Spoločnosť Canon uvádza  na trh PowerShot N – úplne nový typ fotoaparátu, ktorý ponúka odlišný prístup pri zachytávaní tvorivých, spontánnych fotografií a ich okamžitom zdieľaní cez sociálne siete. Nekonvenčný štvorcový dizajn, inovatívny zoom, ovládacie prstence na objektíve a naklápací dotykový displej pomáhajú ľuďom zaznamenať ich svet z nového uhla, pričom nový režim Tvorivý záber (Creative Shot) automaticky vytvorí výber neočakávaných tvorivých úprav pri každom zábere.

Canon PowerShot N

dokonalý doplnok k inteligentnému telefónu, bol skonštruovaný tak, aby zjednodušil zdieľanie obrázkov cez intuitívne pripojenie Wi-Fi a umožnil tak zdieľanie novej generácie vysokokvalitných umeleckých obrázkov a videí Full HD takmer v reálnom čase.

Dajte každému záberu umelecký nádych

Vďaka novému režimu Tvorivý záber môže každý zapôsobiť na svojich priateľov a známych jedinečnými, tvorivými obrázkami, ktoré ponúkajú rôzny pohľad na typické scény alebo predmety. Keď zachytíte obrázok v režime Tvorivý záber, PowerShot N inteligentne zanalyzuje scénu a určí, ktorá skupina prvkov môže zvýrazniť scénu alebo ponúkne odlišný tvorivý uhol. Viacero premenných vrátane kompozície, expozície, miesta zaostrenia, vyváženia bielej, gradácie a kontrastu sa berie do úvahy predtým, než sa automaticky vygeneruje päť alternatívnych verzií pôvodného záberu, ktoré potom možno zdieľať stlačením tlačidla. Alebo môžete jednotlivým záberom pridať tvorivý tón využitím tvorivých režimov Canon, vrátane efektu miniatúry, zmäkčenia, hračkárskej kamery alebo monochromatického efektu. Užívatelia môžu aj zvýšiť dramatickosť svojho filmového klipu využitím super spomaleného filmu (Super Slow Motion Movie).
Zlúčenie tvorivej flexibility s jednoduchosťou používania fotoaparátov typu zamier a stlač zabezpečuje v modeli PowerShot N nový režim hybridnej automatiky, ktorý zaznamená štyri sekundy pred každým záberom v rozlíšení 720p, ešte predtým než uznávaná technológia inteligentnej automatiky spoločnosti Canon určí najlepšie nastavenia na zachytenie dokonalého záberu. Na konci každého dňa sa štvorsekundové klipy spoja do jedného príbehu, ktorý hovorí o tom, čo sa dialo každý deň pri fotografovaní – to je skvelé doplnenie nového kontextu k albumu online.

 

Vyfoťte a okamžite zdieľajte

Aby bol PowerShot N dokonalým mobilným spoločníkom, má integrované pripojenie Wi-Fi a pripojenie jedným dotykom k inteligentným telefónom alebo tabletom, na čo slúži tlačidlo Mobile Device Connect (pripojenie k mobilnému zariadeniu). Užívatelia môžu odoslať obrázky alebo filmy na sociálne siete, ako je Facebook® alebo YouTube™ len chvíľu po ich zachytení, bez ohľadu na to, kde sú. Vďaka rýchlemu a spoľahlivému pripojeniu si možno po návrate domov najlepšie zábery bezdrôtovo vytlačiť alebo preniesť do počítača. Funkcia GPS cez mobil, využívajúca bezplatnú aplikáciu Canon pre inteligentné telefóny, dokáže pridať k obrázku informáciu o lokalite z inteligentného telefónu alebo tabletu s GPS, čo umožňuje užívateľom zdieľať s priateľmi presné miesto ich zábavy.

Revolučný dizajn, ovládanie „v každom natočení“

Neobvyklý, nápadný dizajn fotoaparátu PowerShot N odlišuje tento model od všetkých ostatných – presne ako obrázky, ktoré zhotovuje. Kompaktný, symetrický dizajn, výklopný dotykový displej a novátorský systém prstencov okolo objektívu – otočným prstencom možno otáčať ktorýmkoľvek smerom a ovládať tak zoom, a druhý prstenec sa používa ako spúšť – umožňuje používať fotoaparát otočený v akejkoľvek polohe, aj hore nohami, takže si môžete pozrieť svet z celkom inej perspektívy.

Vylepšený kapacitný dotykový displej 7,1 cm (2.8”) umožňuje užívateľom jednoduchým dotykom ovládať základné funkcie, ako je zaostrovanie alebo spúšť, prípadne si prezerať svoje obrázky známymi, intuitívnymi gestami. K dispozícii je v bielom alebo čiernom vyhotovení a jeho štvorcovému kovovému telu dominuje 28 mm, 8-násobný optický zoom, ktorý je vhodný na fotografovanie skupín a krajiny. Vďaka vylepšenej technológii Canon ZoomPlus, ktorá poskytuje detailné zábery v plnom rozlíšení až so 16-násobným zoomom, sa môžu užívatelia dostať ešte bližšie k deju alebo presne zakomponovať subjekty v pôsobivých kompozíciách.

So zatvoreným objektívom a displejom meria PowerShot N len 78,6 x 60,2 x 29,3 mm, takže je veľmi kompaktný, dá sa vsunúť do každého vrecka a nosiť všade so sebou. Takto môžete scény, predmety a situácie, ktoré by ste inak premeškali, navždy zachytiť vo vynikajúcej kvalite zabezpečenej vylepšenou technológiou kompaktného zobrazovania Canon. Nabíjanie cez USB ďalej zvyšuje pohodlie, lebo umožňuje nabíjať fotoaparát rýchlo a jednoducho priamo na cestách.

Obrazová kvalita značky Canon

Napriek svojej kompaktnej veľkosti má v sebe PowerShot N veľa z najnovšej zobrazovacej technológie Canon, aby mohol poskytnúť vynikajúce fotografie a filmy v kvalite Canon. Pri spojení vysokocitlivého 12,1 megapixelového snímača CMOS a vylepšeného obrazového procesora DIGIC 5 systém HS v tomto fotoaparáte podporuje najvyššiu citlivosť 6400 ISO a poskytuje ostré a čisté zábery aj v náročných podmienkach za slabého osvetlenia.


Výkonný 8-násobný optický zoom má inteligentnú stabilizáciu obrazu, ktorá automaticky použije najvhodnejší spôsob stabilizácie pre hladké videozábery a ostré fotografie. Na doplnenie umeleckých fotografií možno video Full HD (1080p) zaznamenať so stereofónnym zvukom, aby mal každý film najlepšiu možnú kombináciu obrazu a zvuku – to je vynikajúce pri zdieľaní online alebo doma cez pripojenie HDMI.

Charakteristické vlastnosti modelu PowerShot N :
• Tvorivý záber
• Jedinečný dizajn
• 8-násobný zoom, 28 mm objektív; Inteligentný IS
• Systém HS: 12,1 Mpix snímač CMOS, DIGIC 5
• Wi-Fi; GPS cez mobil
• Tlačidlo Mobile Device Connect
• Ovládanie v akejkoľvek polohe; výklopný dotykový displej
• Video Full HD
• Hybridná automatika; Smart Auto (58 typov scén)

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo