Canon uvádza na trh dve nové špičkové multifunkčné tlačiarne, ideálne do domácej kancelárie. Zariadenia PIXMA MX715 a PIXMA MX895 sú vybavené mnohými pokročilými funkciami a možnosťami pripojenia, ktoré uľahčujú tlač z inteligentných telefónov smartphone či tabletov.

Nové tlačiarne PIXMA nahrádzajú predchádzajúce modely PIXMA MX885 a PIXMA MX870, vyznačujú sa štýlovým dizajnom a vysokými rýchlosťami farebnej tlače dokumentov. Množstvo profesionálnych funkcií slúži na zefektívnenie pracovných činností – nájdete tu vysokorýchlostný fax, duplexný automatický podávač (DAPD) na 35 listov aj funkciu automatickej duplexnej tlače.

Vyššia produktivita práce

Nové zariadenia PIXMA MX715 a PIXMA MX895 boli navrhnuté s prihliadnutím na potreby domácich kancelárií a môžu sa pochváliť vysokými rýchlosťami tlače dokumentov aj grafických zobrazení. Modely dosahujú rýchlosť ISO 12,5 sním./min. pri tlači čiernobielych dokumentov a 9,3 sním./min. pri farebných výtlačkoch; kópiu A4 dokážu zhotoviť už za 14 sekúnd. Technológia tlačovej hlavy Canon FINE zaisťuje kvalitu fotolabu; vďaka 1 pl kvapkám atramentu a rozlíšeniu tlače 9600 dpi získate dokumenty a snímky s jemnými prechodmi a bohatými detailmi.

Aby sa dosiahlo rýchle a jednoduché skenovanie, kopírovanie a faxovanie objemných dokumentov, oba modely obsahujú plochý skener s vysokým rozlíšením 2400 dpi a duplexný automatický podávač dokumentov na 35 listov. Oba modely tiež ponúkajú univerzálnu manipuláciu s médiami prostredníctvom dvojcestného vkladania papiera a priečinka na papier s automatickým otváraním.


Zariadenia PIXMA MX715 a PIXMA MX895 zároveň disponujú ekologickými vlastnosťami. Nový softvér ECO Settings umožňuje šetriť papier použitím automatickej duplexnej tlače, ktorá zvyšuje efektivitu. O minimálne mrhanie atramentom sa stará päť samostatných atramentových kaziet, ktoré sa dajú vymieňať jednotlivo, aby sa znížili náklady na tlač.

Pripojenie a zdieľanie

Nové modely PIXMA MX715 a PIXMA MX895 s novými možnosťami pripojenia umožňujú jednoduchú tlač z inteligentných telefónov smartphone a tabletov. Rozhranie Wi-Fi používateľom dovoľuje skenovať a kopírovať prakticky z ktoréhokoľvek miesta kancelárie a vďaka aplikácii Canon Easy Photo-Print App sú tlač aj skenovanie z mobilných zariadení so systémami iOS™ či Android™ veľmi rýchle a jednoduché. Okrem toho, s priamym prístupom k technológii Cloud môžu používatelia dokonca tlačiť obľúbené fotografie priamo z online albumov, ako sú CANON iMAGE GATEWAY alebo Picasa Web Albums – pomocou funkcie Online Album Photo Print v rámci technológie PIXMA Cloud Link. Súčasťou nových tlačiarní PIXMA je tiež množstvo tlačových šablón vrátane kalendárov, obálok, kancelárskych potrieb, diárov a iných užitočných pomôcok, ku ktorým sa dostanete jednoduchým dotykom tlačidla v režime tlače webových šablón.

Jednoduché ovládanie

Nové modely disponujú množstvom funkcií, ktoré umožňujú jednoduché ovládanie. Funkcia Quick Start zaisťuje rýchle spustenie tlačiarne ihneď po zapnutí, aby ste mohli tlačiť, kedykoľvek to práve potrebujete.

Oba modely sú vybavené veľkým TFT displejom na jednoduchý náhľad a výber dokumentov alebo fotografií priamo z pamäťových kariet; MX895 má 7,5 cm displej, zatiaľ čo MX715 disponuje 6,2 cm displejom. Súčasťou nového panela s dvojfunkčnými tlačidlami, z ktorého sa tlačiareň ovláda, sú diódami LED podsvietené dvojfunkčné tlačidlá. Vždy svietia len tie tlačidlá, ktoré sú potrebné na práve vykonávanú funkciu, čo sprehľadňuje ovládanie.

Inteligentný softvér

Komplexný balíček intuitívneho softvéru na tlač a skenovanie fotografií aj dokumentov patrí k štandardnej výbave zariadení MX. O inteligentnú a efektívnu tlač webového obsahu sa stará program Easy-WebPrint EX, ktorý umožňuje kombináciu viacerých webových stránok na jednu stranu, aby sa minimalizovalo mrhanie papierom a atramentom. So softvérom Easy Photo-Print EX ohúrite svojich blízkych vytlačením dokonale upravených fotoalbumov či kalendárov. Softvér tiež ponúka množstvo editačných možností, napr. korekciu červených očí alebo digitálne vyhladenie tváre.

Nové tlačiarne PIXMA tiež podporujú tlač snímok z videa v kvalite Full HD, ktoré bolo zhotovené digitálnou zrkadlovkou alebo digitálnym fotoaparátom Canon. Režim zlúčenia filmových políčok zas umožňuje kombináciu po sebe idúcich záberov tak, aby sa vyvolal dojem pohybu.

Zariadenia PIXMA MX715 a PIXMA MX895 budú uvedené na európske trhy v apríli 2012.

PIXMA MX715 – základné charakteristiky:
•  Multifunkčné zariadenie s faxom, rozhraním Wi-Fi a Ethernet
•  Štýlový čierny dizajn
•  Panel s dvojfunkčnými tlačidlami
•  Duplexný APD na 35 listov
•  5 samostatných atramentových kaziet
•  ISO ESAT: 12,5 sním./min. čb; 9,3 sním./min. farebne
•  Až 9600 dpi
•  Kópie ISO A4: 14 sekúnd
•  Automatická duplexná tlač
•  Skenovanie do USB pamäte bez použitia počítača

PIXMA MX895 – základné charakteristiky:
•  Multifunkčné zariadenie s faxom, rozhraním Wi-Fi a Ethernet
•  Štýlový čierny dizajn
•  Panel s dvojfunkčnými tlačidlami a 7,5 cm TFT displej
•  Duplexný APD na 35 listov
•  ISO ESAT: 12,5 sním./min. čb; 9,3 sním./min. farebne
•  PIXMA Cloud Link
•  Automatická duplexná tlač
•  Kópie ISO A4: 14 sekúnd
•  Skenovanie do USB pamäte bez použitia počítača

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo