Prvé dva z trojice objektívov RF so svetelnosťou F2.8, ktoré rozšíria ponuku objektívov pre nový systém EOS R.

Spoločnosť Canon Europe rozšírila rad objektívov pre systém RF o modely RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM. Tieto objektívy, budú spoločne s objektívom RF 70-200mm F2.8L IS USM, ktorý sa na trhu objaví ešte tento rok, tvoriť tzv. „svätú trojicu“ sa svetelnosťou F2.8 pre bajonet RF.

Spoločne budú tvoriť nevyhnutnú základnú výbavu všetkých profesionálov a fotografických nadšencov. Vďaka vynikajúcim optickým vlastnostiam, veľkej svetelnosti a stabilizácii obrazu umožňujú fotografom a kameramanom robiť vysoko kvalitné statické snímky a videá všetkých žánrov – od krajiny a architektúry cez portrétnu a prírodnú fotografiu až po šport a spravodajstvo.

Hlavné vlastnosti objektívu RF 15-35mm F2.8L IS USM

 • Vysoko kvalitný ultra-širokouhlý objektív
 • Rozsah ohniskových vzdialeností 15-35 mm je vhodný pre fotografovanie krajiny alebo architektúry.
 • Konštantná vysoká svetelnosť f/2.8 je ideálny pre fotografovanie za zlých svetelných podmienok
 • 3 asférické členy a 2 členy s veľmi nízkym rozptylom (UD) zabezpečujú maximálne rozlíšenie na celej ploche záberu – stabilizácia obrazu až o päť expozičných hodnôt umožňuje fotografovanie bez opory aj pri dlhých časoch
 • Motor Nano USM zabezpečuje rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie ideálne pre natáčanie videa
 • Ovládací prstenec umožňuje priame nastavenie času, clony alebo citlivosti
 • Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť 0,28 m pri zväčšení 0,22 x
 • Nano štruktúrovaná povrchová úprava SWC a antireflexná úprava ASC (Air Sphere Coating) predchádza odleskom a duchom, ktoré zhoršujú kvalitu snímky

Hlavné vlastnosti objektívu RF 24-70mm F2.8L IS USM

 • Najčastejšie používaný rozsah ohnísk 24-70 mm pre krajinársku, portrétnu a cestovateľskú fotografiu
 • Konštantná svetelnosť f/2.8 v celom rozsahu ideálna pre fotografovanie pri nízkej úrovni osvetlenia alebo pre prácu s hĺbkou ostrosti
 • Motor Nano USM zabezpečuje rýchle, plynulé a tiché zaostrovanie ideálne pre natáčanie videa
 • Stabilizácia obrazu až o päť expozičných hodnôt (podľa testov CIPA) je ideálna pre fotografovanie z ruky a natáčanie videa
 • 3 asférické členy a 3 členy s veľmi nízkym rozptylom (UD) zabezpečujú maximálne rozlíšenie na celej ploche snímky
 • Ovládací prstenec umožňuje priame nastavenie času, clony alebo citlivosti
 • Antireflexná povrchová úprava ASC (Air Sphere Coating) predchádza odleskom a duchom, ktoré zhoršujú kvalitu snímky

RF 15-35mm F2.8 L IS USM_RF 24-70mm

Aktualizácia firmvéru

Súčasne s uvedením nových objektívov na trh vydáva Canon aktualizácie firmvéru pre prístroje EOS R a EOS RP, ktoré zdokonaľujú automatické ostrenie na oči. Aktualizácia umožní obom prístrojom detekovať oči a zaostriť na nich z výrazne väčšej vzdialenosti než pri predchádzajúcej verzii firmvéru. Zároveň je ostrenie rýchlejšie a presnejšie, rovnako ako automatické sledovanie.

Na základe podnetov od zákazníkov vývojári spoločnosti Canon tiež zjednodušili indikátory automatického sledovania očí a zvýšili obnovovaciu frekvenciu týchto indikátorov pri prístrojoch EOS R aj EOS RP. Profesionálni aj amatérski používatelia vďaka tomu môžu ľahšie sledovať dynamickú scénu a s istotou ju fotografovať. Aktualizácia bude k dispozícii voľne k stiahnutiu pred koncom septembra.

Objektívy pre systém RF

Spoločnosť Canon vo februári oznámila vývoj šiestich objektívov pre systém RF a po nedávnom uvedení RF 24-240 mm F4-6.3 IS USM a RF 85 mm F1.2L USM sú RF 15-35mm F2.8L IS USM a RF 24-70mm F2.8L IS USM tretím a štvrtým objektívom RF, ktoré Canon v tomto roku uvádza na trh.

Tento rok ešte Canon ponúkne objektívy RF 70-200mm F2.8L IS USM a RF 85mm F1.2L USM DS – posledné dva zo šiestich objektívov RF plánovaných na rok 2019.

Rad objektívov RF ponúka špičkovú kvalitu a všestrannosť profesionálnym aj amatérskym fotografom, ktorí sa chcú zdokonaľovať vo svojich zručnostiach a zhotovovať svojím systémom EOS R mimoriadne snímky.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo