Canon rozširuje svoju svetoznámu kolekciu objektívov EF o dva nové modely, určené pre nadšencov aj profesionálov – EF 24-70mm f/4L IS USM a EF 35mm f/2 IS USM. Nové objektívy ponúkajú prvotriedne optické technológie spolu s mimoriadne kompaktným dizajnom. Sú preto vhodné na rôzne kreatívne účely, vrátane reportážnej fotografie, fotografovania krajiny, portrétov či dojmov z ďalekých ciest.

Oba nové objektívy sú ideálne na použitie s digitálnymi zrkadlovkami, napríklad s novou EOS 6D – najnovšie technológie Canon vám vždy zaručia špičkové výsledky. Oba objektívy obsahujú asférické šošovky a povrchovú vrstvu Super Spectra, ktorá je optimalizovaná pre každý jednotlivý optický člen. O vysoký výkon sa stará prvotriedny stabilizátor obrazu (IS) z dielne Canon v súčinnosti s ultrazvukovými motorčekmi, ktoré ponúkajú neskutočne rýchle automatické zaostrovanie (AF). EF 24-70mm f/4L IS USM je zároveň náš najnovší objektív s hybridným stabilizátorom obrazu (Hybrid IS), ktorý zaistí ostré zábery z akejkoľvek vzdialenosti, vrátane ohniskovej vzdialenosti používanej pri makrofotografii.

EF 24-70mm f/4L IS USM – vysoký výkon, mimoriadna flexibilnosť, Hybridný IS

EF 24-70mm f/4L IS USM je najnovší prírastok do elitnej série objektívov Canon L a rozširuje ponuku štandardných EF zoomov pre profesionálnych aj amatérskych fotografov. Skvele sa hodí na reportážne či svadobné snímky, pretože predstavuje kombináciu bežne používaného rozsahu zaostrenia a špičkovej konštrukcie modelov série L. Výsledkom sú ostré zábery profesionálnej kvality v najrozličnejších situáciách. Nová funkcia Makro optimalizuje rozloženie skupín šošoviek pri makrofotografii, pričom umožňuje maximálne priblíženie 0,7x. Fotografi tak nemusia všade so sebou nosiť špecializovaný makroobjektív.

Prvotriedny optický systém objektívu zahrnuje dva asférické členy spolu s dvomi šošovkami s ultranízkym rozptylom (UD). Všetky obsahujú optimalizovanú povrchovú vrstvu Super Spectra, ktorá minimalizuje chromatickú aberáciu, rozmazanie farieb a odlesky. Konštantná svetelnosť f/4 v celom rozsahu zoomu fotografom poskytne vynikajúcu kontrolu pri kreatívnom používaní fotoaparátu a možnosť rozostreného pozadia pri akejkoľvek ohniskovej vzdialenosti. K tvorbe originálnych snímok prispieva aj kruhová irisová clona s deviatimi lamelami, ktorá umožňuje získať nádherný bokeh a pridať tak snímkam osobitú atmosféru.

Objektív EF 24-70mm f/4L IS USM je tiež vybavený novým systémom IS, ktorý poskytuje ostré snímky v celom rozsahu zoomu. Pokročilý optický IS z dielne Canon ponúka výhody 4-krokového nastavenia, zatiaľ čo hybridný stabilizátor obrazu počas makrofotografie vykonáva efektívnu uhlovú korekciu spolu s korekciou chvenia spôsobovaného posunom. Výsledkom sú ostré snímky aj drobných detailov.

Vysoký výkon AF zaobstaráva malý ultrazvukový motorček (USM) prstencového typu. Technológia USM v kombinácii s vysokovýkonným procesorom a pokročilými algoritmami AF umožňuje presný a tichý autofokus s veľmi rýchlou odozvou. Vďaka plne manuálnemu zaostrovaniu sa dodatočné úpravy nastavení dajú vykonávať aj po aktivovaní AF.

Model EF 24-70mm f/4L IS USM sa vyznačuje prvotriednym dizajnom so zameraním na praktické využitie – to sa týka jeho vnútra aj vonkajšku. Súčasťou exteriéru je vysokokvalitná povrchová vrstva s textúrou kože, prepracované tvary zjednodušujú používanie a k optimálnej obsluhe objektívu prispievajú aj pridané krúžky zaostrovania a zoomu. Konštrukcia objektívu je okrem toho odolná voči prachu i vlhkosti, funkcia uzamykania ho chráni pred nárazmi počas cestovania a fluórová povrchová vrstva minimalizuje prach, nečistoty a odtlačky prstov na predných a zadných šošovkách objektívu. To prispieva k špičkovej obrazovej kvalite a menšej potrebe čistenia objektívu.

EF 35mm f/2 IS USM – pohľad na svet v širšej perspektíve

Nový objektív EF 35mm f/2 IS USM ponúka vynikajúcu flexibilnosť – fotografom umožní zachytiť ešte širšiu škálu scén a objektov v širokouhlom zábere. Ide o vôbec prvý 35 mm monofokálny objektív Canon s optickým stabilizátorom obrazu, ktorý v kombinácii

s vysokokvalitnou optikou ponúka vynikajúce výsledky – a to napriek svojej nízkej hmotnosti a malým rozmerom. Ohnisková vzdialenosť 35 mm zároveň poskytuje možnosť zachytiť čokoľvek od detailných portrétov až po širokouhlé snímky krajiny, takže objektív je ideálnym spoločníkom na cesty alebo skvelým nástrojom pri tvorbe všeobecných reportážnych snímok.

Pokročilé funkcie ponúkajú jedinečnú flexibilnosť pri fotografovaní rôznorodých scén a objektov. Vysoká, stála svetelnosť f/2 okrem iného umožňuje dosiahnutie nízkej hĺbky ostrosti. Optický IS predstavuje výhody 4-krokového nastavenia, čo umožňuje tvorbu ostrých snímok aj v slabom osvetlení pri fotografovaní z ruky. Objektív podporuje aj inteligentné rozpoznanie pohybu pri panningu: režim IS s panningom sa aktivuje automaticky a umožňuje zachytiť pohyb s väčšou presnosťou.

Aby sa dosiahla špičková obrazová kvalita, objektív EF 35mm f/2 IS USM je vybavený asférickým členom typu „glass-moulded“ (GMo), ktorý sa nachádza v zadnej časti dráhy svetla a koriguje aberáciu v celom optickom systéme. Každý jednotlivý člen je zároveň obohatený o optimalizovanú povrchovú vrstvu Super Spectra, ktorá znižuje výskyt tieňov a odleskov na snímkach – zaisťuje tak špičkové vyváženie farieb s minimálnou potrebou postprodukčných úprav. Kombinácia USM prstencového typu a vysokovýkonného procesora poskytuje rýchly AF a používatelia, ktorí chcú mať nad výsledným záberom maximálnu kontrolu, môžu využívať aj plne manuálne zaostrovanie.

Základné charakteristiky objektívu EF 24-70mm f/4L IS USM:
•  Vysokokvalitný 24-70 mm objektív so svetelnosťou f/4
•  Nízka hmotnosť
•  Integrovaný IS
•  Funkcia Makro
•  Odolný voči prachu a vlhkosti

Základné charakteristiky objektívu EF 35mm f/2 IS USM:
•  Monofokálny 35 mm širokouhlý objektív
•  4-krokový stabilizátor obrazu
•  Vysoká maximálna svetelnosť f/2
•  Kompaktné rozmery
•  Kruhová clona

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo