Canon rozširuje oceňovanú kolekciu EOS o nový model EOS M. EOS M je vôbec prvý fotoaparát od Canon zo série Compact System Camera (CSC) a je určený pre používateľov, ktorí chcú každodenne zdieľať svoje fotografické zážitky s ostatnými – od kulinárskych špecialít, cez módu až po rôzne kultúrne, hudobné či umelecké udalosti.

Canon EOS M je kompaktný model s jednoduchým ovládaním, ktorý však ponúka fotografie v kvalite digitálnej zrkadlovky (DSLR), kreatívne funkcie a Full HD video. Je ideálnym spoločníkom pre novú generáciu fotografických nadšencov, ktorí chcú zaznamenávať každodenné udalosti svojho života bez toho, aby sa museli nutne považovať za „fotografov“.

Kompaktný a štýlový EOS M je k dispozícii v elegantnej čiernej, lesklej bielej, štýlovej striebornej alebo vo vyzývavej červenej úprave a kvalitou snímok nadväzuje na úspechy svetoznámej značky Canon EOS.

Spolu s týmto modelom Canon uvádza na trh aj dva nové objektívy – plochý EF-M 22mm f/2 STM typu „pancake“ a štandardný zoom EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – a tiež nový kompaktný blesk zo série EX Speedlite, Speedlite 90EX . Používatelia tak získajú všetko potrebné na každodenné zábery v skvelej kvalite. A tí, ktorí sa chcú pri fotografovaní dostať ešte o úroveň vyššie, môžu spolu s fotoaparátom EOS M používať bohatý výber objektívov Canon EF s novým adaptérom EF- EOS M. Získajú tak ešte bohatšie možnosti na uplatnenie vlastnej tvorivosti

Kvalita digitálnych zrkadloviek Canon

Môžete si vytlačiť zábery nezabudnuteľných okamihov vo formáte plagátu alebo dosiahnuť pôsobivé výsledky orezaním snímok. Či ide o snímky zachycujúce atmosféru vášho obľúbeného podniku alebo detailné zábery módnej kabelky – vysoké rozlíšenie hybridného 18-megapixelového snímača APS-C CMOS dáva vášmu fotoaparátu EOS M široké možnosti. Veľký snímač vám tiež umožní umelecky rozostriť pozadie a dosiahnuť tak nádherné portréty alebo pôsobivé makrosnímky.


Výkonný procesor DIGIC 5 od Canon sa postará o „vytiahnutie“ farieb do popredia a o prirodzené odtiene pokožky, zatiaľ čo mimoriadne rýchla spúšť vám dovolí zachytiť aj ten najrýchlejší pohyb. Fotoaparátom EOS M jednoducho a v úžasných detailoch zachytíte aj večernú atmosféru posedenia s priateľmi – vďaka veľkému natívnemu rozsahu citlivosti ISO 100 – 12 800 (s možnosťou rozšírenia až na 25 600). Aby sa dosiahli čo najostrejšie zábery a videozáznam s profesionálnym vzhľadom, súčasťou nového modelu je aj Hybridný systém AF, ktorý zaisťuje mimoriadne rýchle a presné automatické zaostrovanie (AF) pri fotografovaní aj filmovaní – každý okamih teraz zachytíte s istotou.

Snímajte všetko, čo vidíte – jednoduchým a tvorivým spôsobom

Každý prvok fotoaparátu EOS M bol vytvorený tak, aby používateľ vždy zachytil krásne a tvorivé snímky vo vysokej kvalite. Už po prvých dotykoch vám jasný 7,7 cm (3,0”) displej Clear View LCD II Touch s vysokým rozlíšením poskytne takú mieru kontroly nad fotoaparátom EOS M a výslednými snímkami, akú požadujete. Jednoducho si zvoľte rôzne režimy snímania a nastavenia pomocou ikon na displeji, alebo prenechajte všetky nastavenia automatickému režimu Scene Intelligent Auto. Ten upraví všetky nastavenia fotoaparátu podľa konkrétnej situácie a snímaného objektu, takže sa môžete sústrediť len na samotnú kompozíciu a na ten správny moment stlačenia spúšte.

Používatelia modelu EOS M môžu fotografovať s istotou, pretože majú k dispozícii svetovo najkomplexnejší fotografický systém. Či sa rozhodnete zachytiť podrobné detaily na makrosnímke alebo si chcete priblížiť vzdialený objekt, cez nový adaptér EF-EOS M môžete k fotoaparátu pripojiť ktorýkoľvek objektív z bohatej ponuky Canon EF a získať tak úžasnú flexibilnosť.

Niektorý z externých bleskov Canon Speedlite vám zas umožní tvorivo experimentovať s osvetlením, aby bol výsledný záber čo najpôsobivejší. Alebo môžete vytvárať unikátne snímky pomocou širokej škály kreatívnych filtrov, medzi ktoré patrí efekt Hračkársky fotoaparát, Zrnité čiernobiele snímky či dokonca filter imitujúci skreslenie objektívu „rybie oko“.

Tieto filtre môžete uplatniť ešte pred zhotovením záberu, pričom náhľad výslednej snímky sa zobrazí na displeji v režime Live View. Môžete tak experimentovať s rôznymi efektmi, než si vyberiete ten správny.

Režimy EOS video a Videomomentka vám umožnia stať sa filmárom

Ak si určitý okamih vyžiada aj čosi viac ako fotografiu, EOS M môžete jednoducho prepnúť na nakrúcanie Full HD videa so stereozvukom a získať tak špičkový videozáznam. Vďaka režimu Videomomentka sa vaša rodina a priatelia vyhnú sledovaniu dlhých domácich filmov – režim vás prevedie tvorbou atraktívneho videa s profesionálnym vzhľadom priamo vo fotoaparáte.

Rozšírenie systému EOS o špeciálne príslušenstvo

Okrem kompatibility so súčasnými objektívmi Canon EF , doplnkami a bleskami Speedlite je nový fotoaparát EOS M doplnený o vlastné kompaktné príslušenstvo, ušité priamo na mieru. Dva nové objektívy EF-M nový model obohacujú o prenosnosť a vysoký výkon – ide o štandardný zoom EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM a plochý objektív EF-M 22mm f/2 STM typu „pancake“. Oba objektívy sú vybavené novou technológiou krokového motorčeka, ktorá zaručí mimoriadne hladké automatické zaostrovanie (AF), a vyznačujú sa precíznou optikou z dielne Canon. Vďaka kompaktnému dizajnu budú skvelým doplnením nového fotoaparátu s vreckovými rozmermi.


K štandardnej výbave modelu EOS M bude navyše patriť nový blesk Speedlite 90EX. Blesk je ľahký a mimoriadne kompaktný, ponúka maximálne smerné číslo 9 a podporuje používanie širokouhlých objektívov. To z neho robí ideálny univerzálny blesk na každodenné používanie. Funkcia bezdrôtového ovládania v podobe hlavného (master) blesku zároveň umožňuje bezdrôtovo ovládať viacero bleskov, takže pokročilejší používatelia môžu experimentovať s rôznymi tvorivými svetelnými efektmi.

EOS M – základné charakteristiky
• Vysoká kvalita digitálnej zrkadlovky a kompaktné rozmery
• Režim Scene Intelligent Auto
• Veľká flexibilita vďaka vymieňateľným objektívom
• Rozostrené pozadie pridá vašim snímkam pôsobivý vzhľad
• Dotykový displej s jednoduchým ovládaním
• Osobité snímky aj v slabom osvetlení
• Video v kvalite Full-HD a režim Videomomentka

Zdroj: CANON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo