Spoločnosť Antalis, popredný európsky distribútor papiera, obalových produktov a vizuálnych komunikačných riešení, začne distribuovať novo rozšírený rad papierov spoločnosti Mondi NAUTILUS®.

Spoločnosť reaguje na rastúcu potrebu recyklovaných papierov. Všetky grafické papiere v novom rade Mondi NAUTILUS sú nenatierané a vyrobené zo 100% recyklovaného papiera. Zodpovedajú najvyšším štandardom udržateľnosti a sú certifikované FSC a environmentálnou značkou EÚ.

Papiere Mondi NAUTILUS®

  • Nautilus superwhite – 100% recyklovaný, nenatieraný papier s veľmi vysokou belosťou (CIE150).
  • Nautilus classic – 100% recyklovaný prírodný papier, ktorý poskytuje prirodzenú farbu pre autentický recyklovaný vzhľad (CIE 112).

Nový rad pre rastúci dopyt po recyklovaných výrobkoch

V posledných dvoch rokoch dopyt po recyklovaných papieroch neustále rastie. Tento dopyt podporili vlastníci značiek, ktorí reagovali na rastúci záujem o efektívnejšie využívanie prírodných zdrojov a obehové hospodárstvo. Recyklované papiere dobre zapadajú do iniciatív 3R (Re-duce, Re-use, Re-cycle), ktoré rastú po celom svete. Vďaka tejto novej distribučnej zmluve spoločnosť Antalis posilní svoju vedúcu pozíciu pri poskytovaní alternatív trvalo udržateľnej výroby na trhu.

Mondi NAUTILUS®
„Sme potešení touto novou distribučnou zmluvou. Po ukončení výroby grafických recyklovaných papierov spoločnosťou Arjowiggins Graphics sme našli vynikajúcu alternatívu pre našich zákazníkov s výrobkami spoločnosti Mondi. Veríme, že Mondi má správny produkt i zázemie, aby sa stal lídrom na trhu v segmente recyklovaného nenatieraného papiera. Spolu s NAUTILUS® sme presvedčení, že môžeme presadzovať výhody používania recyklovaného papiera,“ povedal Xavier Jouvet, riaditeľ marketingu a nákupu spoločnosti Antalis.

Mondi NAUTILUS®
„Antalis je globálny a má silné vzťahy s agentúrami a vlastníkmi značiek. To nám umožní urýchliť prenikanie značky NAUTILUS® a šírenie trvalo udržateľných papierových riešení. Úzka spolupráca nám umožní ďalej rozširovať trh s grafickými recyklovanými papiermi,“ vysvetľuje Johannes Klumpp, riaditeľ marketingu a predaja Uncoated Fine Paper skupiny Mondi Group.

Papiere Mondi NAUTILUS® sú dostupné zákazníkom od júna 2019 v rámci sortimentu Antalis.

Zdroj: Antalis

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo