Canon XEED 4K500ST

Canon Europe dnes predstavil najmenší a najľahší inštalačný projektor pre 4K rozlíšenie na svete – XEED 4K500ST. Vďaka vysokému rozlíšeniu a súčasne kompaktnému a ľahkému prevedeniu je nový projektor ideálny pre širokú škálu nasadenia, vrátane projekcie simulácie, lekárskych dokumentov i inžinierskych výkresov.

Projektor Canon XEED 4K500ST


Mimoriadny optický výkon
Canon pri návrhu nového projektoru využil špičkové skúsenosti z oblasti optiky a pokročilú technológiu spracovania obrazu. Model XEED 4K500ST tak prináša vynikajúce rozlíšenie i špičkovú kvalitu obrazu. Základom projektoru je HD panel LCOS s rozlíšením 4 096 x 2 400 pixelov, ktorý umožňuje projekciu obrazu s rozlíšením väčším, ako vyžadujú 4K digitálne filmy.

Vďaka jedinečnému a vylepšenému optickému systému AISYS (Aspectual Illumination System) od spoločnosti Canon, ponúka nový projektor väčší kontrastný pomer, sýte a čisté podanie farieb i verné zobrazenie čiernych oblastí – všetky tieto vlastnosti majú veľký podiel na zlepšení prežívania sledovania projekcie. Canon XEED 4K500ST navyše dovoľuje zobrazovať pozoruhodne ostré i veľmi jemné, detailné obrazy, a je tak ideálny i pre inžinierske prostredie, v ktorom aplikácie pre počítačom podporované projektovanie (CAD) a pre 3D modelovanie vyžadujú vysoko detailnú projekciu.


Konštantný jas
Projektor XEED 4K500ST sa môže v porovnaní s ostatnými projektormi svojej triedy pochváliť vyšším výkonom jasu – vďaka 5 000 lúmenom, ktoré zaisťujú konštantný jas v celom rozsahu zoomu, je nový projektor vhodný pre verejnú projekciu v priestoroch s výrazným okolitým osvetlením. Súčasťou projektoru je úplne nový širokouhlý objektív pre rozlíšenie 4K, vďaka ktorému Canon XEED 4K500ST zvláda projekciu veľkých obrazov z krátkej vzdialenosti. Nechýba ani funkcia pre periférne zaostrovanie, ktorá umožňuje premietať i na zakrivenú plochu. Nový projektor je jediným svojho druhu, ktorý využíva objektív s konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu zoomu – hodnota clonového čísla 2,6 je teda vždy rovnaká a nezávisí na pozícii zväčšenia. Jas pri maximálnom zoome je tak prakticky zhodný s výkonom, ktorý projektor ponúka pri širokouhlej projekcii . Inštalácia i zmena umiestnenia projektoru je vďaka tomu veľmi jednoduchá, pretože používatelia nemusia vyvažovať nastavenia podľa okolitého osvetlenia.

Špičkový design
Canon XEED 4K500ST váži vrátane objektívu iba 17,6 kilogramov, a je teda najľahším 4K projektorom na svete. Kompaktné prevedenie umožňuje inštaláciu v rôznorodých prostrediach, a projekcia v rozlíšení 4K tak môže byť realitou i mimo sály kín.


Vďaka nízkej latencii, ktorá je s hodnotou 16,6 ms najnižšou medzi všetkými 4K projektormi na trhu, ponúka Canon XEED 4K500ST najrýchlejšiu odozvu v triede modelov pre 4K rozlíšenie, a je teda ideálny pre simulačné prostredie. Nový projektor navyše využíva ultra modulárny design, ktorý zaisťuje jednoduchú dostupnosť lampy a filtru i v prípade, že je projektor už nainštalovaný. Opätovné uvedenie do prevádzky je potom veľmi jednoduché i rýchle.

Nádherný obraz zložený z viacerých projektorov
Vďaka technológii spoločnosti Canon pre skladanie obrazov vo vysokom rozlíšení vedľa seba, môžu zákazníci využiť viac projektorov XEED 4K500ST na premietanie skutočne veľkých a dokonale zložených obrazov, a to len s minimálnymi nedostatkami v kvalite projekcie. Nastavenie takéhoto zobrazenia je navyše veľmi jednoduché, najmä vďaka možnostiam korekcie lichobežníkového skreslenia.

Dlhšia životnosť lampy
Spolu s vynikajúcim výkonom a kompaktným designom dostáva nový projektor i dobré meno značky Canon v oblasti efektívnej spotreby energie. Lampa modelu XEED 4K500ST má v režime ECO spotrebu iba 470 W a bez výmeny vydrží premietať až 4 000 hodín. Spoločnosť Canon poskytuje na lampu nového projektoru trojročnú záruku, v priebehu ktorej ju zákazníci môžu bezplatne vymeniť v prípade jej zlyhania. A to až trikrát. Tento záručný program tak preukázateľne znižuje náklady, ktoré sú spojené práve s výmenou lámp, a teda i celkové náklady na prevádzku projektoru – Canon XEED 4K500ST je preto ideálnou voľbou pre širokú škálu použitia.

„Našim cieľom je sa etablovať ako vedúca spoločnosť na trhu s inštalačnými projektormi pre 4K rozlíšenie v rozsahu výkonu 5 000 až 10 000 lúmenov. A dnešné uvedenie nového modelu je prvým krokom na tejto ceste,“ hovorí Andreas Herrnböck, European Business Development Manager Projector, Visual Communications spoločnosti Canon Europe. „Projektor XEED 4K500ST sme navrhli tak, aby naplnil rastúci dopyt po vysokom rozlíšení i vysoko kvalitnom obrazovom výkone, a to i v prípade inštalácie na krátku projekčnú vzdialenosť. Kompaktné prevedenie a ultra modulárny design výrazne uľahčuje inštaláciu a takmer až neuveriteľne zjednodušuje správu celého zariadenia.“

Projektor XEED 4K500ST bude v predaji v priebehu prvej polovice roku 2016.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo