Prémiové papiere radu Arctic Volume, sú vyhľadávané pre projekty s dôrazom na kvalitu.

Druhé vydanie kampane Arctic  Surface bolo spustené so zaujímavou témou – „hyperrealizmus“. V dnešnom digitálnom svete, v ktorom teraz žijeme je hyperrealizmus rastúcou umeleckou formou, v ktorej je každý detail zaostrený a zväčšený spôsobom, ktorý spája realitu a simuláciu.

V hyperrealizme má niečo za cieľ byť „skutočnejšie ako skutočné“, prehnané a extrémne zamerané, proste „Vylepšená realita“.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Kreatívny dizajn obalu / folder pre Arctic Volume Surface N°2

Surface N°2 prezentuje prácu 15 medzinárodne uznávaných umelcov a predstavuje kurátorský výber rôznych hyperrealistických pohľadov na svet.
Ich extrémne mnohostranné pohľady na svet s vysokým rozlíšením sú zdôraznené papiermi z radu Arctic Volume – s vynikajúcou kvalitou tlače, matným povrchom a prirodzeným pocitom, ktorý zobrazuje obrázky presne tak, ako si to umelci predstavovali.

Ideálny pre knihy a exkluzívne marketingové materiály

Arctic Volume Range je na knižnom trhu známy svojim prirodzeným povrchom a špecifickými vlastnosťami – ponúka ľahkú čitateľnosť, žiadne odlesky a matný povrch. Je známe, že je ideálnou voľbou pre tlač kníh a výtvarného umenia.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Ukážka obsahu Surface N°2, ktorý prezentuje prácu uznávaných medzinárodných umelcov.

Môžete si vybrať zo štyroch odtieňov; všetky s rôznymi vlastnosťami, ktoré môžu oživiť vaše nápady tak, ako to chcete.

  • Arctic Volume Ice: ultra biely odtieň, ktorý výrazne zobrazuje farby a poskytuje maximálny kontrast.
  • Arctic Volume HighWhite: vysoký biely odtieň pre vysoký kontrast a žiarivosť farieb, ideálny  pre exkluzívne výsledky tlače vysokej kvality. Vyhovuje podmienkam (PS1) PSO Coated v3 pre štandardizovanú ofsetovú tlač.
  • Arctic Volume White: prirodzený biely odtieň, ideálny pre dokonalú reprodukciu farieb a široké spektrum aplikácií. Vyhovuje podmienkam (PS1) PSO Coated v3 pre štandardizovanú ofsetovú tlač.
  • Arctic Volume Ivory: prírodný odtieň slonovej kosti, ktorý zabezpečuje výbornú čitateľnosť, prepožičiava obrazom teplejší tón a prirodzený pocit – haptiku. Papier obsahuje minimálne množstvo optických bielidiel.

Rad papierov Arctic Volume, je ideálny pre náročné štvorfarebné aplikácie, vďaka čomu je správnou voľbou pre všetky druhy dizajnových projektov, exkluzívne marketingové materiály pre prémiové značky a knihy.

Analýza a názor odborníka

Garancia vysokej kvality tlače začína výberom kvalitného papiera. Vo všetkej vážnosti, či už tlačíte ofsetovou alebo digitálnou tlačou, výber papiera má vážny vplyv na konečné výsledky tlačeného diela. Ako teda vybrať ten správny papier pre váš projekt? Určite je dobre vedieť čo najviac o vlastnostiach konkrétneho papiera.

Žiaľ publikované špecifikácie papiera vám nepovedia všetko, čo potrebujete vedieť. Po pravde, zverejňované špecifikácie papierov rozprávajú len časť príbehu. Informácie o plošnej hmotnosti, hrúbke, jasu a hladkosti vám môžu pomôcť zúžiť vyhľadávanie, aby ste poskytli východiskový bod pri zvažovaní typu papiera, ktorý je vhodný pre váš projekt, ale nezaručujú, ako bude konkrétny papier fungovať v porovnaní s podobným papierom od iného výrobcu.

Veľa papierov s rovnakými publikovanými špecifikáciami sa bude pri tlači správať úplne odlišne, preto je dôležité pri výbere papiera hľadieť nad rámec špecifikácií papiera. Výrobcovia zvyčajne ponúkajú viacero druhov papiera, pričom prémiové druhy poskytujú lepšie výsledky ako základné druhy.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Porovnanie odtieňa papierov pri normovanom osvetlení D50 a pri UV svetle. Rozdielnosť (Delta Δ) v papieroch je zreteľná pri UV svetle. Demonštruje prítomnosť a množstvo optických zjasňovačov (OBA) obsiahnutý v jednotlivých papieroch.
Len málo výrobcov papiera v súčasnosti zverejňuje údaje o belosti papiera a podiele optických zjasňovačov vo svojich papieroch.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Meranie charakteristík bieleho papiera: belosť/whiteness, odtieň/tint, jas/brightness, fluorescencia/fluorescence. Fluorescencia je rozdiel v jase meranom bez a s UV blokujúcim filtrom. Je to odhad množstva OBA obsiahnutého v papieri. Úrovne fluorescencie: 0-4 slabé, 4-8 nízke, 8-12 stredné, 12-> vysoké.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Porovnanie odtieňa papierov Arctic Volume v CIE L* a* b* priestore s referenciou substrátu (PS1) ISO Coated v3 (FOGRA51).

Poznámka autora: V článku uvádzané hodnoty jednotlivých meraní sú určené na pomoc tlačiarni pri výbere správnych podmienok tlače pre príslušný papier. Tieto hodnoty nie sú papierové špecifikácie, a preto nemajú žiadne tolerancie. Oficiálnu špecifikáciu papiera nájdete v produktových technických listoch pre každý jednotlivý druh papiera.

Kvalita tlače ide ruka v ruke s kvalitou papiera a kontrolou procesov

Výrobca ponúkol okrem zaujímavého konceptu a dizajnu, ktorý vytvorilo nemecké štúdio JUNO aj vysokú kvalitu tlače, ktorá demonštruje kvalitu papierov radu Arctic Volume.

V tiráži je uvedené, že propagačný materiál bol vytlačený na ofsetovom stroji Komori Lithrone S40P HUV s tlačovými farbami VanSon Best Cure UV TIO Process. Fotografie boli rastrované 20 mic. frekvenčne modulovaným (FM) rastrom.

Arctic Volume Range
Arctic Volume Range

Obr.: Vyladený predtlačový a tlačový proces a použitý spôsob FM rastrovania umožňuje dosiahnuť špičkovú kvalitu reprodukcie a vysokú ostrosť tlače aj v detailoch obrazu.

|O ARCTIC PAPER|

Spoločnosť Arctic Paper, patrí medzi najväčších európskych výrobcov grafických natieraných i nenatieraných bezdrevných papierov. „Arctic Volume sa považuje za akéhosi symbiotického partnera pre kreatívcov a umelcov, ktorí vo svojej práci kladú osobitný dôraz na presnosť, detail a haptiku. Dizajnové papiere radu Arctic Volume, sú vyhľadávané pre projekty s dôrazom na kvalitu a často ho používajú luxusné a prémiové značky, ktoré hľadajú čo najlepšie vyjadrenie svojej značky na papieri“, hovorí Jana Rakúsová, zodpovedná za Business development Arctic Paper na Slovensku.

Prémiový rad papierov Arctic Volume sa okrem toho, že vyniká vo fotografickej reprodukcii, vyrába aj trvalo udržateľným spôsobom. Papiere Arctic Volume Ice a Arctic Volume White majú certifikáciu Cradle to Cradle® na striebornej úrovni a vyrábajú sa v Arctic Paper Grycksbo vo výrobnom procese s extrémne nízkymi emisiami fosílneho CO2.

Predaj papierov prémiového radu Arctic Volume  na Slovensku zabezpečuje exkluzívne spoločnosť Europapier.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Arctic Paper

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo