Nový Océ ProStream ponúka bezkonkurenčnú kvalitu kontinuálnej atramentovej tlače vrátane podpory rôznorodých médií.

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila ďalšiu generáciu svojich kontinuálnych farebných atramentových tlačiarní – Océ ProStream. Nový tlačový stroj v sebe spája tie najlepšie vlastnosti aktuálnych vysoko výkonných atramentových technológií značky Canon s najnovšími inováciami. Vďaka tomu tak v oblasti vysokorýchlostnej atramentovej tlače ponúka novú úroveň kvality farieb i rôznorodosti médií.

Océ ProStream

Vlastnosti Océ ProStream rozširujú schopnosti poskytovateľov tlačových služieb ponúkať vysoko hodnotné tlačové aplikácie, ako sú napríklad prémiové materiály pre direct mail, personalizované katalógy, marketingové materiály, brožúry alebo knihy. Nový tlačový stroj tak pre týchto poskytovateľov jednoznačne vytvára nové obchodné príležitosti.

Océ ProStream
„ProStream je prirodzeným rozšírením zavedeného portfólia značky Canon v oblasti kontinuálnej atramentovej tlače,“ hovorí Christian Unterberger, ‎Chief Marketing Officer and Executive Vice President Production Printing Products v spoločnosti Océ. „Nové riešenie nám umožní naplniť požiadavky zákazníkov, ktorí pre kontinuálnu veľkoobjemovú tlač vyžadujú vyššiu kvalitu i širšie možnosti pri výbere média. S naším novým tlačovým strojom majú títo zákazníci istotou bezproblémového prechodu z ofsetovej technológie do sveta atramentovej kontinuálnej tlače. Poskytovatelia tlačových služieb a majitelia značiek tak môžu plne využiť k zvýšeniu efektivity personalizovaných viackanálových kampaní práve kreatívny potenciál tlače premenných dát,“ dopĺňa Christian Unterberger.

Vďaka šírke výstupu 540 mm a maximálnej rýchlosti tlače 80 metrov za minútu sa ProStream môže pochváliť najlepšou produktivitou vo svojej triede – mesačne zvládne vytlačiť až 35 miliónov strán formátu A4.

  • Za špičkovou kvalitou výstupov stoja nové tlačové hlavy Océ DigiDot s vysokým rozlíšením 1 200 dpi, ktorá vytvára ostrú tlač s jemnými detailmi a plynulými prechodmi medzi odtieňmi farieb. Výborne si poradí i s veľkými jednoliatymi plochami.
  • Nový pigmentový polymérový atrament ponúka rovnaký alebo dokonca lepší farebný gamut ako ofsetová tlač. Océ ProStream využíva i novú technológiu bezkontaktného flotačného schnutia, ktorá minimalizuje fyzickú záťaž papiera a zaisťuje, že tlačiareň sa vytlačeného obrazu nedotkne do zaschnutia atramentu. Používatelia tak môžu pomocou vysokého pokrytia atramentom dosiahnuť skutočne žiarivé farby.
  • Súčasťou Océ ProStream je i technológia Canon ColorGrip na prispôsobovanie tlače konkrétnemu médiu, ktorá zaisťuje optimálnu kvalitu výstupu na štandardné ofsetové papiere s povrchovou i bez povrchovej úpravy pri gramáži od 60 do 160 g/m2.

„Od mnohých našich zákazníkov vieme, že by chceli do svojho tlačového prostredia zaradiť kontinuálny atramentový stroj kombinujúci tlač, v žiarivých farbách, typických pre ofsetové tlačiarne s možnosťou variabilnej tlače, a to pri využívaní štandardného papiera s povrchovou úpravou,“ dodáva Peter Wolff, Head of Sheet- and Web-fed Production Solutions v spoločnosti Canon Europe. „Teda taký stroj, ktorý im umožní nákladovo efektívne a na nové požiadavky dostatočne rýchlo reagujúcu produkciu na bielom papieri. A práve vďaka ProStream môžeme týmto zákazníkom ponúknuť adekvátne riešenie.“

Océ ProStream

Premiéra na veľtrhu Hunkeler Innovationdays

Spoločnosť Canon svoj nový tlačový stroj ProStream predvedie na veľtrhu Hunkeler Innovationdays, ktorý prebehne v dňoch 20. až 23. februára 2017 vo švajčiarskom Lucerne. Súčasťou živých ukážok bude produkcia materiálov pre direct mail, kalendárov, fotokníh i brožúr.  Komerčne dostupný bude ProStream od leta tohto roku.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo