Nový rad digitálnych čiernobielych tlačiarní Canon Océ VarioPrint 6000 TITAN podporuje produktivitu a zvyšuje flexibilitu médií.

Spoločnosť Canon uvádza na trh nový rad čiernobielych produkčných tlačiarní na jednotlivé hárky Océ VarioPrint 6000 TITAN. Tá obsahuje celý rad technických noviniek, ktoré pomáhajú zvyšovať produktivitu, kvalitu a všestrannú prácu s médiami, pričom si udržuje, rovnako ako VarioPrint 6000, najlepšie ekologické vlastnosti vo svojej triede.

Canon Océ VarioPrint 6000 TITAN

Nové tlačiarne radu TITAN vychádzajú z osvedčenej platformy Océ VarioPrint 6000, ktorá pred desiatimi rokmi zmenila svet čiernobielej digitálnej tlače dodnes neprekonanou technológiou obojstrannej tlače Gemini Duplex Technology.

Obsiahnuté technológie pomáhajú poskytovateľom tlačových služieb ponúkať zákazníkom v komerčnom, publikačnom a transakčnom segmente, vysoko kvalitné čiernobiele výtlačky vo vyššej rýchlosti a v širšom výbere gramáže a formátov médií. Nové tlačiarne umožňujú tlač až 10 miliónov strán veľkosti A4 za mesiac. Sú vhodné pre výrobcov komerčných tlačových materiálov, kníh a transakčných dokumentov, ale aj pre veľké interné tlačové oddelenie.

Canon Océ VarioPrint 6000 TITAN
Pre naplnenie špecifických potrieb zákazníkov sa rad Océ VarioPrint 6000 TITAN dodáva v troch verziách: Standard / TP (transakčná tlač) / MICR (magneticky čitateľný toner) , ktoré ponúkajú celý rad dokončovacích možností vrátane výroby brožúr, lepenej aj páskovej väzby, dierovania a orezávania. Zároveň ponúka otvorené rozhranie DFD (Document Finishing Device) na pripojenie kompatibilných dokončovacích zariadení tretích strán.

Vysoká produtivita a rýchlosť tlače

Rad Océ VarioPrint 6000 TITAN prináša podstatne prepracovanú konštrukciu tlačiarne s výnimočne robustným oceľovým telom, vďaka čomu spĺňa potreby zákazníkov v priemyselnej tlači, uľahčuje údržbu a maximalizuje produkčnú dobu. V porovnaní s predchodcom, radom VarioPrint 6000+, znamená zvýšená maximálna prevádzková rýchlosť 328 výtlačkov A4 za minútu pri obojstrannej tlači potenciálne 30 000 výtlačkov navyše za jeden týždeň v jednozmennej prevádzke.

Štyri modely s rôznymi rýchlosťami VarioPrint 6180, 6220, 6270 a 6330
Zákazníci, ktorí používajú modely s nižšou rýchlosťou, si môžu zakúpiť dočasné licencie na zvýšenie rýchlosti s cieľom pokryť krátke alebo sezónne výrobné špičky. Zvýšeniu produktivity tiež napomáha funkčnosť tlačového servera PRISMAsync radu TITAN v7, ktorý umožňuje pokročilé plánovanie úloh až na osem hodín pre zabezpečenie plne automatickej tlače. Ďalšie nástroje ako vzdialený manažér PRISMAsync Remote Manager, aplikácie Remote Control App (diaľkové ovládanie) pre múdre zariadenia a nová cloudová služba PRISMAlytics Dashboard umožňuje diaľkovú správu a kontrolu niekoľkých strojov. Prispôsobiteľné používateľské rozhranie založené na systéme Windows 10 a možnosť overovania používateľov sú niektoré ďalšie prvky, ktoré prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti.

Možnosť využívať najširší sortiment médií v histórii
Poskytovatelia tlačiarenských služieb tak môžu rozšíriť svoj rozsah použitia, čím sa im otvorí prístup k novým obchodným príležitostiam. Nový doplnok TITAN Light Weight Media (LWM – ľahké médiá) s technológiou LWM Air Guide umožňuje tlač na podklady gramáže 45 g / m2, čo otvára príležitosti v oblastiach ako je právna dokumentácia, špecializované publikácie a viacjazyčné produkty či príbalové letáky pre lieky.

Preverená technológia Océ Gemini Instant Duplex

Táto nová schopnosť potlače ľahkých médií je podporovaná preverenou technológiou Océ Gemini Instant Duplex, ktorá pomocou zdvojených tlačových hláv tlačí zároveň na obe strany médií, bez toho, aby bolo potrebné otočiť list. Technológia Océ Copy Press fixuje toner pri nízkej teplote, čím znižuje fyzické namáhanie média. Pomáha tak udržiavať plochý povrch pre optimálnu kvalitu tlače, bezproblémové dokončovanie a poskytuje matnú tlač ofsetového vzhľadu. Séria VarioPrint 6000 TITAN podporuje štandardné, vrstvené, štruktúrované a iné špeciálne médiá, ako je napríklad samoprepisovací papier NCR. Je to jediná digitálna tlačiareň vo svojej triede, ktorá dokáže potláčať obojstranné oddeľovače pre produkty, ako sú príručky a sprievodcovia.

Nové doplnky Paper Input Module
PIM – modul pre vstup papiera pre rad VarioPrint 6000 TITAN dávajú zákazníkom možnosť výberu a konfiguračnú flexibilitu. Štandardný PIM je určený pre médiá do rozmeru 320 x 488 mm, zatiaľ čo Flex XL PIM je určený pre médiá rozmeru až 350 x 500 mm. Je ideálny na digitálnu tlač knihy s viacerými stranami na jeden hárok. Zákazníci môžu pracovať s tromi štandardnými PIM alebo troma PIM Flex XL alebo môžu kombinovať dva PIM jednej veľkosti s jedným druhej veľkosti.

Dokonalá registrácia pri obojstrannej tlači
Technológia Océ Gemini Instant Duplex poskytuje takmer dokonalú registráciu prednej a zadnej strany pri obojstrannej tlači a ponúka tak výnimočnú kvalitu tlače. K maximálnej kvalite výslednej tlače prispievajú aj ďalšie existujúce prvky pôvodnej rady VarioPrint, napr. technológia ScreenPoint, ktorá detekuje a optimalizuje typ obrazu (text, čiaru alebo fotografiu) pre každú jednotlivú stránku, alebo inteligentný polotónovací algoritmus Supercell pre vynikajúcu ostrosť tlače a hladké prechody.

Tlačiarne nového radu Océ VarioPrint 6000 TITAN v podstate nevytvárajú žiadne emisie ozónu ani odpadový toner. Podľa výpočtov je ich spotreba energie o 30% nižšia ako u iných strojov v rovnakej kategórii, čím pomáhajú zákazníkom minimalizovať prevádzkové náklady pri podpore zdravého prostredia pre obsluhu.

Zdroj: Canon

 

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo