Digitálny tlačový stroj Océ VarioPrint i300.

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, na veľtrhu drupa 2016 umožní priamo v akcii prezrieť si priekopnícky tlačový stroj Océ VarioPrint i300. Pre mnohých poskytovateľov tlačových služieb pôjde o prvú takúto príležitosť od minuloročného uvedenia tejto produkčnej tlačiarne. Ukážka zariadenia Océ VarioPrint i300 je súčasťou predvedenia produktívnych a vysoko kvalitných technológií, ktoré poskytovateľom tlačových služieb umožňujú zvýšiť obchodný potenciál.

Océ VarioPrint i300

Canon spojil kľúčové výhody veľmi úspešných technológií produktového radu ColorStream a modelovej série VarioPrint 6000 a vyvinul vysokorýchlostný hárkový atramentový tlačový stroj, ktorý v jednom zariadení prináša ako produktivitu a kvalitu atramentovej tlače, tak i univerzálnosť a flexibilitu špičkových hárkových tonerových tlačiarní.

Na veľtrhu drupa 2016 (hala 8a, stánok B50) Canon predstaví rad vylepšení a rozšírení Océ VarioPrint i300, navrhnutých s cieľom ešte viac posilniť jej aplikačné možnosti.

Nové rozšírenie ColorGrip pre Océ VarioPrint i300

Spoločnosť Canon využije veľtrh drupa 2016 na predstavenie nového rozšírenia pre VarioPrint i300 s názvom ColorGrip. Toto rozšírenie navrhol Canon tak, aby posilnilo možnosti atramentového stroja o ďalšie spôsoby využitia a prinieslo nové podnikateľské príležitosti v oblasti vysoko kvalitných výstupov – od transakčnej tlače až po marketingovú komunikáciu.

ColorGrip predstavuje významné kvalitatívne zlepšenie v oblasti in-line práce s tlačovým materiálom. Rozširuje možnosti pri výbere média a umožňuje vysoko kvalitnú atramentovú tlač na rôznorodé materiály, od nízkej až po vysokú gramáž. ColorGrip tak dovoľuje tlač i na materiály, pri ktorých doposiaľ nebola v dostatočnej kvalite vôbec možná. Vďaka novému rozšíreniu môžu poskytovatelia tlačových služieb tlačiť na širšiu škálu nákladovo efektívnych materiálov vrátane bežného papiera bez povrchovej úpravy a ofsetového papieru s povrchovou úpravou, a pohodlne tak striedať ofsetovú, laserovú i atramentovú tlač bez potreby využívať rôzne typy média a pritom bez akýchkoľvek kompromisov na kvalitu výstupov. Rozšírením možností tlačového stroja umožňuje technológia ColorGrip poskytovateľom tlačových služieb zvýšiť objemy produkcie a doplniť ponuku o nové služby, oboje v rámci jednej tlačovej platformy.

Od mája 2016 bude Canon ponúkať VarioPrint i300 ako v prevedení s ColorGrip, tak i bez tohto rozšírenia. Zákazníci si teda budú môcť vybrať variant, ktorý bude optimálny pre ich konkrétne potreby. Všetci súčasní zákazníci, ktorí už VarioPrint i300 využívajú, budú mať navyše možnosť svoje súčasné riešenie o rozšírenie ColorGrip doplniť, a ešte tak skvalitniť svoje doterajšie vybavenie.
Océ VPi300_02

Nová sada atramentov pre VarioPrint i300

Canon uvádza pre VarioPrint i300 i novú sadu vylepšených atramentov, ktoré zaisťujú špičkový farebný gamut na širokej škále médií. Vynikajúce podanie je výsledkom úsilia spoločnosti Canon o progresívnu inováciu atramentov pre atramentové systémy. Cieľom je najmä optimalizácia farebnej reprodukcie pri použití technológie ColorGrip. Nová generácia atramentov bude dostupná pre všetkých súčasných používateľov VarioPrint i300, ktorí tak získajú výhody spojené s lepšou výkonnosťou tlačového stroja.

Nové možnosti dokončovania

Využiteľnosť VarioPrint i300 je väčšia i vďaka úzkej integrácii s dvomi novými dokončovacími zariadeniami pre rýchlu a veľkoobjemovú tvorbu brožúr i dierovania.

BLM600 ucelený systém pre tvorbu brožúr určený pre digitálne systémy
Spája podporu zošívania, skladania, vytvárania chrbtu a orezávania do jedného jediného stroja. Toto dokončovacie zariadenie zvládne vytvoriť brožúru s hranatým chrbtom silnú až 224 strán a môže sa pochváliť i nastaveniami, ktoré umožňujú automatizovanú produkciu brožúr rôznych veľkostí a s rôznym stránkovaním. A to vrátane podpory premenlivej dĺžky sponiek, ktorá je dôležitá pri rôzne silných výstupov.

Tecnau TC1530 Dynamic Cut Sheet Perforator
Poskytovatelia tlačových služieb, ktorí na plnenie svojich zákaziek vyžadujú flexibilné dierkovanie výstupov, ocenia možnosť integrácie VarioPrint i300 so zariadením Tecnau TC1530 Dynamic Cut Sheet Perforator. Tento dierkovač dovoľuje dynamicky vytvárať miniatúrnu perforáciu vo vodorovnom i zvislom smere a okrem iného tiež priebežne zapínať i vypínať perforáciu pre každú jednotlivú stránku samostatne. Tecnau TC1530 navyše podporuje širokú škálu dierkovacích vzorov a prináša flexibilitu do radu aplikácií, od transakčnej tlače cez direct mail až po oblasť umeleckej tvorby.

Uvedené dva dokončovacie rozšírenia navyše podstatne zjednodušujú integráciu tlačiarne VarioPrint i300 do prostredí so systémami ColorStream, JetStream, VarioPrint a imagePRESS, a umožňujú teda i bezproblémový presun úloh medzi rôznymi zariadeniami. Canon obidva tieto dokončovacie riešenia predvedie na veľtrhu drupa 2016 práve v spojení s atramentovým strojom VarioPrint i300.

„Kľúčovou súčasťou nášho prístupu k Océ VarioPrint i300 je jeho neustále zdokonaľovanie,“ hovorí Peter Wolff, Director, Commercial Print Group v spoločnosti Canon Europe. „Tento tlačový stroj už v priebehu prvého roku svojej existencie u zákazníkov v reálnych podmienkach preukázal vysokú produktivitu i spoľahlivosť a získal si vedúce postavenie na trhu s hárkovými atramentovými systémami. Na začiatku roku 2015 sme s týmto tlačovým strojom prišli na trh s vedomím, že predstavuje prelomový prístup v oblasti hárkovej atramentovej tlače a ponúkne zákazníkom možnosť kombinovať rôzne typy médií pre maximálne rýchlu a flexibilnú digitálnu produkciu. Vďaka možnosti integrovať platformu PRISMA na riadenie workflow i dokončovacie zariadenia priamo do systému, je VarioPrint i300 unikátnym uceleným riešením, ktoré dovoľuje spracovanie tlačových úloh prispôsobených konkrétnym požiadavkám koncového zákazníka. Navyše s podporou rôznych typov médií i s istotou úplnej obnovy tlače v prípade zlyhania tlačovej úlohy. Zákazníci môžu v rámci jednej tlače využívať viac druhov materiálov i spôsobov dokončovania, čo im umožňuje rozšíriť svoje podnikanie do nových aplikačných oblastí i na nové trhy.“

„Vždy bolo našim zámerom vybudovať na týchto silných základoch spätne kompatibilné rozšírenia a dokončovacie zariadenia, ktoré by z VarioPrint i300 spravili riešenie neodolateľné pre všetky typy produkčných tlačových prostredí. Navyše také riešenie, ktoré by nahradilo či doplnilo ofsetové systémy, digitálne tonerové tlačiarne i kontinuálne atramentové stroje,“ pokračuje Peter Wolff. „Zákazníci z celej Európy môžu už nejaký čas ťažiť z výhod tejto inovatívnej technológie a ich pozitívne ohlasy i požiadavky na novú funkcionalitu nás podnietili k rozvoju tohto systému. A výsledkom sú práve významné vylepšenia a rozšírenia, ktoré predstavíme na veľtrhu drupa 2016.“

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo