Obľúbená zrkadlovka EOS 1200D získala cenu „Európska spotrebiteľská DSLR sezóny 2014-2015“, zatiaľ čo inovačná LEGRIA mini X bola nazvaná „Európskou lifestylovou videokamerou sezóny 2014-2015“ – uznanie výnimočnej kvality rýchlo sa rozrastajúcej produktovej kolekcie Canon.

Ceny EISA (European Imaging and Sound Association)udeľuje porota zložená z editorov z 50 popredných fotografických časopisov z 20 európskych krajín. Oceňujú sa produkty, ktoré dokážu skombinovať najmodernejšie technológie, praktické funkcie a atraktívny dizajn s výborným pomerom ceny a výkonu. Tento rok získali naše modely LEGRIA mini X a EOS 1200D najvyššie ocenenia v príslušných kategóriách, pretože spĺňajú všetky tieto kritériá.

„Naša spoločnosť sa snaží ponúkať zákazníkom produkty, ktoré im umožnia objavovať nové tvorivé možnosti, a to určite modely EOS 1200D a LEGRIA mini X dokážu,“ povedal Steve Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging Group zo spoločnosti Canon Europe. „Sme na tieto výsledky mimoriadne hrdí a tešíme sa z toho, že naše úsilie neustále prichádzať s novými, prvotriednymi technológiami bolo ocenené. Pre Canon je kľúčové, aby používatelia našich výrobkov získali možnosť rozprávať svoje príbehy čo najrozličnejšími spôsobmi, a uznanie od porotcov EISA je ocenením flexibilnosti aj kvality týchto dvoch modelov. Zároveň je to dôkaz, že sa nám snaží našu víziu napĺňať v praxi.”

Európska zrkadlovka sezóny 2014-2015: Canon EOS 1200D

Porota EISA model Canon EOS 1200D charakterizovala slovami: „Táto kompaktná, ľahká a jednoducho ovládateľná digitálna zrkadlovka základnej triedy je určená pre nováčikov vo svete fotografie aj pre skúsených používateľov so skromnejším rozpočtom. Jej 18‐megapixelový snímač APS‐C CMOS v spolupráci s procesorom DIGIC 4 poskytuje vysokokvalitné snímky s dobrým dynamickým rozsahom a nízkym obrazovým šumom až do citlivosti ISO 1 600 a viac. Špeciálna aplikácia pre smartfóny EOS Companion novým používateľom pomôže získať zo svojho fotoaparátu maximum. Ďalšie vymoženosti, akými sú LCD so 460 000 bodmi, 63‐zónový merací snímač, korekcia objektívu priamo vo fotoaparáte a množstvo kreatívnych filtrov, robia z fotoaparátu Canon EOS 1200D mimoriadnu voľbu čo do pomeru ceny a výkonu”.

Európska lifestylová videokamera sezóny 2014-2015: Canon LEGRIA mini X

Porota EISA model Canon LEGRIA mini X charakterizovala slovami: „Druhá generácia týchto malých videokamier posúva originálnu a inovačnú koncepciu Canon ešte ďalej. LEGRIA mini X je naozaj všestranná – disponuje otáčavým dotykovým displejom, ktorý je ideálny na autoportréty, nastaviteľným stojanom umožňujúcim umiestnenie videokamery na akomkoľvek povrchu a ultraširokouhlým 170‐stupňovým objektívom na zachytenie celej scény. Kvalitné full HD video (25p alebo 50i) zaobstará objektív Canon F/2.8 typu 1/2.3 a 12,8‐megapixelový snímač CMOS. Používatelia majú k dispozícii kodeky MP4 aj AVCHD spolu s nekomprimovaným stereo LPCM zvukom z interného mikrofónu. Bohaté možnosti pripojenia zahrnujú 3,5 mm jack na pripojenie externého mikrofónu, konektor na slúchadlá, mini HDMI, mini USB a Wi‐Fi na jednoduchý prenos súborov. Prostredníctvom Wi-Fi je tiež možné kameru LEGRIA mini X ovládať bezdrôtovo z mobilného zariadenia. Mimoriadna flexibilnosť z nej robí dokonalého spoločníka pri vašich každodenných dobrodružstvách.”

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo