BOBST o budúcnosti obalového priemyslu.

Bobst Group, (Švajčiarsko) oznamuje, že získal 70 % akcií talianskeho výrobcu Dücker Robotics. Spoločnosť Dücker Robotics je svetovým lídrom a výrobcom robotov pre strojové nakladanie a paletizáciu v priemysle vlnitej lepenky.

Strategická dohoda bola dokončená 28. apríla 2023. Ide o súčasť vízie BOBST o budúcnosti obalového priemyslu, v ktorej budú výrobné linky na výrobu obalov plne prepojené a budú mať výrazne vyššiu úroveň automatizácie.

Synergie medzi oboma spoločnosťami umožnia vývoj nových riešení a prístupov, ktoré spĺňajú súčasné a budúce potreby klientov BOBST. Touto akvizíciou je BOBST presvedčený, že ešte viac urýchli svoje vedúce postavenie v oblasti tlače a spracovania.

Automatizácia je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým

„Keďže spracovatelia obalov čelia bezprecedentnému dopytu z globálneho rastu dopytu, najmä na trhu elektronického obchodu, pričom musia zvládať nedostatok zamestnancov, automatizácia nebola pre našich zákazníkov nikdy dôležitejšia.“ vysvetľuje v tlačovej správe Jean-Pascal Bobst, generálny riaditeľ spoločnosti, ktorá zamestnáva viac ako 6000 ľudí.
Pokračuje: „Dücker Robotics je už 20 rokov uznávaný ako líder v navrhovaní robotických systémov pre najsofistikovanejšie stroje na spracovanie a naozaj sa tešíme na to, čo spolu dokážeme.“

BOBST_Dücker Robotics
BOBST – Dücker Robotics teams.

Spolu s talianskou spoločnosťou má švajčiarsky výrobca v úmysle vyvíjať riešenia a nové prístupy v oblasti vlnitej lepenky a perspektívu rastu vidí aj na trhu so skladanými kartónmi.
Bobst uviedol, že táto dohoda nebude mať vplyv na fungovanie existujúceho manažérskeho tímu Dücker Robotics.

|Dücker Robotics|
Spoločnosť Dücker Robotics, ktorá bola doteraz súčasťou nemeckej skupiny Dücker Group, založená v roku 2005, sa špecializuje na riešenia robotického nakladania a paletizácie pre priemysel vlnitej lepenky. Spoločnosť, ktorá zamestnáva 40 ľudí, ponúka produktové rady Pal, Robofeed a Robotop a k dnešnému dňu má nainštalovaných viac ako 350 robotických systémov.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: BOBST

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo