Spoločnosť Canon Europe, svetový líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila systém Canon imagePROGRAF MFP M40 Solution. Je to riešenie, ktoré komplexne pokrýva pracovné postupy veľkoformátovej tlače, skenovania, archivácie a zdieľania farebných aj čiernobielych dokumentov.

Riešenie zahŕňa veľkoformátovú tlačiareň Canon imagePROGRAF, nový skener M40 pripojený cez integrovaný stojan, výkonný softvér MFP a veľký, dobre ovládateľný dotykový displej, ktorý ponúka dynamické náhľady.

Zostava je vhodná pre pracovné skupiny akejkoľvek veľkosti, ktoré sa zaoberajú spracovaním technickej dokumentácie od jej naskenovania až po finálny výstup. Ide hlavne o zástupcov segmentu AEC (Architecture, Engineering and Construction).

Vďaka univerzálnym funkciám tlače a Scan-To-Copy/File/E-mail/Cloud Connectivity vyhovuje toto nové multifunkčné zariadenie požiadavkám užívateľov kategórie CAD/GIS na rýchlosť a kvalitu práce.

Riešenie Canon imagePROGRAF MFP M40 dokáže skenovať predlohy o šírke až 40 palcov rýchlosťou 13 palcov za sekundu (monochromaticky). Zároveň využíva nové usporiadanie snímačov CIS (Contact Image Sensor), ktoré zabezpečuje presné a čisté snímanie obrázkov bez tieňov v riadkovom zobrazení objektov a v reálnom optickom rozlíšení 1200 dpi. Vďaka tlačovému rozlíšeniu 2400 x 1200 dpi a veľkosti kvapky atramentu 4 pl ľahko replikuje jemné línie a zložité detaily. Technológia výmenných zásobníkov atramentu hot swap navyše umožňuje nahradiť potrebnú farbu bez prerušenia prebiehajúceho tlačového procesu.

Softvér SmartWorks MFP, ktorý sa dá ovládať pomocou 22-palcového intuitívneho dotykového displeja, podporuje dávkové spracovanie skenovaných predlôh, čo výrazne zvyšuje efektívnosť použitia. Zariadenie ponúka aj zabudovaný pevný disk s kapacitou 250 GB, na ktorý možno ukladať súbory vo formátoch PDF, JPEG a TIFF. Canon imagePROGRAF M40 ponúka široké možnosti konfigurácií.

Užívatelia si môžu riešenie prispôsobiť celkom podľa vlastných potrieb. imagePROGRAF M40 je kompatibilný s piatimi veľkoformátovými tlačiarňami z radu Canon imagePROGRAF. Konkrétne ide o modely iPF750, iPF815, iPF825 a nedávno predstavené iPF760 a iPF765.

„Predtým boli architekti, inžinieri a stavbári primárnou skupinou užívateľov riešení pre veľkoformátové skenovanie a tlač. Priebežne sa ale objavuje oveľa viac oblastí použitia, a preto očakávame podstatný rast trhu. Vyššie využitie veľkoformátového spracovania obrazu zisťujeme v spoločnostiach zo segmentu utilít, vo firmách zaoberajúcich sa ťažbou a dopravou ropy a plynu alebo vo vládnych inštitúciách, ktoré plánujú výstavbu miest. Všetky tieto organizácie potrebujú skenovať, archivovať a tlačiť plány a technické výkresy“, doplnil Yuichi Miyano, riaditeľ divízie veľkoformátovej tlače spoločnosti Canon Europe.

„Portfólio spoločnosti Canon sa zameriava na tento dopyt. Nový systém imagePROGRAF M40 predstavuje dostupnú voľbu pre vysokokvalitné veľkoformátové skenovanie a tlač. Dá sa ľahko ovládať a aj vďaka tomu ide o veľmi všestrannú investíciu pre akýkoľvek podnik, ktorý chce zvýšiť produktivitu spracovania svojich obrazových vstupov a výstupov“, doplnil Yuichi Miyano.

Riešenie Canon imagePROGRAF MFP M40 bude u autorizovaných partnerov firmy Canon dostupné od januára 2013.

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo