Canon uviedol na trh tri nové cenovo dostupné multifunkčné zariadenia, ideálne pre domáce kancelárske prostredie – modely PIXMA MX375, PIXMA MX435 a PIXMA MX515.

Nové kompaktné modely nahrádzajú predchádzajúce zariadenie PIXMA MX410, PIXMA MX420 a PIXMA MX360. Sú vybavené rozhraním Wi-Fi , ktoré zjednodušuje skenovanie, kopírovanie, faxovanie a atramentová tlač, vyznačujú sa vysokou rýchlosťou tlače a obsahujú nové kazety XL, znižujúce náklady na tlač. Súčasťou zariadenia PIXMA MX515 je tiež panel duálnych funkcií, 6,2 cm farebný TFT displej a automatická duplexná tlač.

Bohaté možnosti pripojenia

Nové tlačiarne MX435 a MX515 – vďaka bohatým možnostiam pripojenia ponúkajú väčšiu flexibilnosť, pokiaľ ide o miesto a spôsob tlače. Integrované rozhranie Wi-Fi znamená, že dokumenty aj fotografie možno tlačiť z ktorejkoľvek miestnosti v dosahu domácej bezdrôtovej siete. Podpora technológie AirPrint umožňuje priamu tlač z mobilných zariadení iPhone, iPad a iPod touch. Vďaka AirPrint môžete bezdrôtovo tlačiť fotografie, e-maily, webové stránky či iné dokumenty bez potreby inštalovať dodatočné ovládače. To šetrí čas a uľahčuje prácu.

Rozhranie Ethernet, ktorým je vybavený model MX515, zas zaisťuje zdieľanie funkcií tlače a skenovania medzi viacerými počítačmi.

Pôsobivá tlač, kopírovanie a skenovanie
Nové modely sa pýšia vysokými rýchlosťami tlače fotografií aj dokumentov – zariadenia MX435 a MX515 poskytujú rýchlosti pri zvýšenej citlivosti ISO približne 9,7 sním./min. čiernobielo a 5,5 sním./min. farebne. Dokážu tiež vytvoriť kópie ISO A4 za 21 sekúnd. Zariadenie MX375 ponúka rýchlosti ISO pribl. 8,7 sním./min. čiernobielo a 5,0 sním./min. farebne a kópie ISO A4 za 23 sekúnd.

Všetky tri nové modely sú vybavené integrovaným automatickým podávačom dokumentov (APD) na jednoduché kopírovanie, skenovanie a faxovanie mnohostranových dokumentov, zatiaľ čo vysokorýchlostný fax Super G3 umožňuje ukladanie dát do USB zariadení. Model MX515 dokáže ukladať priamo na pamäťové karty cez vstavané otvory na kartu, a ponúka tiež možnosť prevodu papierových dokumentov na súbory PDF a ich následné uloženie do počítača.

Zlepšená funkčnosť a elegantný dizajn
Nové modely PIXMA MX sa vyznačujú kompaktným dizajnom FastFront. To umožňuje vkladanie papiera a atramentových kaziet do prednej časti tlačiarne, takže tlačiareň môžete umiestniť až k stene alebo na policu, čím ušetríte cenný priestor. Nové farebné atramentové kazety XL FINE, ktoré možno nainštalovať jednoduchým zasunutím, poskytujú o 50 % nižšie náklady na stranu , takže vytlačíte viac dokumentov za menej peňazí.

Funkcia rýchleho spúšťania Quick Start zas zaisťuje, že nové produkty MX sa spustia čo najrýchlejšie, kedykoľvek práve potrebujete tlačiť. Farebný 6,2 cm TFT displej zariadenia MX515 umožňuje náhľad fotografií priamo z otvorov na pamäťové karty, čo zjednodušuje prezeranie funkcií počas ich výberu. Tento model je tiež vybavený panelom duálnych funkcií, ktorý zobrazuje len potrebné tlačidlá (v závislosti od práve vykonávanej funkcie), čo ešte viac zjednodušuje ovládanie.

Inteligentný softvér
Nové modely PIXMA MX dodávame spolu s množstvom softvérových riešení inteligentnej tlače. Tie uspokoja používateľov požadujúcich najnovšie funkcie, či už ide o tlač z webu, ekologické funkcie alebo kreatívne fotografovanie či nakrúcanie HD videa.

Súčasťou modelu MX515 je softvér ECO Settings – nový prírastok do Canon Solution Menu EX, ktorý monitoruje množstvo ušetreného papiera a CO2 vďaka použitiu automatickej duplexnej tlače.

Inteligentnú a jednoduchú tlač z webu umožňuje program Easy-WebPrint EX , ktorý vytlačí webové stránky presne podľa vašich požiadaviek, bez zbytočného mrhania papierom či atramentom. Intuitívny softvér s funkciou Auto Clip sa postará o skombinovanie a vytlačenie viacerých webových stránok na jedinú stranu papiera alebo prispôsobením rozmerov webovej stránky formátu papiera jediným kliknutím. Získate tak inteligentný spôsob tlače webového obsahu.

Softvér Easy-PhotoPrint EX vám pomôže zapôsobiť na priateľov či rodinu kreatívnymi výtlačkami – fotografií, kalendárov alebo albumov. Pri tvorivej tlači môžete používať nové zábavné filtre a efekty, napríklad Rozostrené pozadie, Rybie oko, Mäkké zaostrenie, Miniatúra alebo Hračkársky fotoaparát.

Nové modely umožňujú tlačiť statické snímky z full HD videozáznamu, ktorý bol zhotovený digitálnou zrkadlovkou alebo digitálnym fotoaparátom Canon. K ďalším kreatívnym nástrojom patrí možnosť vytlačenia po sebe idúcich záberov tak, aby sa vyvolal dojem pohybu, alebo režim tlače layoutu, ktorý premení krátky videoklip na originálny fotografický komiks.

PIXMA MX375 – základné charakteristiky:
•   Multifunkčné zariadenie s faxom a APD na 30 listov
•   Až 4800 dpi, min. 2 pl kvalita
•   ISO ESAT: 8,7 sním/min. čiernobielo; 5,0 sním/min. farebne
   Kópie ISO A4: 23 sekúnd
•   Kompaktný dizajn FastFront
•   Easy-WebPrint EX zefektívni tlač z webu
•   Zlepšená automatická korekcia dokumentov
   Tlač z videosnímok vo Full HD

PIXMA MX435 – základné charakteristiky:
   Multifunkčné Wi-Fi zariadenie s faxom
   Štýlový celočierny dizajn FastFront
   Až 4800 dpi, min. 2 pl kvalita
   APD na 30 listov
   ISO ESAT: 9,7 sním/min. čiernobielo; 5,5 sním/min. farebne
   Kópie ISO A4: 21 sekúnd
   Skenovanie do USB pamäte bez použitia počítača
   Easy-WebPrint EX
   Tlač z videosnímok vo Full HD
   Podpora Apple AirPrint

PIXMA MX515 – základné charakteristiky:
   Multifunkčné zariadenie s faxom a rozhraním Wi-Fi a Ethernet
   Štýlový celočierny dizajn FastFront
   6,2 cm displej TFT
   Až 4800 dpi, min. 2 pl kvalita
   APD na 30 listov
•   ISO ESAT: 9,7 sním/min. čiernobielo; 5,5 sním/min. farebne
   Kópie ISO A4: 21 sekúnd
   Automatická duplexná tlač
   Skenovanie do USB pamäte bez použitia počítača

Dostupnosť
Modely MX375, MX435 a MX515 budú v predaji na európskych trhoch od apríla 2012.

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo