Canon imagePRESS C800
Canon imagePRESS C800

Canon oznámil, že od uvedenia série farebných produkčných tlačiarní imagePRESS C800 zaznamenal pozoruhodne vysoký dopyt po modeloch z tohto nového radu. Sériu produkčných tlačiarní imagePRESS C800 predstavila spoločnosť Canon tento rok v máji na konferencii „Canon For Business 2014” v Nemecku a v súčasnosti objednávky v Európe, na Strednom východe a v Afrike už prekročili počet 900 zariadení (v rôznych konfiguráciách). Záujem o nové modely prejavujú poskytovatelia tlačových služieb i oddelenia internej tlače naprieč celým regiónom EMEA.

Canon imagePRESS C800

Rad produkčných tlačiarní imagePRESS C800 sa nachádza na pozícii medzi dvomi sériami digitálneho tlačového portfólia značky Canon – imageRUNNER ADVANCE C9000 a imagePRESS C6011(S). Séria imagePRESS C800 sa môže pochváliť vysoko kvalitnými výstupmi a bezkonkurenčnou produktivitou.


„Veľký záujem o novú sériu C800 a značný počet prijatých objednávok potvrdzujú, že zákazníci rozumejú možnostiam, ktoré im takto univerzálne, produktívne a vysoko kvalitné zariadenia prinášajú,“ hovorí Adrian Campomanes, European & UK Product Marketing Business Developer, Professional Print, spoločnosti Canon Europe. Spätná väzba od popredných zákazníkov spoločnosti Canon vyzdvihuje najmä kvalitu farebnej reprodukcie, flexibilitu a špičkovú produktivitu série C800. Ide o kľúčové výhody, ktoré majú hlavný podiel na obľúbenosti tohto nového radu hárkových tlačiarní.

Jedným z účastníkov programu spoločnosti Canon pre popredných zákazníkov je i Peter Moes, ktorý v holandských mestách Almere a Lelystad prevádzkuje formou franšízy značiek MultiCop/The Communication Company dvoch poskytovateľov tlačových a marketingových služieb. Jeho firmy tak patria medzi spoločnosti, ktoré už dosiahli reálne prínosy z použitia nových modelov.

„Sme ohromení kvalitou a farebnou konzistenciou výstupov, ktoré tieto tlačiarne ponúkajú i pri vysokorýchlostnej produkcii,“ vysvetľuje Peter Moes. „Vďaka flexibilite a jednoduchému použitiu celého radu tlačových médií vrátane rôznych typov etikiet sme mohli našim zákazníkom ponúknuť ďalšie služby a tlačové aplikácie. Séria imagePRESS C800 nám tak jednoznačne umožňuje pokryť nové oblasti komerčnej tlače.“

„S možnosťami i výkonom tlačiarne C800 sme veľmi spokojní,“ pridáva sa k pozitívnemu hodnoteniu novej série Volker Dörfel, manažér tlačovej miestnosti vo firemnom reprografickom oddelení nemeckej penzijnej poisťovne NOW IT. „Navyše vďaka intuitívnemu rozhraniu je ovládanie tlačiarne veľmi jednoduché. Ale naozaj silný dojem mám z výnimočnej kvality a konzistencie tlače na materiály s vyššou gramážou. Tieto výstupy sú jednoducho skvelé, a to i v prípade vysokorýchlostnej tlače.“

„Canon imagePRESS C800 využívame v celom rade aplikácií a vďaka jej vysokej produktivite sme tak mohli vyradiť z prevádzky dve menšie tlačiarne. A zároveň sa nám podarilo znížiť náklady na tlač a zvýšiť našu efektivitu,“ dodáva Volker Dörfel.

Nová séria imagePRESS C800 zahŕňa dva modely – imagePRESS C700 s rýchlosťou až 70 str./min a imagePRESS C800 s rýchlosťou až 80 str./min. Tieto tlačiarne v sebe spájajú najmodernejšie technológie s tým najlepším, čo ponúka vlajková loď spoločnosti Canon v oblasti farebnej produkčnej tlače – model imagePRESS C7011VP(S). Séria imagePRESS C800 sa tak môže pochváliť vylepšenou kvalitou tlače, vyššou produktivitou i univerzálnosťou. A to v oblasti komerčnej tlače i interného použitia vo firmách.

„Spoločnosť Canon definuje sériu imagePRESS C800 ako nový štandard v oblasti kvality, práce s tlačovými materiálmi, produktivity i flexibility,“ pokračuje Adrian Campomanes zo spoločnosti Canon. „Profesionáli z rôznych oblastí tlače, od umenia až po centrálne reprografické oddelenia, tak môžu ponúknuť nové aplikácie s vysokou pridanou hodnotou. Navyše pre rôzne typy médií a s vysokou rýchlosťou tlače.“

„Produktivitu série imagePRESS C800 zvyšuje i podpora finalizačných úprav a kompatibilita s dokončovacími zariadeniami tretích strán. Nové modely tak prinášajú celý rad obchodných príležitostí. Navyše budeme samozrejme i naďalej pri vývoji našich produktov využívať spätnú väzbu od našich zákazníkov,“ dodáva Adrian Campomanes.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo