Konica Minolta rozšírila svoje čiernobiele veľkoformátové portfólio o tri nové multifunkčné systémy: KIP 7700, KIP 7900 a KIP 7100. Spolu s nedávno predstavenou farebnou tlačiarňou KIP C7800 a čiernobielym zariadením KIP 700m pokrývajú všetky potreby trhu v oblasti veľkých formátov. Táto Séria 7 zaujme najmä poskytovateľov tlačových služieb, dizajnové tímy a užívateľov s meniacimi sa požiadavkami.

Modulárne, integrované a rozšíriteľné multifunkčné veľkoformátové tlačové systémy KIP 7700 a KIP 7900 poskytujú jedinečnú všestrannosť, pokročilú technológiu, vynikajúcu kvalitu obrazu aj spoľahlivý výkon. Ako čiernobiele sieťové tlačiarne alebo pri tlači z USB dosahujú zariadenia KIP 7700 a KIP 7900 rýchlosť tlače päť A0 a sedem A0 tlačí za minútu. Sú pripravené na mesačný objem až 12 000 výtlačkov (KIP 7700) a až 15 000 (KIP 7900).

Kapacita médií oboch systémov pozostáva zo štyroch rýchlo vymeniteľných roliek (á 150 m) ako aj integrovaného ručného podávača hárkov. KIP 7700 a KIP 7900 sú dostupné v rozličných systémových konfiguráciách, aby splnili všetky špecifické produkčné požiadavky. Systémy možno obohatiť o funkcionalitu skenovania, on-line skladania ako aj iné dokončovacie jednotky, ktoré sú prispôsobené plnej rýchlosti zariadenia. Zoznam výhod KIP 7700/7900 ešte rozširujú nízke prevádzkové náklady, výborná použiteľnosť a malý pôdorys zariadení. Ďalšou novou čiernobielou multifunkčnou veľkoformátovou tlačiarňou Konica Minolta je KIP 7100, systém ponúkajúci všetko v jednom – tlač, kopírovanie aj farebné skenovanie.

Pôdorys (1 m2) garantuje vysokú produktivitu aj v malých kanceláriách. Systém má zásobník až s dvomi rolkami a ponúka kazetu na rezané listy pre väčšiu všestrannosť a flexibilitu médií. KIP 7100 ponúka pokročilú čiernobielu LED technológiu, ktorá je veľmi ekonomická a prináša cenovo dostupné veľkoformátové výtlačky. Dokončovanie zahŕňa stohovanie a skladanie. Rozšíriteľnosť KIP 7100 je kľúčom k jeho všestranným schopnostiam, ktoré sú vhodné pre decentralizované i centralizované prostredie.

 
Obr. KIP 7700 / KIP 7100
Čiernobiele systémy KIP 7700/7900 a KIP 7100 sa výborne ovládajú vďaka veľkému farebnému LCD dotykovému panelu. Aj užívateľ bez špeciálneho tréningu s ním bude vedieť narábať okamžite. Všetky
hlavné funkcie a ovládacie prvky sú dostupné dotykom prsta. Všetky systémy série 7 ponúkajú aj IPS 7.4, čo je komplexný softvérový balík kontroleru obsahujúci aplikáciu KIP Cost Review Application, ktorá slúži na jednoduchú správu nákladov a účtovania. Systémy série 7 ponúkajú tlač a náhľady z PC klientskej alebo webovej aplikácie. Okrem toho aplikácia KIP Cloud Printing poskytuje okamžitú dostupnosť tlače prostredníctvom e-mailu a nevyžaduje si žiadny vlastný server, pričom je zachovaná bezpečnosť tlače dôverných dokumentov. Optimálnu kompatibilitu riešia certifikované ovládače pre Windows a AutoCAD.

„KIP 7700/7900 a KIP 7100 vylepšili naše veľkoformátové portfólio všestranných čiernobielych systémov,“ povedala Anja Schappert, Product Manager, Wide Format Solutions spoločnosti Konica Minolta Business Solutions Europe. „Systémy ladia s nedávno predstavenou veľkoformátovou farebnou tlačiarňou KIP C7800 a čiernobielou tlačiarňou KIP 700m. Vytvárajú tak najkompletnejší sortiment pre technické prostredie, aký sme kedy dokázali ponúknuť.“

Zdroj TS: KONICA MINOLTA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokFarebná tlačiareň KIP C7800 plní európske veľkoformátové sny
Nasledujúci článokCanon predstavil nový EOS 650D