Spoločnosť Canon Europe, svetový líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila 5 nových veľkoformátových tlačiarní pre trh grafických umení. Nové stroje veľkosti 24” až 60” so systémom ôsmich a dvanástich farieb obsahujú rad nových funkcií, ktoré zaručujú vynikajúcu kvalitu obrazu, vysokú produktivitu a široké možnosti využitia.

Canon tak bude prvou spoločnosťou, ktorá využije jeden atramentový systém a zásobníky atramentu „Hot Swap“ naprieč celým radom grafických veľkoformátových tlačiarní. Atramentový systém ponúka širší farebný gamut, výraznejšie odtiene čiernej, lepšiu odolnosť proti poškrabaniu a stabilnejšie farby pre optimálnu kvalitu obrazu a zabezpečenie absolútneho súladu výtlačkov bez ohľadu na požívané zariadenie. Technológia „Hot Swap“ umožňuje vymeniť atramentové kazety počas tlače, takže sa znižujú prestoje a tlačiť sa dá bez prerušenia.

12-farebné 24“ tlačiarne imagePROGRAF iPF6400 a iPF6450

12-farebné 24“ tlačiarne imagePROGRAF iPF6400 a iPF6450 nahrádzajú modely iPF6300 a iPF6350. Spoločnosť Canon zároveň predstavila aj nový spektrofotometer pre imagePROGRAF iPF6450, ktorý umožňuje presné, vysoko stabilné a konzistentné farebné výtlačky. Prepínateľný UV filter poskytuje užívateľom oveľa vyššiu flexibilitu pri využívaní rôznych druhov médií.

Spektrofotometer kalibruje atramenty, takže všetky 12-farebné veľkoformátové tlačiarne, ktoré Canon predstavil v roku 2012, môžu mať jednotný vzhľad vytlačených farieb. Užívatelia môžu s modelom iPF6450 pomocou spektrofotometra centrálne riadiť správu farieb aj na ďalších veľkoformátových tlačiarňach imagePROGRAF, ktoré sú nainštalované v iných lokalitách, optimalizovať výkon a zjednotiť farebnosť.

12-farebná 44” tlačiareň imagePROGRAF iPF8400

12-farebná 44” tlačiareň imagePROGRAF iPF8400 nahrádza iPF8300 a prináša veľký 250 GB pevný disk a rýchlejšiu priepustnosť. Canon ponúka užívateľom širšie možnosti voľby a zároveň predstavil 12-farebnú 60” tlačiareň imagePROGRAF iPF9400 a 8-farebnú 60“ tlačiareň iPF9400S. Celkovú kvalitu obrazu vylepšujú farebné atramenty LUCIA EX, ktoré poskytujú približne o 20 % širší farebný gamut a vyššiu rýchlosť tlače. Tlačiarne sa tak výborne hodia na tlač fotografií, umeleckých diel a vnútorného značenia.

 

iPF9400S prináša vylepšené tlačové technológie a pri špeciálnych príležitostiach, kedy je treba veľmi rýchlu výrobu, využíva menej trysiek. Tlač je tak 1,5-násobne rýchlejšia než pri predchádzajúcom modeli iPF9000S. iPF9400S prináša jasné farby a vylepšenú sekvenciu tlačovej hlavy, čo umožňuje rýchlejšiu tlač a nový model je preto ideálny na výrobu plagátov. Canon tiež vyvinul modul Gallery Wrap do Photoshopu pre jednoduchú automatizovanú tlač plátien a obrazov Fine Art.. Je to ideálny nástroj pre galérie. S novými modelmi sa dodáva aj softvér pre ešte lepšiu správu médií, kalibráciu a účtovanie. Tlačové úlohy sa dajú flexibilnejšie zadávať a sledovať ich priebeh, a zároveň vytvárať výtlačky podľa presných zadaní.

Tlačiarne budú predstavené v stánku Canon (hala 3.2) na veľtrhu Photokina 2012 (18.- 23. septembra 2012).

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokNové tlačiarne HP Deskjet Ink Advantage
Nasledujúci článokPanasonic Lumix GH3 – špičkový kompakt