Clifton Packaging Group je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločnosti v oblasti flexibilných obalov v Spojenom kráľovstve. Investícia do tretieho flexotlačového stroja od spoločnosti KBA-Flexotecnica predstavuje pokračovanie úspešného partnerstva medzi týmito spoločnosťami.

Inovácia, rast, široké portfólio produktov

Spoločnosť Clifton Packaging bola založená v roku 1981 a od spustenia výroby získava vynikajúce hodnotenia za kvalitu i reputácie pokiaľ ide o inovácie. V posledných rokoch spoločnosť Clifton významne narástla, čo prispelo, že bola uznaná londýnskou burzou cenných papierov za jednu z 1000 najlepších a najrýchlejšie sa rozvíjajúcich spoločností vo Veľkej Británii.

Spoločnosť sa špecializuje na produkciu vysokokvalitných obalov pre trh potravín a sektor vitamínových produktov. Tieto výrobky sa predávajú po celom svete, vrátane Afriky a Blízkeho východu. Vďaka širokému portfóliu materiálov a možnosti balenia môže firma rýchlo reagovať na požiadavky zákazníkov. Spoločnosť Clifton Packaging okrem tlače ponúka svojim zákazníkom aj kompletné baliace riešenia od myšlienky až po hotový výrobok.

„S dvoma flexotlačovými strojmi, ktoré používame sme veľmi spokojní. Servis, kvalita a ďalší technologický pokrok nás opäť presvedčili, že môžeme pokračovať v raste s technológiou Koenig & Bauer. Vďaka vysokej úrovni výkonnosti a na základe dlhoročnej spolupráce, spoločnosť Clifton Packaging neváhala pri výbere nového tretieho stroja. Sme potešení, že spolupráca s KBA Flexotecnica pokračuje, hovorí výkonný riaditeľ Shahid Sheikh OBE.“

Koenig & Bauer EVO XD
Obr.: Nový flexotlačový stroj Evo XD bol inštalovaný v Leicestri (Anglicko) začiatkom roka 2018 a bude tlačiť predovšetkým flexibilné obaly.

Nová technológia Evo XD

Koenig & Bauer EVO XD  je  novokoncipovaný flexotlačový stroj určený pre narastajúcu potrebu hospodárnej výroby maloobjemových zákaziek. Je vybavený CI (Impression Cylinder) s ôsmymi tlačovými jednotkami, novou generáciou sušenia a novo vyvinutou technológiou pohonu a riadenia. Stroj Evo XD je vybavený a prispôsobený tak, aby spĺňal vysoké požiadavky na kvalitu tlače na širokom spektre substrátov.

Flexotlačový systém CI využíva šírku dráhy média 1 320 mm a variabilnú dĺžku tlačového formátu od 370 do 1 000 mm. Medzi najdôležitejšie technické parametre patrí vysoko účinný ventilačný systém s úsporou energie v sušiacom priestore a automatický systém nastavenia tlaku AIF (Auto Impression Flexotecnica), ktorý umožňuje rýchly rozbeh produkcie bez špeciálnych sútlačových značiek a bez potreby použiť tlačové farby počas procesu nastavenia stroja na vlastnú tlač. Stroj je vybavený aj systémom pre automatické nastavenie a kontrolu sútlače ARF (Automatic Register Flexotecnica), ktorý zaisťuje zníženie počiatočného odpadu na minimum.

Všetky dôležité automatizačné a riadiace funkcie sú integrované do panelu dotykovej obrazovky a zabezpečujú tak intuitívnu tlač. Pokiaľ ide o automatizáciu rýchlych zmien v procese prípravy a vlastného tlačového procesu, model Evo XD je najmodernejší. Tlačový stroj dokáže produkovať rýchlosťou až 500 m za minútu v závislosti od podkladu.

Zdroj: Koenig & Bauer

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo