Canon predstavuje nový prírastok do série objektívov EF-M – prvý špeciálny teleobjektív so zoomom EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM. Nový EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM bol vyrobený pre systémové kompaktné fotoaparáty Canon EOS M, je vybavený originálnou optikou Canon, pokročilou technológiou krokového motorčeka (STM), 3,5-krokovým optickým stabilizátorom obrazu a poskytuje univerzálny rozsah zaostrenia 55 – 200 mm, ktorý fotografom pomôže dostať sa bližšie k snímaným objektom.

EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM dopĺňa tri existujúce objektívy série EF-M, ktoré spolu ponúkajú široký rozsah ohniskových vzdialeností od 11 do 200 mm. Nový objektív je dokonalým doplnením akejkoľvek fotografickej výbavy EOS M a otvára ďalšie kreatívne možnosti pre používateľov EOS M – vďaka jeho schopnosti zachytiť širokú paletu scén od atraktívnych portrétov pri 55 mm až po snímky voľne žijúcich zvierat pri 200 mm.

Prvotriedne optické technológie
Objektív EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM bol vyvinutý využitím unikátnych skúseností spoločnosti Canon s výrobou optických technológií. Pýši sa výkonným optickým stabilizátorom obrazu a technológiou krokového motorčeka z dielne Canon, vďaka čomu dosahuje vynikajúcu úroveň zobrazovania detailov pri fotografovaní aj pri nakrúcaní videa. Najmä pri nakrúcaní videa sa technológia krokového motorčeka (STM) stará o plynulé zaostrovanie počas presunu zaostrenia z jedného objektu na iný.

Mechanizmus STM tiež poskytuje takmer nepočuteľné zaostrovanie, takže filmári môžu k videu nasnímať zvuk, ktorý vyjadrí prirodzenú atmosféru scény. Okrem toho, vďaka mimoriadne efektívnemu 3,5-krokovému optickému stabilizátoru obrazu, ktorý potláča viditeľné chvenie fotoaparátu, používatelia zachytia ostré fotografie počas používania zoomu a stabilné video počas snímania rýchlej akcie.

Vďaka konštrukcii z vysokokvalitného kovu – charakteristickej pre sériu objektívov EF-M – je EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM taktiež kompaktný, ľahký a prenosný, skrátka ideálny na každodenné používanie. Vnútri objektívu sa nachádza optický člen s ultranízkym rozptylom (UD), ktorý poskytuje vynikajúcu obrazovú kvalitu v celom rozsahu zoomu. Netočivý predný optický člen navyše zjednodušuje udržanie konzistentného zobrazenia pri používaní filtrov a plne manuálne zaostrovanie ponúka väčšiu tvorivú slobodu pri nastavovaní zaostrenia počas snímania.

Základné charakteristiky objektívu EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM:
Spolu s fotoaparátom EOS-M vás priblíži k centru diania
Stabilizátor obrazu zaistí ostrosť snímok
Dobrá prenosnosť vďaka kompaktným rozmerom
Plynulé, takmer nepočuteľné STM zaostrovanie
Zaostrovací krúžok umožňuje rýchlu úpravu nastavení
Snímky v špičkovej kvalite – s ostrými detailmi a bohatými farbami

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo