Spoločnosť Bell & Bain bude prvým vydavateľom v Európe, ktorý vylepší svoje služby digitálnej tlače zariadením pre kontinuálnu atramentovú tlač Ricoh Pro™ VC60000.

Jeden z najstarších vydavateľov vo Veľkej Británii, spoločnosť Bell & Bain sídliaca v Glasgowe, je súčasne prvou škótskou firmou, ktorá sa rozhodla investovať do zariadenia pre vysokorýchlostnú atramentovú tlač, vyvinutú spoločnosťou Ricoh.

Vydavateľstvo Bell & Bain, založené v roku 1831, sa špecializuje na tlač a väzbu obchodných, vzdelávacích, finančných, lekárskych, vedeckých a náboženských kníh, vrátane odborných časopisov. Rozsiahle vybavenie tejto vydavateľskej firmy zahrňajú zariadenie pre digitálnu tlač, ofsetovú tlač a pôsobivý sortiment viazacích strojov.

Zástupcovia Bell & Bain
Obr.: Zástupcovia Bell & Bain (zľava): Obchodný riaditeľ Tony Campbell, generálny riaditeľ Stephen Docherty a prevádzková riaditeľka Karen Bailliová.

Generálny riaditeľ Stephen Docherty uviedol: „Pre stroj Ricoh Pro VC60000 sme sa rozhodli kvôli vynikajúcej kvalite tlače. Urobili sme si rozsiahly prieskum trhu a množstvo skúšobných tlačových testov, vrátane rôznych noviniek v technológiách atramentovej tlače a atramentových hláv. Celkovo sme nadobudli dojem, že Ricoh Pro VC60000 dokáže najlepšie udržať stálu kvalitu tlače na trhu.

V kombinácii so softwarom TotalFlow BatchBuilder, ktorý rieši automatizáciu workflow, taktiež vyvinutý firmou Ricoh, nám toto zariadenie pomôže ešte zvýšiť latku našej vysokokvalitnej digitálnej výroby malonákladových farebných výtlačkov. Sme radi, že ho uvedieme na britský polygrafický trh.”

„Sme potešení, že tak prestížne vydavateľstvo rozoznalo schopnosti Pro VC60000 za účelom navýšenia svojej produktivity. Náš systém premenil prevádzkové postupy už v rade komerčných tlačiarní i priamych odosielateľov newsletterov a teraz začína pôsobiť i v oblasti vydavateľstiev, ktoré chcú posilniť svoju flexibilitu a schopnosť rýchlejšie reagovať.“ komentuje situáciu Eef de Ridder, riaditeľ pre komerčnú a produkčnú tlač spoločnosti Ricoh Europe.

Vlastnosti stroja Ricoh Pro™ VC60000

Pro VC60000 dokáže vytlačiť cez 6 000 kusov 128 stránkovej knihy počas osemhodinovej smeny. S patentovanou technológiou multi-drop, vlastnými atramentami Ricoh a s technológiou Digital Front End skracuje zariadenie Pro VC60000 dobu prípravy tlače a zrýchľuje obrat zákaziek, čím maximalizuje efektivitu prevádzky a umožňuje lepšiu kontrolu nákladov.

Zariadenie predstavuje komplexné viacfunkčné riešenia pre tlačové úlohy spracovávané na moderných vysokorýchlostných atramentových zariadeniach a riešenia pre tých, ktorí chcú konsolidovať a zefektívniť hybridné operácie s cieľom rozvíjať svoje podnikanie. Inštalácia zariadení v spoločnosti Bell & Bain sa uskutoční v septembri 2017.

Ricoh Pro VC60000

O spoločnosti Bell and Bain

Bell & Bain založili James Bell a Andrew Bain v roku 1831 a dnes je jedným z najstarších vydavateľských závodov v UK. Od roku 1891 pôsobí vydavateľstvo ako spoločnosť s ručením obmedzeným pod názvom Bell & Bain Ltd. Na konci roku 2009 sa manažmentu podarilo odkúpiť Bell and Bain Ltd z portfólia investičnej spoločnosti Prime Active Capital. Má 128 zamestnancov so špecializáciou na tlač a väzbu obchodných, vzdelávacích, finančných, lekárskych, vedeckých a náboženských kníh a vedeckých časopisov a periodík.

Zdroj: RICOH

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo