Vďaka bezzrkadlovému dizajnu a plnoformátovému senzoru je EOS Ra ideálnou voľbou pre fotografov, ktorí chcú zachytiť úžasné snímky hlbokého vesmíru.

Bezzrkadlovka EOS Ra predstavuje unikát na trhu. Na rozdiel od iných plnoformátových fotoaparátov na fotenie nočnej oblohy je prenosný a nevyžaduje externé napájanie a pripojenie k počítaču. Vyniká výnimočnou kvalitou obrazu nielen okom viditeľnej reality, ale aj snímok hlbokého vesmíru pri využití širokej škály optických zariadení.

Canon EOS Ra

Nový model vychádza konštrukčne z bezzrkadlovky EOS R uvedenej na trh v septembri 2018. EOS Ra zdedil najrýchlejšie automatické zaostrovanie na svete, schopnosť zaostriť za svetelných podmienok až -6EV, plnoformátový 35mm CMOS senzor s približne 30,3 miliónmi efektívnych pixelov a obrazový procesor DIGIC 8.

S upraveným filtrom na blokovanie infračerveného žiarenia (IR filter) umožňuje EOS Ra prenos štyrikrát väčšieho množstva žiarenia H-alfa v porovnaní s EOS R.
Vďaka tejto funkcii môžu fotografi bez námahy ostro a jasne zachytiť výraznú červenú farbu hmloviny – medzihviezdneho oblaku prachu tvoreného väčšinou vodíkom a héliom. Tú nemožno zachytiť bežným fotoaparátom, kde odnímateľné UV/IR filtre blokujú zaznamenané svetlo práve v rozsahu, ktorý dáva hmlovinám ich červenkastú farbu.

Optická dokonalosť z iných svetov

Vďaka bezzrkadlovému dizajnu a plnoformátovému senzoru je EOS Ra ideálnou voľbou pre fotografov, ktorí chcú zachytiť úžasné snímky hlbokého vesmíru.
Bez mechanického zrkadlového systému sú minimalizované vibrácie, čo zabezpečuje ostré snímky.
Canon EOS RaVysoko výkonný obrazový snímač od spoločnosti Canon ponúka kombináciu vysokého výkonu ISO, vysokého rozlíšenia, rýchleho prepočtu dát a šírky rozsahu, čím zabezpečuje kvalitu fotiek vesmíru.

Na rozdiel od fotoaparátov, ktoré sú vybavené senzormi iných spoločností (kde je časť pixelov použitá pre AF), využíva EOS Ra všetkých 30,3 miliónov pixelov fotoaparátu pre záznam obrazu.
To znamená, že každý pixel prispeje k zachyteniu aj tej najmenšej hviezdičky na nočnej oblohe. Ak by však pripojený ďalekohľad nepokryl celú oblasť obrazu snímača, umožňuje EOS Ra orezanie oblasti obrazu do oblasti APS-C, približne 11,6 MP (4176 x 2784) alebo niekoľko ďalších rozmerov.

So systémom Dual Pixel CMOS Auto Focus (AF) disponuje fotoaparát EOS Ra možnosťou automatického a manuálneho zaostrenia, ktoré zaručia bezkonkurenčnú optickú dokonalosť – a to aj v prípade, že sú zhotovované v extrémnych svetelných podmienkach. Pri použití s ďalekohľadom alebo akýmkoľvek iným optickým zariadením je ovládanie rýchlejšie a jednoduchšie, a to vďaka funkcii Asistenta pri zaostrovaní – napríklad možnosť zväčšenia detailu až 30x (čo je trikrát viac než v prípade EOS R).

Vďaka schopnosti zhotovovania 4K videa a časozberných snímok je EOS Ra prvým astrofotoaparátom na trhu s týmto rozlíšením.

Správny objektív v každom okamihu

EOS Ra, ktorý zdieľa rovnaký bajonet ako EOS R, bol navrhnutý tak, aby využil technologické možnosti používaných objektívov.
Canon EOS RaOkrem objektívov, ktoré zostávajú základom systému EOS, je fotoaparát kompatibilný tiež s tromi adaptérmi, čo dáva fotografom priestor využívať širokú škálu objektívov a ďalekohľadov.

S inovatívnym systémom EOS R spoločnosti Canon je možné kombinovať viac ako 70 druhov EF a EF-S objektívov, ktoré pridávajú nový rozmer k existujúcej optike a zároveň zachovávajú vynikajúcu úroveň výkonu, rovnako ako tomu bolo pri digitálnych zrkadlovkách EOS. Pri použití adaptéra pre upevnenie objektívu od spoločnosti Canon pritom používateľ nestráca pôvodné nastavenia.

Snímajte súhvezdia jednoducho a pohodlne

Kompaktný a ľahký dizajn EOS Ra uľahčuje pripojenie fotoaparátu k ďalekohľadu, čo je ideálne pre dlhšiu prácu.
Vďaka kombinácii ergonómie EOS s novými ovládacími prvkami poskytuje model EOS Ra maximálny komfort pri ovládaní.
Medzi nové funkcie patrí dotykový displej Vari-Angle, vďaka ktorému je model pohodlný pre fotografov fotografujúcich v akejkoľvek polohe, pričom výhodou je až 30-násobne zväčšenie pre kontrolu zaostrenia. Okrem iného elektronický hľadáčik EOS Ra rozjasní fotografovaný objekt aj v tme.

Canon EOS Ra
EOS Ra, rovnako ako EOS R, podporuje pripojenie pomocou nástroja EOS Utility a aplikácie Canon Camera Connect.
To umožňuje diaľkové ovládanie fotoaparátu prostredníctvom smartfónu alebo tabletu pri statických snímkach či diaľkovom ovládaní časozberného videa počas chladného večera z vyhriatej miestnosti cez USB alebo bezdrôtovo. Softvér je k dispozícii zadarmo na stránkach spoločnosti Canon.
Bluetooth a Wi-Fi uľahčujú pripojenie fotoaparátu k smartfónu a samotný prenos obrázkov a videí. Okrem toho možno k fotografiám pridať prostredníctvom smartfónu presné GPS dáta pre väčšiu prehľadnosť.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo