Canon_Expo2015

Spoločnosť Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavila na Canon EXPO 2015, v dňoch 13. až 15. októbra v Paríži, svoje najnovšie technológie i technologické vízie pre oblasť B2B. Návštevníkov oboznámil so svojou stratégiou v B2B segmente a rastúcich oblastiach, ako je 3D a grafická tlač alebo sieťové kamery.

Účastníci Canon EXPO sa mohli bezprostredne zoznámiť s riešeniami, ktoré riešia skutočné potreby zákazníkov spojené s podnikaním, ako je zlepšenie workflow a zvýšenie produktivity. Canon prezentuje svoje nedávno uvedené riešenia v podobe reálnych pracovných scenárov, ktoré ukazujú, ako dnes firmy tieto riešenia využívajú a čo bude v blízkej budúcnosti možné. Hlavný príklad tohto prístupu je zreteľný práve v oblasti profesionálnej tlače. Canon demonštruje svoj záväzok – vrátane dlhodobých investícií – byť najkompetentnejším partnerom, ktorý prináša zákazníkom najväčšiu podporu. Pro splnení tohto cieľa vyvíja riešenia, ktoré zákazníkom umožňujú prispôsobovať sa neustálym zmenám v komerčnom svete využívajúcom viac kanálov. Pre Canon už tlač nie je iba súčasťou spracovateľského priemyslu, ale skutočné odvetvie služieb. Úzko preto spolupracuje s firemnými zákazníkmi na vytváraní riešení, ktoré využívajú maximum ich odborných znalostí a skúseností.

Canon venuje značné úsilie na zdokonaľovanie a na rast potenciálu tlačových aplikácií v mnohých rôznych oblastiach vrátane práce s obalmi, tlačou kníh, spracovania textilu, dekoratívnej tlače a direct mailu. Stranou nezostávajú ani riešenia, ako sú Canon Infinistream, ImageStream 3500 a 2400, ColorWave 910 a VarioPrint i300, teda produkty, ktoré Canon špeciálne vyvinul pre plnenie požiadaviek práve týchto tlačových oblastí.

canon-expo-2105

Medzi riešenia prezentované na Canon EXPO 2015 patria aj nasledujúce technológie a produkty

3D tlač

Na mladom a nádejnom trhu s 3D technológiami robí Canon prvé kroky, a to spolu so svojim partnerom, spoločnosťou 3D Systems. Súčasťou EXPO boli i dve tlačiarne značky 3D Systems, ktoré potvrdzujú odhodlanie spoločnosti Canon prinášať svojim zákazníkom inovatívne riešenia poskytujúce inteligentnú rovnováhu medzi dátami, zachytením obrazu a výstupom.

Kombinovaná realita

Riešenia spoločnosti Canon pre oblasť kombinovanej reality – MREAL – plynule prepája reálne prostredia s virtuálnym počítačom generovanými obrazmi (CGI). Kombinovaná realita je navrhnutá tak, aby riešila kľúčové výzvy z oblasti výroby. Canon túto technológiu využíva od jej uvedenia v Japonsku pri výrobe prototypov svojich produktov. Na Canon EXPO bol systém MREAL súčasťou prostredí z automobilového priemyslu. Návštevníci sa mohli s touto technológiou osobne zoznámiť vo vnútri modelu karosérie vozidla v skutočnej veľkosti.

Canon imagePRESS C10000VP

Premiéru v regióne EMEA absolvoval v priebehu EXPO tiež prvý farebný digitálny tlačový stroj značky Canon, ktorý dokáže vytlačiť 100 strán za minútu – imagePRESS C10000VP. Vďaka technologickým inováciám, ktoré zvyšujú výkon, spoľahlivo zaisťujú konzistenciu farieb i presnejšie riadenie nakladania tlačových materiálov a umožňujú flexibilnú manipuláciu s médiami i dokončovanie, definuje toto zariadenie nový štandard v obrazovej kvalite i produktivite. Canon navrhol imagePRESS C10000VP tak, aby uspokojil dopyt komerčných i interných poskytovateľov tlačových služieb (PSP), ktorí vyžadujú väčší objem tlače bez negatívnych dopadov na kvalitu. V rámci EXPO je tento tlačový stroj k dispozícii ako súčasť prostredia poskytovateľov tlačových služieb, ktoré demonštruje, ako Canon pomáha s premenou technológií pre spracovanie obrazu na obchodné príležitosti.

ColorWave 910

Nedávno uvedený Océ ColorWave 910 je najrýchlejšia digitálna veľkoformátová tlačiareň na trhu: môže sa pochváliť rýchlosťou tlače až 1 000 štvorcových metrov za hodinu. Táto ďalšia generácia jednopriechodového atramentového zariadenia ponúka produktívnu tlač ako z oblastí počítačom podporovaného projektovania (CAD) a geografických informačných systémov (GIS), tak i výroby plagátov. Používatelia navyše majú na výber medzi dvomi plne integrovanými dokončovacími riešeniami – Online Folder a Océ Dual Tray High Capacity Stacker. Aj systém ColorWave 910 si mohli návštevníci Canon EXPO prezrieť v časti venovanej poskytovateľom tlačových služieb.

PRISMAdirect – pokročilý systém pro správu workflow

Uvedenie v rámci regiónu EMEA sa na EXPO 2015 týkalo i jednotného, vysoko škálovateľného riešenia PRISMAdirect, ktoré umožňuje zefektívniť celé interné produkčné workflow. Canon toto riešenie predvádzal ako súčasť scenára firemnej výroby jazdných kolies, v ktorom návštevníkov zoznamuje s možnosťami zdokonalenia jednotlivých workflow pre dosiahnutie skutočne vynikajúcich výsledkov a udržanie konkurenčných výhod.

XEED 4K500ST – najmenší a najľahší projektor pre 4K rozlíšenie na svete

Na EXPO 2015 predstavil Canon v Európe po prvýkrát i projektor ďalšej generácie pre 4K rozlíšenie, oznámený v septembri tohto roku. Nový LCOS projektor je ideálny pre širokú škálu aplikácií. Dokáže zobraziť video i statické snímky v rozlíšení 4 096 x 2 400 pixelov s výkonom až 5 000 lúmenov. Rozlíšenie projektoru je navyše väčšie, ako vyžadujú 4K digitálne filmy. Záujemci mohli na EXPO 2015 navštíviť pohlcujúcu scénu, v ktorej si pri skúmaní kultúrne najdôležitejších miest z celého sveta bezprostredne vychutnali prínosy 4K rozlíšenia.

i-SENSYS MF729CX – multifunkčná tlačiareň pre formát A4 s jedinečnou flexibilitou

Canon toto multifunkčné zariadenie uvedené v septembri 2015 navrhol tak, aby zvládlo požiadavky, ktoré vo väčších organizáciách majú na oblasť tlače a spracovania dokumentov malé pracovné skupiny. Vedľa základných funkcionalít, ako je tlač, kopírovanie a skenovanie, sa môže nový i‑SENSYS MF729Cx pochváliť podporou mobilnej tlače i kompaktným a intuitívnym dizajnom. Multifunkčné zariadenie i-SENSYS MF729Cx bolo na Canon EXPO súčasťou zóny Connecting with Enterprise. V tejto časti akcie návštevníci videli, ako je možné technológie, riešenia a služby značky Canon optimalizovať s cieľom zjednodušiť zavádzanie nových zákazníckych nápadov, maximalizovať rast a optimalizovať podporné administratívne systémy.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo