Bukóza Holding, a.s., Hencovce, ktorá produkuje aj buničinu na výrobu papiera, chce vytvoriť 700 nových pracovných miest predovšetkým pre ženy. Ako informovala TASR, manažment holdingu predstavil 1. marca svoj podnikateľský zámer priamo vo výrobných priestoroch hencovskej továrne ministrovi hospodárstva SR Tomášovi Malatinskému.

Bukóza sa chce podľa prezidenta holdingu Jána Ďuriana prostredníctvom novej investície zamerať na spracovávanie celulózy do hotových výrobkov pre kozmetický priemysel. Podľa Ďuriana si projekt vyžaduje vyše 30 mil. €, pričom Bukóza je pripravená investovať zhruba tretinu. „Hľadáme dohodu s ministerstvom hospodárstva, nakoľko by nám štát mohol pomôcť, aby sme ambiciózny projekt mohli uviesť do života,“ povedal Ďurian.

Priamu finančnú pomoc potrebuje holding predovšetkým na spolufinancovanie nákupu strojov pre plánovanú výrobu. Má záujem aj o príspevok na vytvorenie pracovných miest. Bukóza je aj bez vládnej pomoci pripravená projekt naštartovať tento rok. Z vlastných zdrojov si trúfa vytvoriť 100-150 nových pracovných miest približne v júni t. r. Ak štát projekt podporí, počet nových pracovných miest by sa mohol zvýšiť až na 700.

„Išlo by o prácu hlavne pre ženy, v čistom prostredí, nešlo by o žiadnu chemickú výrobu a určite by nepracovali za minimálne mzdy,“ uviedol Ďurian.

jk

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo