Canon Europe, popredný výrobca zobrazovacích riešení, uviedol na trh päť nových veľkoformátových zobrazovacích systémov, ktoré sú kombináciou vysokokvalitnej a presnej veľkoformátovej tlačiarne Canon imagePROGRAF, ako aj technológie skenovania. Výsledkom sú skutočne multifunkčné veľkoformátové riešenia.

Systémy imagePROGRAF MFP predstavujú rýchle, presné, efektívne a cenovo dostupné riešenie kopírovania, archivácie a distribúcie technických dokumentov: mapy, náčrty, výkresy, projekty, organizačné či stavebné plány. Sú ideálnym nástrojom pre odvetvia, ako je architektúra, strojárstvo a stavebníctvo (AEC), počítačový dizajn (CAD), mechanický CAD (MCAD), elektronický CAD (ECAD), geografické informačné systémy (GIS), výroba, štátna správa, správa verejných služieb, ale aj reprografické a tlačové služby.

Zobrazovacie systémy imagePROGRAF MFP sú vybavené optickým rozlíšením 600 dpi a technológiou skenovania CIS. Umožňujú skenovať rozmerné predlohy, napríklad mapy alebo nákresy, presne a s bezchybným vykreslením čiar. Softvér MFP uľahčuje obsluhu a umožňuje skenovanie alebo kopírovanie jediným kliknutím. Užívatelia môžu naskenované kópie vytlačiť alebo uložiť do súborov (vo formáte PDF, JPEG alebo TIFF), či odoslať e-mailom. Intuitívny dotykový displej zas poskytuje jednoduchý náhľad skenov alebo ich orezanie. Zariadenia tiež umožňujú skenovanie v dávkach a podávanie papiera lícom nahor s automatickým rozpoznaním rozmerov predlohy. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam sú tieto zariadenia ideálne do prostredí, ako sú projektové štúdiá, kde sa rukou načrtnuté skice a projekty bez problémov naskenujú a odošlú e-mailom.

 
 

Zariadenia sú vybavené farebným skenerom so šírkou skenovacej plochy 100 cm, ktorá umožňuje skenovať dokumenty formátov A0, D a E, a tiež predlohy so šírkou 100 cm a akoukoľvek dĺžkou. Zariadenia skenujú rýchlosťou až 25 cm za sekundu čiernobielo, takže ich oceníte všade tam, kde je rýchlosť jednou z priorít. Okrem skenera je každý zo systémov vybavený aj 17-palcovým dotykovým displejom, skenovacím softvérom MFP, reprografickým stojanom a jednou z piatich veľkoformátových tlačiarní imagePROGRAF: 36-palcovými modelmi iPF710, iPF715 či iPF755 alebo 44-palcovými modelmi iPR815 či iPF825.

Nové systémy sú mimoriadne univerzálne – boli navrhnuté tak, aby sa prispôsobili zavedenému systému práce. Riešenie MFP v konfigurácii s tlačiarňou iPF710 alebo iPF750 je kompaktnou jednotkou vhodnou pre malé alebo stredne veľké pracovné skupiny v kancelárskom prostredí, zatiaľ čo konfigurácia s iPF755 sa skvele hodí do reprografických a tlačových štúdií s vysokým pracovným vyťažením a množstvom používateľov. Riešenie MFP v konfigurácii s iPF815 a iPF825 je ideálnym na tlač vo veľkých objemoch. Súčasťou tlačiarne iPF825 je dvojitý valec, ktorý umožňuje používať až dva kotúče papiera rovnakého typu alebo dva kotúče rôznych tlačových materiálov. Dosiahne sa tak ešte vyššia produktivita a flexibilita.

Súčasťou tlačiarní iPF750, iPF755, iPF815 a iPF825 je režim úspornej tlače, ktorý je ideálny na rýchlu tvorbu skúšobných výtlačkov. Ušetríte tak celkové náklady na tlač a znížite spotrebu atramentu. To je vhodné v prostrediach s veľkými objemami tlače, kde sa používa viacero typov výstupných formátov.

Päť nových konfigurácií systému imagePROGRAF MFP uvedieme na európske trhy 1. apríla 2011.

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo