Plošný skener - Flatbed Scanner Unit 102 (FSU102), dopĺňa produktový rad dokumentových skenerov Canon imageFORMULA.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila jednotku plochého skeneru imageFORMULA Flatbed Scanner Unit 102 (FSU102), ktorá dopĺňa produktový rad dokumentových skenerov Canon imageFORMULA.

Flatbed Scanner Unit 102 prináša bezkonkurenčnú flexibilitu do produktového radu skenerov imageFORMULA

Canon skenovaciu jednotku FSU102 navrhol tak, aby bola partnerom skenerov imageFORMULA a umožnila používateľom skenovať z oboch zariadení v priebehu jedného kroku, navyše s použitím rovnakého softwarového rozhrania. Vďaka spolupráci automatického podávača dokumentov a jednotky FSU102 môžu používatelia kombinovať digitalizáciu rôznorodých materiálov z oboch zdrojov, a to do jedného výstupného súboru. Canon imageFORMULA Flatbed Scanner Unit 102 tak zvyšuje produktivitu aj v zložitom dokumentovom workflow.

imageFORMULA Flatbed Scanner Unit 102Skenovanie s novou jednotkou FSU102 je rekordne rýchle, a popri bezproblémovej digitalizácii tak novinka z dielne spoločnosti Canon prináša aj vyššiu flexibilitu. Skenovanie stránky formátu A4 zaberie v režime odtieňov šedej menej než 3 sekundy a pri požiadavke na farebný výstup majú používatelia digitálnu podobu k dispozícii do 4 sekúnd. V krátkom čase je možné dokončiť všetky skenovacie úlohy – Canon imageFORMULA Flatbed Scanner Unit 102 umožňuje jednoduché a rýchle skenovanie materiálov vo formáte A4 i menších predmetov, ako sú napríklad pasy.

Vďaka plošnému skeneru FSU102 môžu používatelia rýchlo a jednoducho skenovať viazané dokumenty, knihy i krehké médiá (až do formátu A4).

Nový plošný skener stavia na preslávenej obrazovej kvalite značky Canon, a prináša tak vysokorýchlostné skenovanie s veľmi ostrými obrazovými detailmi a s perfektnou presnosťou. Popri automatickej detekcii farieb, zmenách veľkosti a rozpoznávaní orientácie textu ponúka FSU102 aj ďalšie pôsobivé funkcie pre spracovanie obrazu vrátane automatického nastavovania rozlíšení, kompatibility s modulom pre čítanie 2D čiarových kódov, odstraňovania pozadia a vymazávania vrúbkovaní a bodiek.

Vďaka celkom novému snímaču CIS a pridaniu LED diódového zdroja svetla sa nový skener  môže pochváliť optimálnou energetickou účinnosťou – FSU102 v priebehu prevádzky spotrebováva menej než 7 wattov a v prípade pohotovostného režimu menej než 1,7 wattov.

„Plošný skener FSU102 sme navrhli s cieľom ponúknuť zákazníkom najlepší výber a flexibilitu v tejto kategórii skenerov,“ hovorí Jiří Jedlička, produktový manažér divízie dokumentového skenovania v spoločnosti Canon CZ.

„V kombinácii so skenermi značky Canon s automatickým podávaním tak majú firmy k dispozícii vysokorýchlostné dávkové skenovanie a možnosť digitalizácie napríklad novinových výstrižkov alebo viazaných materiálov, ako sú knihy a časopisy. Obidva typy zariadení spolu bezproblémovo spolupracujú a ponúkajú používateľom širokú škálu vylepšení pre vyššiu produktivitu a pohodlnú digitalizáciu. Flatbed Scanner Unit 102 tak zlepšuje úžitkovú hodnotu a prináša najvyššiu presnosť i obrazovú kvalitu, teda vlastnosti, ktoré sú synonymom značky Canon.“

Skener FSU102 bude v predaji na všetkých obchodných miestach spoločnosti Canon a u vybraných európskych distribútorov od apríla 2017.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo