPat 13, ktorú viedol Alessandro Nardelli, Export Sales Director spoločnosti Lecta Group, Taliansko. Nakoľko v spoločnosti Lecta Group je zodpovedný za všetky produkty, predaj a backselling vo vydavateľstvách strednej a východnej Európe, prítomní sa dozvedeli viac o spoločnosti, ktorú tvoria tri papierenské spoločností: Garda CARTIERE –Taliansko, Condat – Francúzko a Torrapapel – Španielsko , ako aj výrobe papierov a novom rade ich značky GARDA.

Alessandro pracuje pre papierenský priemysel už mnoho rokov a je špecialistom na papier, ale aj veľkým fanúšikom kníh. Stretnúť ho osobne je možné aj na všetkých významných svetových knižných veľtrhoch: Frankfurt nad Mohanom, Londýn, Paríž, New York, Göteborg, Moskva a iných, kde zastupuje dodávateľov a výrobcov papiera.


Obr.: Alessandro Nardelli počas prezentácie produktov GARDA

„Som rád, že môžem na tomto fóre prezentovať naše talianske papiere značky GARDA. Taliansko je známe okrem umenia, módy a známych módnych značiek aj papierenským priemyslom. Na rozdiel od módy je oveľa ťažšie v papierenskom priemysle a v produkcii papiera mať a budovať značku, ktorá by hovorila sama za seba“ konštatoval v svojom príspevku Alessandro Nardelli. Papier je v podstate materiál, ktorý slúži k realizácii produktov, ako sú knihy, časopisy, katalógy, brožúry, obaly a ďalšie papierenské produkty. Je teda pomerne ťažké prehlásiť, že je to značka ako taká. Kto pracuje s papierom, či už v papierenskom, alebo polygrafickom priemysle vie a potvrdí, že papier a papier nie je to isté!

Základom pre kolekciu papierov GardaPat 13, ktorú tvoria papiere s názvom KLASSICA, KIARA a BIANKA, je vysoko kvalitný papier, ktorý sa vyrába už od roku 1970. Uvedený papier sa vyrába v Taliansku v závode GARDA CARTIERE, ktorá je vo svete známa výrobou špeciálnych papierov a papierov tej najvyššej kvality (HQ). Spoločnosť sa hlási a aj zodpovedne správa k environmentálnej problematike a problematike životného prostredia.

Na záver svojej prezentácie Alessandro Nardelli poďakoval všetkým, ktorý vedia oceniť kvalitu a využívajú pre svoje polygrafické produkty papier z portfólia spoločnosti Garda CARTIERE.


Obr.: Daniel Gašparovič (Key Account Manager Indent business, Europapier Slovensko), Alessandro Nardelli (Export Sales Director, Lecta Group), Mária Danišová (Backselling a Marketing divízie Design, Europapier Slovensko), Katarína Hendrichovská (Produktová špecialistka divízie Design, Europapier Slovensko).

Papiere GardaPat 13

V sortimente kreatívnych papierov je kolekcia GardaPat 13, jedinečný obojstranne natieraný papier s volumenom 1.3 a matným povrchom. Prírodný odtieň, jemný povrch a špeciálna technológia výroby, robí tento produkt výnimočným a vhodným pre množstvo tlačových prác, ktoré nechcú zostať nepovšimnuté.


Obr.: Grafické zobrazenie farebného odtieňa jednotlivých papierov (Klassica, Kiara, Bianka)

Kombináciou zamatovo natieraného povrchu a vysokého volumenu, získate papier príjemný na pohľad i na dotyk, ako aj úsporu nákladov na hmotnosti papiera. Môžete si vybrať zo širokej škály plošných hmotností a z troch odtieňov – KLASSICA (krémová) , KIARA (krémovo svetlejšia) a BIANKA (prírodne biela). GardaPat 13 kombinuje maximálnu kvalitu s ohľadom na životné prostredie.


Obr.: Spektrálny graf papierov Klassica/Kiara/Bianka potvrdzuje neprítomnosť OBA (optických bielidiel). Merané spectrofotometrom s UV filtrom.


Kolekcia papierov GardaPat 13 je určená pre kreatívnu tvorbu, ktorá používa papier nielen na tlač, ale aj ako nástroj komunikácie a dodáva projektom pridanú hodnotu. Všetky papiere z kolekcie GardaPat 13 sú vyrábané bez pridania optických bieliacich prostriedkov (OBA-free), bez kyselín (Acid-free) a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Papiere GardaPat 13 sa vyznačujú navyše vysokou nepriehľadnosťou, vynikajúcou pevnosťou a vynikajúcou potlačiteľnosťou.

Na záver
Papiere z kolekcie GardaPat 13 sú kvalitatívne veľmi dobré a excelentné výsledky tlače s nimi dosiahnete nielen ofsetovou technológiou, ale aj digitálnou tonerovou technológiou tlače. Samozrejme, že uvedené papiere sa dajú spracovať aj inými postupmi napr. sietotlačou, razbou, výsekom a podobne.

Papiere GardaPat 13 exkluzívne ponúka spoločnosť Europapier Slovensko, s.r.o.
Viac informácií nájdete na: www.europapier.sk

Pripravil: František Martančík
Photo: Katarína Haršányová / www.TWDT.sk

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo