Dve nové veľkoformátové pigmentové tlačiarne sú určené pre jednoduchú interiérovú tlač plagátov a materiálov pre podporu predaja (POS). V rámci radu Canon imagePROGRAF zaujímajú nové šesťfarebné tlačiarne iPF6400SE a iPF8400SE priestor medzi CAD modelmi so systémom piatich dye atramentmi a modelmi so systémom ôsmich a dvanástich farieb pre fotografickú a produkčnú tlač.

Canon imagePROGRAF iPF6400SE a iPF8400SE

Výhodou oboch modelov sú nízke obstarávacie náklady i celkové náklady na prevádzku. Kľúčovým rysom nových modelov je systém so šiestimi farebnými atramentmi LUCIA EX, ktorý využíva pigmenty namiesto atramentov na báze farbiva. Vďaka tomu sú obe tlačiarne kompatibilné so širokou škálou médií a pre výstupy je charakteristická dlhodobá životnosť tlače. Výber farieb (purpurová, azúrová, žltá, čierna, matne čierna a červená) použitých v atramentovom systéme znižuje spotrebu atramentov. Využitie červenej farby navyše umožňuje tlač pútavých grafických tlači v živých odtieňoch červenej a oranžovej, teda vo farbách, typických práve pre plagáty a materiály pre podporu predaja.

Koncovka „SE“ znamená rýchly a ekonomický a oba nové stroje plne pokrývajú funkcie, potrebné pre internú výrobu plagátov a POS materiálov. Umožňujú tlač plagátov na širokú škálu ponúkaných médií až do veľkosti A1, navyše tlač v rýchlom tlačovom režime trvá len jednu minútu. Canon tieto tlačiarne navrhol ako zariadenia nižšej triedy pre menej náročných užívateľov.

Obe tlačiarne podporujú využitie veľkokapacitných zásobníkov atramentu. Voliteľný zásobník ponúka objem 300 ml v porovnaní s objemom štandardného zásobníka 130 ml pri iPF6400SE a 700 ml (oproti 330 ml) pri iPF8400SE. Zásobníky atramentov oboch modelov umožňujú výmenu bez prerušenia tlačového procesu a výrazne tak znižujú počet odstávok počas tlače.

Pri návrhu oboch nových modelov zohľadnil Canon aj skutočnosť, že veľa zákazníkov z maloobchodného i podnikového segmentu nemajú k dispozícii príliš voľného kancelárskeho priestoru. Výsledkom je kompaktná konštrukcia, ktorá zaberie len o 20 percent menej plochy než modely ImagePrograf iPF6400 alebo iPF6400S. Jednou z hlavných vlastnosti oboch nových tlačiarní je maximálne jednoduché použitie, vďaka ktorému ich môžu využívať i zákazníci, ktorí nemajú žiadne alebo len veľmi malé skúsenosti s digitálnou tlačou.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo