Dva nové prvotriedne prírastky do svojej kolekcie spotrebiteľských DSLR základnej triedy – EOS 700D a EOS 100D uviedol Canon. Oba nové modely sú doplnené o nový štandardný objektív so zoomom EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM a ponúkajú vynikajúce 18-megapixelové (MP) rozlíšenie spolu s jednoduchým ovládaním z dotykového displeja.

EOS 700D je doteraz najpokročilejším modelom EOS od Canon. Je to ideálny fotoaparát pre každého, kto chce ďalej rozvíjať svoje fotografické zručnosti – má k dispozícii sériové snímanie rýchlosťou 5 sním./s, 9-bodový systém AF plne krížového typu a výklopný dotykový displej Clear View II LCD.

EOS 100D je doteraz najmenšia a najľahšia digitálna zrkadlovka APS-C na svete . Ponúka množstvo jednoduchých ovládacích prvkov aj užitočného sprievodcu funkciami priamo vo fotoaparáte – to ocenia najmä nováčikovia vo svete DSLR fotografie.

Nový EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM je ideálny štandardný objektív so zoomom pre oba nové fotoaparáty EOS. Je kombináciou prvotriedneho optického stabilizátora obrazu a technológie krokového motorčeka (STM) z dielne Canon, ktoré sa starajú o minimálne rozmazanie obrazu a hladké, takmer nepočuteľné zaostrovanie počas filmovania.

Canon EOS 700D

Srdcom fotoaparátu EOS 700D je 18 MP hybridný snímač APS-C CMOS, navrhnutý a vyrobený priamo v Canon, a obrazový procesor DIGIC 5, ktorý prináša vynikajúcu úroveň rozlíšenia. Výsledkom sú snímky s konzistentným vykreslením detailov aj farieb. Možnosť sériového snímania rýchlosťou 5 sním./s robí model EOS 700D ideálnym na zachytenie množstva rôznorodých objektov, od rýchleho pohybu až po úchvatné panorámy či nádherné portréty rodiny a priateľov. Vďaka natívnemu rozsahu ISO 100-12 800 ISO fotoaparát EOS 700D navyše dokáže zachytiť pozoruhodné detaily aj pri fotografovaní v zhoršených svetelných podmienkach.

 
EOS 700D disponuje pokročilým systémom AF, ktorý pozostáva z 9 vysokovýkonných bodov krížového typu v celej ploche záberu. Výsledkom je rýchlejšie a presnejšie zaostrovanie, ktoré sa vždy postará o správne zameranie fotografovaného objektu, dokonca aj v pohybe. Používatelia EOS 700D si môžu body zaostrenia nastaviť a upravovať manuálne, alebo môžu jednoducho používať automatický režim. Takýmto spôsobom budú nádejní fotografi jednoducho objavovať nové možnosti tvorby kompozície a neustále sa v tejto oblasti zdokonaľovať.

 
7,7 cm (3,0”) výklopný dotykový displej Clear View LCD II taktiež zjednodušuje úpravu nastavení, tvorbu kompozície, snímanie aj prezeranie snímok z rôznych uhlov. Nová povrchová vrstva, prevzatá z modelov Canon EOS strednej triedy, robí dizajn fotoaparátu ešte robustnejším a odolnejším.

EOS 700D je vybavený novým, zjednodušeným kruhovým voličom režimov s možnosťou otáčania o 360°, ktorý poskytuje jednoduchý a rýchly prístup k rôznym režimom snímania.

Canon EOS 100D – prekvapivo ľahká digitálna zrkadlovka

EOS 100D je najmenšia a najľahšia digitálna zrkadlovka APS-C vo svojej triede . Je dostatočne kompaktná, aby ste si ju mohli vziať kamkoľvek a svoje dobrodružstvá mohli zvečniť v úžasnej kvalite. Tento neuveriteľne kompaktný a ľahký model s rozmermi len 116,8 x 90,7 x 69,4 mm a hmotnosťou 407 g zároveň disponuje jasným optickým hľadáčikom – používatelia tak získajú výkonnú DSLR s rýchlou odozvou v kompaktnom tele. Súčasťou EOS 100D je tiež veľký 7,7 cm (3,0”) kapacitný dotykový displej ClearView II – zjednodušuje úpravu nastavení a okamžité prezeranie zhotovených záberov.

Srdcom fotoaparátu EOS 100D je nový 18 MP hybridný snímač APS-C CMOS AF II, ktorý v kombinácii s vysokovýkonným obrazovým procesorom DIGIC 5 zaistí dobré výsledky prakticky v akejkoľvek situácii. Nový snímač využíva pixely fázového rozpoznávania na 80 % zobrazovacej plochy, čo znamená vyššiu rýchlosť AF a lepšie sledovanie objektov počas živého náhľadu aj pri nakrúcaní videa v kvalite Full-HD. EOS 100D zvládne sériové snímanie rýchlosťou až 4 sním./s. To začiatočníkom uľahčí tvorbu vysokokvalitných záberov, či už ide o vzácne momenty s blízkymi alebo o zachytenie rýchlej akcie na dovolenke.

Zdokonalené tvorivé režimy

Oba modely – EOS 700D aj EOS 100D – obsahujú množstvo mimoriadne jednoduchých režimov snímania a kreatívnych filtrov. Začiatočníci tak môžu začať používať kreatívne predvoľby a postupne rozvíjať vlastnú tvorivosť. Režim Scene Intelligent Auto automaticky rozpozná typ fotografovanej scény a zvolí najlepšie nastavenia. Používatelia sa tak môžu zamerať len na samotný záber – fotoaparát za nich rozhodne, aká je najlepšia kombinácia nastavení pre danú scénu. Oba nové modely tiež ponúkajú viacero špecializovaných režimov scény.

Fotoaparát EOS 100D bol napríklad obohatený o režimy Deti, Jedlo a Svetlo sviečky, ktoré zaistia optimálne výsledky a neuveriteľné detaily v mnohých obvyklých situáciách. Atraktívna ponuka kreatívnych filtrov od Canon, vrátane efektov Rybie oko a Miniatúra, je teraz použiteľná už pred samotným zhotovením záberu – vďaka novému náhľadu filtrov v reálnom čase. Je to dokonalý spôsob, ako si zvoliť čo najvhodnejší efekt pre konkrétnu situáciu ešte pred stlačením spúšte. Fotografi sa tiež môžu naučiť upravovať zábery pomocou zdokonaleného režimu Creative Auto ako i pomocou nového režimu Extra Effect Shot fotoaparátu EOS 100D. Môžu dokonca zhotoviť dva zábery súčasne – jeden použitím kreatívneho filtra a druhý tradičným spôsobom.

Objavujte svet EOS videa

Nádejní fotografi môžu pridať zachyteným spomienkam nový rozmer – nakrúcaním EOS videa v úžasnom rozlíšení Full HD (1920x1080p). Systém Hybrid AF II sa postará o správne zaostrenie na vašu filmovú hviezdu a súvislý AF nakrúcaný objekt neustále sleduje. Režim Videomomentka navyše zjednodušuje tvorbu a úpravu krátkych videoklipov, v ktorých zvečníte každý nevšedný deň, napríklad rodinný výlet či svadbu.

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – štandardný objektív STM so zoomom na každodenné fotografovanie a filmovanie

Nový EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM je dokonalým objektívom pre používateľov fotoaparátov EOS 700D a EOS 100D, ktorí sa chcú vydať na dobrodružnú cestu fotografie. Univerzálny rozsah zoomu 18-55 mm umožňuje širokú škálu snímok – od panoramatických záberov až po portréty.

Používatelia sa tak môžu tešiť z flexibilných možností detailného priblíženia objektov aj zo zachytenia rozsiahlej panorámy. Vďaka 4-krokovému optickému stabilizátoru obrazu sú snímky mimoriadne detailné a zreteľné, čo zároveň umožňuje používať nižšie hodnoty ISO a dlhšie expozičné časy. Zaostrovací krúžok na plne manuálne zaostrovanie umožňuje presné nastavenie zaostrenia a takmer nepočuteľná technológia krokového motorčeka (STM) zaisťuje minimálny hluk počas zaostrovania – ideálne pri nakrúcaní videa.

EOS 700D – základné charakteristiky:
• 18-megapixelový snímač Hybrid CMOS AF
• Kreatívne Full-HD video pri použití technológie Hybrid CMOS AF
• Výklopný dotykový displej Clear View LCD II
• Režim Scene Intelligent Auto
• Citlivosť ISO 100-12800, možnosť rozšírenia na ISO 25600
• Sériové snímanie 5 sním./s, 9-bodový systém AF
• Množstvo kreatívnych filtrov
• Systém EOS zahrnujúci objektívy a príslušenstvo

EOS 100D – základné charakteristiky:
• 18-megapixelový snímač Hybrid CMOS AF II
• Kompaktný, prenosný dizajn
• Jednoduché snímky v režime Scene Intelligent Auto
• Optický hľadáčik a veľký dotykový displej
• Full-HD video pri použití technológie Hybrid CMOS AF II
• Kreatívne filtre a súčasný záber s pridaným efektom
• Integrovaný sprievodca funkciami fotoaparátu
• Systém EOS zahrnujúci objektívy a príslušenstvo

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – základné charakteristiky:
• Univerzálny rozsah ohniskových vzdialeností
• Kompaktný dizajn
• Štvorkrokový optický stabilizátor obrazu
• Hladké zaostrovanie vďaka krokovému motorčeku (STM)
• Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť 0,25 m
• Povrchová vrstva Super Spectra
• Netočivý predný optický člen
• Krúžok na manuálne zaostrovanie
• Kruhová clona so siedmimi lamelami

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo