Spoločnosť Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, modernizovala svoju sériu veľkoformátových tlačiarní a predstavila dve nové zariadenia imagePROGRAF. Oba modely sa dajú vybaviť novým stojanom na veľkoformátový skener, a vytvoriť tak komplexné multifunkčné riešenie na tlač a skenovanie veľkoformátových technických dokumentov, čo ocenia najmä projektanti a stavební inžinieri.

Dve nové 36-palcové zariadenia imagePROGRAF iPF765 a iPF760 prinášajú mnoho funkcií, ktoré šetria čas a zefektívňujú workflow. Jednoduchšiu správu výtlačkov a ochranu pred pokrčením zaisťuje horizontálny výstupný kôš na formáty A1. Model imagePROGRAF iPF765, ktorý nahrádza imagePROGRAF iPF755, zjednodušuje workflow v rámci sieťového prostredia alebo v prostredí s dokumentmi so zložitou kresbou vďaka pevnému disku 250 GB (32 GB pamäte je určených na spracovávanie súborov).

Zariadenia imagePROGRAF iPF765 a iPF760 sú vyvinuté na profesionálne použitie v rôznych oblastiach, ako sú aplikácie CAD, architektúra, strojárstvo a stavebníctvo (AEC), geografické informačné systémy (GIS) či ďalšie odbory profesionálnej tlače. Oba modely umožňujú tlač veľkých technických dokumentov aj farebných plagátov. Tlačiarne obsahujú softvérové doplnky na využitie v oblasti maloobchodného označovania a tlač v kancelárskom prostredí. Technické dokumenty možno tlačiť v rozlíšení až 2400 x 1200 dpi.

„Canon nadviazal na predchádzajúce úspechy série imagePROGRAF, ešte viac vylepšil tlačiarne a pridal nové funkcie. Zákazníci tak môžu využívať nové obchodné príležitosti na CAD, GIS a AEC trhoch,“ hovorí Petr Jetel, manažér veľkoformátovej tlače, Canon CZ. „Vychádzali sme zo skúseností našich zákazníkov a veľkoformátové tlačiarne sme vybavili väčšou pamäťou a integrovali sme plochý výstupný zásobník na zvýšenie produktivity a efektivity. Teraz je možné jednoducho a rýchlo tlačiť veľké formáty v špičkovej kvalite v akejkoľvek kancelárii bez ohľadu na jej veľkosť.“

Jednoduché rozhranie a pokročilá správa veľkoformátových tlačiarní imagePROGRAF iPF765 a iPF760 zaisťujú bezpečné a jednoduché ovládanie. Novinky majú navyše certifikáciu ENERGY STAR. Kompaktné rozmery umožňujú nenápadné umiestnenie v akejkoľvek kancelárii a zvukové upozornenia na nízku hladinu farby a nutnosť výmeny atramentových kaziet zjednodušujú údržbu. Výmenu tonerov bez prerušenia tlače umožňuje atramentová rezerva v čiastkových zásobníkoch. Pokročilý účtovací softvér zaznamenáva všetky činnosti tlačiarne, ID užívateľa, spotrebu atramentu a médií, typ média a veľkosť výstupu, a poskytuje tak presnú kontrolu nad všetkými prevádzkovými nákladmi.

Tlačiarne imagePROGRAF možno jednoducho rozšíriť pomocou nového stojana o veľkoformátový skener, a vytvoriť tak komplexné multifunkčné riešenie. Inštalácia je veľmi jednoduchá a možnosti použitia ešte viac rozširuje pokročilý softvér.

Nové modely Canon imagePROGRAF budú v predaji u autorizovaných partnerov Canon od augusta 2012.

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo