Canon XC15 - kompaktná videokamera pre 4K (UHD) a Full HD rozlíšenie.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila XC15 – novú kompaktnú videokameru pre 4K (UHD) a Full HD rozlíšenie, ktorá umožňuje i vytváranie fotografií. Canon svoju novú videokamerou cieli na tvorcov obsahu, ako sú reportéri, nezávislí filmári alebo tvorcovia dokumentov.

Kamera XC15 ide v stopách obľúbeného modelu XC10 a spája v sebe najlepšie vlastnosti tohto predchodcu s novými možnosťami a funkciami. Medzi najnovšie vylepšenia patrí adaptér mikrofónu s dvojicou XLR vstupov pre profesionálny záznam zvuku, rýchle automatické zaostrovanie a možnosť snímkovej frekvencie 24p, ktorá je vhodná pre filmovú produkciu.

Canon XC15 – rozsiahle možnosti nahrávania a jednoduchá integrácia s profesionálnym workflow

Canon XC15 perfektne zastane úlohu druhej alebo tretej kamery v oblasti filmovej produkcie, a to i vďaka podpore korekcie Canon Log. Táto technológia prináša rovnako pôsobivý dynamický rozsah, ktorý je k dispozícii v prípade filmovej kamery Canon EOS C500 – celých 12 EV (800 percent). V prípade záznamu na internú pamäťovú kartu typu CFast 2.0 dovoľuje videokamera vytvárať zábery v UHD 4K rozlíšení (3 840 x 2 160 pixelov) so snímkovou frekvenciou až 25p alebo 24p, a to s impozantnou prenosovou rýchlosťou až 305 Mb/s.

Canon_XC15
Pri záznamoch vo Full HD rozlíšení ukladanom na pamäťovú kartu SD majú používatelia k dispozícii rýchlosť až 50 Mb/s. Možnosť vytvárať záznamy so snímkovou frekvenciou 24p je spolu s režimom ‘Look’ perfektnou funkciou pre tvorcov filmov – nová videokamera umožňuje jednoduché prepojenie so zábermi z ďalších filmových kamier, a významne tak vylepšuje aktuálny workflow. Nový model navyše ponúka i režimy umožňujúce meniť rýchlosť a uhol uzávierky, a kameramani tak môžu pracovať spôsobom, na ktorý sú zvyknutý.

Naplnenie potrieb dnešných autorov
Reportéri i filmári rozumejú tomu, že kvalita je pri zvuku rovnako dôležitá ako pri obraze, a stále viac preto vyžadujú kamery, ktoré ponúkajú omnoho viac možností práve z pohľadu audia. Spoločnosť Canon sa pri vývoji XC15 inšpirovala spätnou väzbou od celosvetovej komunity používateľov kamery XC10 a súčasťou nového modelu je preto napríklad adaptér mikrofónu MA-400. Vďaka tomuto adaptéru s dvojicou konektorov XLR pre symetrické i nesymetrické mikrofóny a linkové audio vstupy môže nová videokamera zaznamenať zvuk v skutočne profesionálnej kvalite.

Reportérov popri zvukových možnostiach určite osloví i vysoká flexibilita novej videokamery. Canon XC15 umožňuje pri nahrávaní v 4K (UHD) režime získať fotografie v rozlíšení 8,29 megapixelov, ktoré môžu používatelia vytlačiť alebo zverejniť na internete. Nová videokamera disponuje i rýchlym automatickým zaostrovaním a podporuje zaostrovanie s detekciou tváre – ponúka teda vlastnosti, ktoré sú veľmi dôležité pri zachytení akejkoľvek dramatickej udalosti a ktoré ešte viac zjednodušujú komponovanie záberu.

Viac detailov i pri zlom osvetlení
Model XC15 sa môže vďaka širokému rozsahu hodnôt citlivosti ISO od 100 do 20 000 pochváliť skvelým výkonom pri zlých svetelných podmienkach. Nová kamera je tak ideálna napríklad pre nakrúcanie rozhovorov v lokalitách so slabým osvetlením. Obdobne užitočný je i vstavaný neutrálny šedý filter, ktorý je výhodný v priebehu vytvárania záberov pri príliš jasnom osvetlení. Videokamera XC15 v sebe kombinuje rýchlosť s kvalitou a jej základ tvorí snímač CMOS typu 1.0 a obrazový procesor Canon DIGIC DV5. Vďaka týmto technológiám môžu používatelia vytvoriť záznam v 4K rozlíšení, a to s minimálnym šumom i s malou hĺbkou ostrosti.

Canon_XC15_4K_
Používatelia majú k dispozícii objektív s desaťnásobným optickým zoomom a s prvotriednou technológiou značky Canon pre stabilizáciu obrazu. Nová videokamera tak umožňuje nakrúcať širokú škálu scén – od portrétov až po zábery rozľahlej krajiny.

Jednoduché nakrúcanie vďaka ľahkému a kompaktnému designu
Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je videokamera XC15 ideálny spoločník pre tvorbu dokumentov a nakrúcanie rozhovorov do správ. Autori nový model ocenia najmä v situáciách, ktoré vyžadujú netradičný uhol pohľadu – ako je tomu u nakrúcaní v neobvyklých a náročných lokalitách, napríklad vo vnútri automobilu.

Canon_XC15_4K_front
Canon ergonomické telo XC15 navyše navrhol tak, aby nová videokamera používateľom ponúkla maximálny komfort – súčasťou je preto i rotačná bočná rukoväť. Najnovší model sa môže tiež pochváliť otočným displejom LCD pre jednoduché prehliadanie scény i záberu a lupou, ktorá zjednodušuje nakrúcanie pri jasnom svetle alebo pri vytváraní záberov s využitím hľadáčika.

Neustále pripojenie
Model XC15 dostal do vienka i dvojpásmovú Wi-Fi konektivitu, ktorá umožňuje efektívne využívať režim živého náhľadu i diaľkové ovládanie videokamery z prostredia prehliadača alebo pomocou chytrého zariadenia. Teda vlastnosti, ktoré ocení určite každý kameraman.

Kľúčové výhody videokamery XC15:

  • Vytváranie profesionálnych záznamov v rozlíšení 4K a Full HD
  • Dvojica profesionálnych audio konektorov XLR
  • Profesionálne vlastnosti a funkcie i jednoduchá integrácia s aktuálnym workflow
  • Diskrétne a vysoko univerzálne zariadenie
  • Jednoduché používanie

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo