Canon PowerShot SX540 HS

Spoločnosť Canon rozširujte svoj produktový rad kompaktných fotoaparátov PowerShot o dva nové modely typu bridge so superzoomom.

PowerShot SX540 HS

Výkon obrazového procesora DIGIC 6 a snímača CMOS s rozlíšením 20,3 megapixelov zaisťuje, že všetky snímky zachytené novým fotoaparátom PowerShot SX540 HS sú mimoriadne čisté. Vďaka vysokocitlivému snímaču sú kvalitné aj zábery, ktoré používatelia odfotia v zhoršených svetelných podmienkach.

Canon PowerShot SX540 HS
Canon PowerShot SX540 HS sa môže pochváliť výbornými schopnosťami aj plnou kontrolou nad tvorivými nápadmi, teda vlastnosťami, ktoré umožňujú čo najlepšie využitie ultra širokouhlého objektívu s 50-násobným optickým zoomom. Používatelia majú navyše k dispozícii aj technológiu ZoomPlus, ktorá umožňuje zdvojnásobenie hodnoty zoomu bez straty rozlíšenia – mimo dosahu nového modelu tak nie je vôbec nič, či už ide o zábery vzdialených budov alebo o snímky zo vzdialených častí štadióna.

Canon_SX540HS_LCDSúčasťou nového modelu je aj vylepšený asistent pri výbere kompozície počas zoomu, ktorý využíva stabilizáciu obrazu, a zaisťuje tak presné sledovanie aj pri veľkej hodnote priblíženia. Jednoducho stačí vybrať objekt záujmu a fotoaparát ho inteligentne udrží v centre zorného poľa a zaostrený.  Používatelia určite ocenia aj ultra širokouhlý objektív s ohniskovou vzdialenosťou 24 mm, vďaka ktorému môžu do každého záberu zakomponovať oveľa viac obsahu – napríklad pri fotografovaní panoramatických snímok miest alebo širokouhlých záberov krajiniek. Canon PowerShot SX540 HS je teda ideálny fotoaparát na zdieľanie spomienok z ciest s priateľmi aj rodinou.

Nový fotoaparát využíva stabilizáciu obrazu s päťosovým dynamickým režimom, ktorý začínajúcim kameramanom pomáha pri zabezpečení stability záberov pri nakrúcaní v pohybe, a to aj v prípade formátu MP4 s rozlíšením Full HD. Vďaka režimu Story Highlights navyše používatelia nemusia príliš rozmýšľať o samotnom nakrúcaní – PowerShot SX540 HS inteligentne vyberie fotografie a videozábery z rovnakého časového obdobia alebo tie, ktoré obsahujú určité osoby, a vytvorí z nich spomienkový film. Používatelia môžu výsledok veľmi jednoducho prezerať aj zdieľať.

PowerShot SX420 IS

Canon PowerShot SX420 IS sa vo svojom kompaktnom tele môže pochváliť 42-násobným optickým zoomom, technológiou ZoomPlus a ultra širokouhlým objektívom. Vďaka týmto vlastnostiam je nový PowerShot ideálnym fotoaparátom na zachytenie každej príležitosti a na tvorbu širokej škály výstupov – od každodenných snímok až po úžasné cestovateľské fotografie.

Canon_SX420IS_BLACK
Spojenie 20-megapixelového snímača s obrazovým procesorom DIGIC 4+ umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu výstupov bez akýchkoľvek kompromisov. Fotografie ani filmy v rozlíšení HD navyše nie sú vďaka inteligentnej stabilizácii obrazu nikdy rozmazané a vždy obsahujú všetky detaily. K dispozícii je aj široká škála kreatívnych filtrov vrátane efektu miniatúry a rybieho oka, ktoré umožňujú okamžité vytváranie jedinečných kreácií. Úplne bezproblémové je aj prezeranie filmov a fotografií, a to vďaka displeju LCD s uhlopriečkou 7,5 cm (3,0 palce). Nechýba ani ergonomická rukoväť, ktorá umožňuje pevné držanie fotoaparátu a zaisťuje stabilitu v akejkoľvek situácii.

Canon_SX420IS_FRONT Canon_SX420IS_LCD
Vytvárať a zdieľať
Nové fotoaparáty podporujú Wi-Fi aj NFC, ktoré výrazne zjednodušujú prepojenie s kompatibilnými inteligentnými telefónmi, tabletmi aj zariadeniami na ukladanie fotografií, ako je Canon CS100 – spojenie Wi-Fi je možné nadviazať stlačením jedného špeciálneho tlačidla.

Zdieľanie výstupov aj vzdialené ovládanie fotoaparátu vrátane diaľkového fotenia je skutočne veľmi jednoduché, rovnako ako samotné fotografovanie. V prípade oboch modelov majú používatelia k dispozícii aj funkciu Image Sync, ktorá umožňuje ihneď po nadviazaní pripojenia k internetu uskutočniť automatické zálohovanie fotografií aj filmov do cloudových služieb, ako je Canon irista alebo Google Drive.

Zdroj: Canon

 

 

 

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo