Canon uviedol na trh EOS 650D – novú digitálnu zrkadlovku (DSLR), ktorá ponúka vysokú obrazovú kvalitu a jednoduché ovládanie z dotykového displeja. Fotoaparát EOS 650D je ideálny pre začiatočníkov, ktorý ponúka množstvo inteligentných automatických režimov a množstvo pokročilých funkcií.

EOS 650D je prvým modelom kolekcie EOS s duálnym systémom automatického zaostrovania (AF), ktorý zabezpečí detaily pri fotografovaní a súvislé zaostrovanie na sledovaný objekt počas nakrúcania videa. Srdcom fotoaparátu je 18-megapixelový (MP) hybridný snímač typu CMOS / APS-C o veľkosti 22,3 x 14,9 mm a výkonný procesor DIGIC 5, ktoré umožňujú sériové fotografovanie v plnom rozlíšení rýchlosťou až 5 snímok za sekundu (sním./s).

Výkonný výklopný 3-palcový dotykový displej tiež prispieva k rýchlemu a jednoduchému ovládaniu fotoaparátu – poskytuje okamžitý prístup k množstvu nastavení a režimov snímania.

Vynikajúca kvalita v každej situácii

Fotoaparát EOS 650D ponúka veľmi dobrú obrazovú kvalitu a výkon. Jeho novo vyvinutý 18-megapixelový hybridný snímač APS-C CMOS poskytuje vysoké rozlíšenie (max. 5 184 x 3 456 pix.) a umožňuje zhotoviť snímky vo formáte plagátu s bohatými farbami a detailmi. Fotoaparát umožňuje snímanie aj v slabom osvetlení bez blesku a disponuje natívnym rozsahom citlivosti ISO 100 – 12 800 v rozšírenom móde až do ISO 25 600. EOS 650D je prvým modelom EOS základnej triedy s procesorom Canon DIGIC 5, ktorý ponúka vyššiu rýchlosť, lepšiu odozvu a pokročilé vykreslenie farieb. 14-bitový obrazový procesor DIGIC 5 poskytuje jemné prechody medzi farebnými odtieňmi a zvýšený výkon zas robí tento fotoaparát ideálnym na zachytenie rýchleho pohybu, napríklad futbalového zápasu či iných športov.

Nový duálny systém AF zjednodušuje tvorbu ostrých záberov v každej situácii, pri fotografovaní aj pri nakrúcaní videa. Špičkový 9-bodový systém AF plne krížového typu poskytuje výnimočný výkon počas fotografovania a zaisťuje presnosť pri fotografovaní športových výkonov, rýchlych akciách. Okrem toho, nový hybridný systém AF ponúka súvislé automatické zaostrovanie (tzv. autofokus) počas nakrúcania videa a pri snímaní v režme Live View

Dotykové ovládanie a flexibilný výklopný displej

Vďaka novému 7,7 cm (3”) výklopnému dotykovému displeju Clear View LCD II je práca s fotoaparátom EOS 650D jednoduchšia. Displej je vybavený výkonnou technológiou, ktorá podstatne zvyšuje odozvu pri ovládaní. Podporuje tiež viacero typov dotykov a pohybov, napríklad dotykové ovládanie dvomi prstami (tzv. pinch) alebo poklep. To umožňuje jednoduchý prístup k režimom snímania, zmenu nastavení či dokonca zhotovenie záberu priamo z dotykového displeja.

Dotykové ovládanie pridáva snímaniu v režime Live View nový rozmer. Môžete si zvoliť body AF, sledovanie tvárí a objektov alebo môžete dolaďovať nastavenia obrazu z ovládacieho panela zrýchleného prístupu (Quick Control). Navigácia jednotlivými menu je rýchla a intuitívna, zatiaľ čo používanie zoomu súčasným posunom dvoch prstov (tzv. pinch-zooming) v režime prehrávania je skvelým spôsobom, ako skontrolovať detaily záberu. Pánt výklopného displeja umožňuje jeho naklonenie do potrebného uhla prakticky v akejkoľvek situácii a mimoriadne ostré rozlíšenie 1,04 mil. bodov zaisťuje zreteľné zobrazenie všetkých detailov.

Video v kvalite EOS: obohatené o súvislý autofokus (AF)

Fotoaparát EOS 650D umožňuje jednoduché nakrúcanie videa v kvalite Full HD (1920 x 1080 p). Vďaka hybridnému AF sa používatelia môžu sústrediť výhradne na príbeh, zatiaľ čo fotoaparát súvisle sleduje snímaný objekt. Nové objektívy EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM a EF 40mm f/2.8 STM sa tiež výborne osvedčia pri nakrúcaní videa. Uvádzané objektívy sú vybavené prakticky nehlučným krokovým motorčekom, ktorý zaisťuje hladší a ostrejší obraz než kedykoľvek predtým.

V režime videomomentky (Video Snapshot) dokáže užívateľ nakrútiť zábavné a dynamické videoklipy s profesionálnym vzhľadom. Videomomentky majú dĺžku dve, štyri alebo osem sekúnd a môžete ich priamo vo fotoaparáte rôzne kombinovať či meniť poradie ich prehrávania. Integrovaný konektor mini-HDMI tiež zjednodušuje zdieľanie vašich snímok na akomkoľvek HDTV.

 

Objavte možnosti EOS

Dva úplne nové režimy snímania, dostupné z kruhového voliča režimov, pomôžu začiatočníkom získať istotu v zložitých svetelných podmienkach. Režim HDR Backlight Control pomáha pri fotografovaní v prudkom protisvetle. Vytvorí tri zábery s rôznymi úrovňami expozície – podexponovaný, správny a preexponovaný záber – a tie potom skombinuje do jedinej HDR snímky, ktorá obsahuje jasne osvetlené aj tmavšie detaily. Režim Snímanie nočnej scény z ruky zas uľahčuje tvorbu zaujímavých večerných snímok bez statívu – v rýchlom slede za sebou zhotoví štyri rôzne zábery, ktoré potom skombinuje do jedinej, detailnej a ostrej fotografie.

Bohatý výber režimov snímania vám tiež pomôže rozširovať hranice vlastnej tvorivosti. Režim Basic+ umožňuje prekročiť obmedzenia základných automatických nastavení – obsahuje množstvo predvolieb, ktoré slúžia na okamžitú zmenu nálady zhotoveného záberu. Bohatá ponuka zábavných kreatívnych filtrov z dielne Canon je teraz k dispozícii priamo z dotykového displeja. Nové efekty „Art Bold“ a „Water Painting“ ponúkajú ďalšie možnosti tvorivého ozvláštnenia vašich snímok. Ak chcete fotografovať jednoduchým štýlom „namier a foť“, inteligentné automatické režimy urobia všetku prácu za vás – analyzujú snímanú scénu a automaticky vyberú nastavenia, s ktorými ihneď získate skvelé zábery.

 

Systém EOS – tvorivá sloboda

Keďže fotoaparát EOS 650D je súčasťou systému Canon EOS, je kompatibilný so svetovo najkomplexnejšou kolekciou objektívov a príslušenstva. Výber z vyše 60 EF objektívov umožňuje tvorbu akýchkoľvek typov snímok – nájdete tu všetko od širokouhlých objektívov cez makroobjektívy až po extrémne teleobjektívy. K dispozícii je tiež nepreberné množstvo príslušenstva a doplnkov, ktoré vám umožnia poradiť si s akoukoľvek tvorivou výzvou.

EOS 650D – základné charakteristiky
•   18-megapixelový hybridný snímač APS-C CMOS
•   Video v kvalite Full-HD s manuálnym ovládaním a súvislým AF
•   Sériové fotografovanie 5 sním./s
•   Snímanie vo formáte: RAW (14-bit), JPEG
•   Možnosť snímať v pomere strán: 1:1, 4:3, 3:2, 16:9
•   Rýchlosť uzávierky: 30 – 1/4000 sec
•   Synchronizácia uzávierky s bleskom: 1/200 sec
•   Výklopný dotykový displej Clear View LCD II
•   Citlivosť ISO 100 – 12 800, možnosť rozšírenia až na ISO 25 600
•   9-bodový širokoplošný AF
•   Integrovaný vysielač Speedlite

Zdroj: CANON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo