Na novom veľtrhu, ktorý s uskutočnil 8. až 10. apríla 2014 v nemeckom Hannoveri spoločnosť Canon spolu so svojimi partnermi predstavil možností uceleného workflow v oblasti dekoratívnych a funkčných tlačových aplikácií pre priemyslové využitie. Ako súčasť reálneho tlačového workflow prebiehali živé ukážky tlač na veľkoplošnom tlačovom zariadení Océ Arizona.

Návštevníci stánku spoločnosti Canon si mohli pozrieť flatbedovú tlačiareň Océ Arizona 480 GT, a to ako súčasť uceleného workflow pre funkčnú a dekoratívnu tlač na rôzne materiály, a to od drevovláknitých dosiek (MDF) cez 3D fólie až po plexiskla. Vďaka ďalším spolu vystavovateľom, ktorí predstavili svoje špeciálne technológie a softvér, zákazníci tak získali lepšiu predstavu o širokých možnostiach využitia tlačových aplikácií vo výrobnom priemysle.


„Digitálna tlač dáva výrobcom oveľa väčšiu slobodu pri rozhodovaní, ako bude vyzerať finálny výrobok. Tlač už nie je záležitosťou maximálne piatich farieb ako v prípade sitotlače, môžeme využívať doslova milióny farieb,“  hovorí Slavomír Pohanka, WF Channel Director spoločnosti Canon CZ. „Spolu s takmer neobmedzenými možnosťami tlače je tiež veľmi dôležité, že digitálna produkcia umožňuje dodržiavať prísne požiadavky na produkty priemyslových aplikácií, ako napr. ich vysoká kvalita a zachovanie životnosti.“


Okrem tlačiarni Océ Arizona 480 GT boli súčasťou expozície Canon tiež laserová rezačka eurolaser M-800 a zariadenie pre tekutú lamináciu Bürkle LFC 1300 od spoločnosti Welte. Aj tieto zariadenia, ktoré sú súčasťou reálneho tlačového workflow, návštevníci videli priamo v akcii. V rámci konferenčného programu veľtrhu InPrint 2014 prebehla aj odborná prednáška s názvom „Funkčná priemyslová a dekoratívna atramentová tlač“, ktorú predniesol Roberto Zinser, Channel Manager, Wide Format Group, Canon Germany.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo