Spoločnosť Canon oznamuje, že získala tri prestížne ocenenia svojich produktov od asociácie EISA (European Imaging and Sound Association). Ceny EISA udeľuje porota nezávislých odborníkov, zložená z redaktorov vyše 50 prestížnych časopisov z 18 krajín. Ceny sa udeľujú produktom, ktoré sú kombináciou pokročilých technológií, užitočných funkcií a moderného dizajnu – a navyše predstavujú dobrý pomer medzi cenou a výkonom.

Tento rok boli s ohľadom na uvedené kritériá ocenené naše fotoaparáty EOS 100D a EOS 6D aj objektív EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x.

  

Fotoaparát EOS 100D získal cenu „Európska zrkadlovka sezóny 2013 – 2014“, objektív EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x bol označený za „Európsky profesionálny objektív sezóny 2013 – 2014“ a fotoaparát Canon EOS 6D si vyslúžil prívlastok „Európska pokročilá zrkadlovka sezóny 2013 – 2014“.

Tieto ocenenia sú dôkazom vynikajúcich výsledkov Canon v oblasti výroby digitálnych zrkadloviek (DSLR) aj objektívov.

Európska zrkadlovka sezóny 2013 – 2014: Canon EOS 100D

Porota EISA poskytla pri hodnotení fotoaparátu Canon EOS 100D nasledujúci komentár:

„Canon EOS 100D je doteraz najmenšia a najľahšia digitálna APS-C zrkadlovka na svete. V kategórii reflexných fotoaparátov ponúka veľmi vysoký výkon a je kompatibilná s príslušenstvom aj s objektívmi EOS (hoci niektoré z týchto objektívov budú po pripojení k tak malému modelu vyzerať trochu „nadrozmerne“). Miniatúrne telo fotoaparátu bude vyhovovať používateľom, ktorí hľadajú malý, ľahký a prenosný fotoaparát, ktorý má ale stále dostatočné množstvo funkcií na tvorivé fotografovanie. Vďaka automatickým režimom a dotykovému displeju je fotoaparát jednoducho použiteľný aj pre úplných nováčikov, no snímač s 18 miliónmi pixelov pritom ponúka špičkovú obrazovú kvalitu.”

Európsky profesionálny objektív sezóny 2013 – 2014: Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x

Porota EISA poskytla pri hodnotení objektívu EF 200-400mm f/4L Extender 1.4x nasledujúci komentár:

„Ide o úžasný prínos do sveta optických technológií. Tento plnoformátový super telefoto zoom so stabilizátorom otvára novú éru v oblasti profesionálnej optiky. Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1.4x má vstavaný telekonvertor, ktorý umožňuje prepínanie na väčšie ohniskové vzdialenosti v priebehu sekundy. Keďže telekonvertor je priamo súčasťou tela objektívu, možno ho bezpečne aktivovať aj v nepriaznivých podmienkach bez odkrytia zrkadla a snímača fotoaparátu. S nasadeným konvertorom objektív získava rozsah 280-560mm f/5.6. a pre tých, čo potrebujú ešte väčší rozsah, je tu kompatibilita s nástavcom Canon EF 2x III. Hoci pre amatérskych nadšencov je tento objektív príliš drahý, jeho dokonalá optická kvalita zaručí vynikajúce výsledky napríklad fotografom športových aktivít alebo divokej prírody.“

Európska pokročilá zrkadlovka sezóny 2013 – 2014: Canon EOS 6D

Porota EISA poskytla pri hodnotení fotoaparátu Canon EOS 6D nasledujúci komentár:

„Canon EOS 6D ponúka veľa funkcií a výhod profesionálnych plnoformátových fotoaparátov Canon, ale za oveľa dostupnejšiu cenu. Niektoré funkcie dokonca prekonávajú náš model EOS 5D Mk III, napríklad funkcia automatického zaostrovania (AF) – v zhoršených svetelných podmienkach je teraz rýchlejšia a efektívnejšia. Okrem výhod plnoformátového snímača, širšieho expozičného a dynamického rozsahu model EOS 6D ponúka aj malé oneskorenie uzávierky (len 47 m/s) a sériové fotografovanie so snímkovacou frekvenciou 4,5 sním./s až do 1250 záberov.

EOS 6D je najmenší plnoformátový fotoaparát Canon a aj vďaka funkciám Wi-Fi a GPS je skvelou voľbou pre nadšených fotografov“.

Zdroj:Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo