Canon EOS 80D - Európska digitálna zrkadlovka za obdobie 2016-2017.

Spoločnosť Canon s potešením oznamuje získanie štyroch významných ocenení od Európskej obrazovej a zvukovej asociácie (EISA). Tohoročné ocenenie produktov z oblasti snímania i tlače fotografií odráža špičkovú kvalitu produktov značky Canon naprieč celým ekosystémom technológií pre spracovanie obrazu.

Najvyššia kvalita od zachytenia obrazu až po tlač

„V spoločnosti Canon veľmi dobre rozumieme tomu, že fotografovanie nekončí stlačením spúšte, a dôsledne sa usilujeme o uvádzanie vysoko kvalitných produktov, ktoré začiatočníkom i profesionálom pomáhajú získavať tie najlepšie fotografie,“ hovorí Steve Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging Group v spoločnosti Canon Europe. „Záleží nám na každom okamihu fotografickej tvorby, či už ide o realizáciu záberu, tlač, uloženie či zdieľanie snímok. A pre všetky z týchto krokov ponúkame kvalitu značky Canon. Každé zo získaných ocenení demonštruje našu snahu a záväzok vytvárať priekopnícke produkty a sme veľmi hrdí na to, že odborná porota EISA ocenila tento rok hneď štyri naše produkty.“

Ocenenia pre produkty značky Canon zdôvodnila odborná porota EISA nasledujúcimi argumentami.

Canon EOS 80D

Canon EOS 80D je viac ako len ďalšia zrkadlovka. Canon prišiel na trh s fotoaparátom, ktorý užívateľom ponúkol veľa inovatívnych funkcií na fotenie i natáčanie filmov. Kľúčovou vlastnosťou tejto zrkadlovky je technológia Canon CMOS AF s dvojitými pixelmi, čo umožňuje rýchle zaostrovanie pri použití režimu živého náhľadu i v priebehu natáčania filmov. Rýchlemu zaostrovaniu napomáha i nový Power Zoom Adapter PZ-E1, ktorý je skvelým doplnkom nového štandardne dodávaného objektívu EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM.

Canon EOS 80D
Canon vylepšil i klasické automatické zaostrovanie a fotoaparátu dal do vienka 45 krížových bodov. Užívatelia určite ocenia i dotykové ovládanie prostredníctvom otočného displeja LCD s vysokým rozlíšením. A v neposlednom rade sa môže digitálna zrkadlovka EOS 80 pochváliť špičkovou obrazovou kvalitou.

Canon EOS-1D X Mark II

Canon EOS-1D X Mark II je najrýchlejšou digitálnou zrkadlovkou histórie, a predstavuje tak najlepší nástroj pre profesionálnych športových fotografov. Pohybujúce sa objekty zvládne táto zrkadlovka zachytiť rýchlosťou 14 snímok za sekundu – ide o impozantnú vlastnosť, ktorá je pri fotografovaní akčných scén veľmi dôležitá.

Canon EOS-1D X Mark II
Canon oproti predchádzajúcemu modelu EOS-1D X významne zvýšil obrazovú kvalitu fotografií a vylepšil automatické zaostrovanie, obzvlášť potom pri používaní telekonvertorov. Zdokonalenia sa dočkala i podpora videí, Canon EOS-1D X Mark II teraz umožňuje nakrúcať filmy v rozlíšení 4K a ponúka i rýchle automatické zaostrovane v režime živého náhľadu. Všetky tieto vylepšenia robia spolu s robustným telom z digitálnej zrkadlovky Canon EOS-1D X Mark II najlepší všestranný fotoaparát všetkých čias.

Canon EF 35mm f/1,4L II USM

Canon EF 35mm f/1,4L II USM ponúka úchvatný výkon – ide o najlepší objektív s ohniskovou vzdialenosťou 35 mm na trhu.
Canon EF 35mm f1,4L II USMOstrosť obrazu je neuveriteľne vysoká v strede i na okrajoch záberu, a to dokonca i pri clonovom čísle F/1,4. Canon v tomto objektíve využil svoje kľúčové technológie, ako je napríklad povrchová úprava Subwavelength Structure Coating (SWC) – zvýšil tak priepustnosť svetla a znížil výskyt odleskov i závoja.

Canon EF 35mm f/1,4L II USM navyše využíva optický člen typu Blue Spectrum Refractive (BR), ktorý je vytvorený z organického materiálu a umožňuje veľmi účinnú korekciu axiálnej chromatickej vady, ktorú nie je možné riešiť softwarovými úpravami.

Súčasťou objektívu je clona s deviatimi lamelami, vďaka ktorej môžu užívatelia robiť snímky s nádherne rozostreným pozadím. Canon EF 35mm f/1,4L II USM sa môže pochváliť i tesnením, ktoré v mieste upevnenia objektívu chráni fotoaparát pred prachom a vlhkosťou.

Canon imagePROGRAF PRO-1000

Canon imagePROGRAF PRO-1000 je špecializovaná fototlačiareň pre formát A2 s rozlíšením 2 400 x 1 200 dpi. Tento model využíva pigmentové atramenty, a môže sa tak pochváliť najlepšou možnou kvalitou tlače vrátane dlhodobej odolnosti voči svetlu (proti vyblednutiu farieb) i dlhou životnosťou výstupov.

Canon imagePROGRAF PRO-1000
Vďaka systému s 12 atramentovými zásobníkmi vrátane samostatnej matnej čiernej a fotografickej čiernej farby zabraňuje tlačiareň plytvaniu atramentom, a šetrí tak čas i peniaze. Canon imagePROGRAF PRO-1000 umožňuje pripojenie prostredníctvom USB 2.0, sieťového rozhrania Ethernet alebo Wi-Fi (vrátane Wi-Fi Pictbridge) a podporuje teda tlač z širokej škály zariadení. Design tlačiarne navyše odkazuje na vzhľad objektívov značky Canon – na prvý pohľad si užívatelia všimnú napríklad veľmi dobre známe červené linky.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo