Agfa Anapurna Ciervo H3200, 3,2 m široký hybrid.

Podujatie Fespa Global Print Expo 2024 otvorilo svoje brány návštevníkom a privítalo ich v šiestich halách výstaviska RAI v Amsterdame.

Viac ako 500 vystavovateľov pripravilo výstavné expozície kde prezentujú návštevníkom najnovšie produkty a trendy z odvetvia. Medzi hlavných výrobcov tlačiarní vystavujúcich na výstave patria Agfa, Brother, Mimaki, Ricoh, Roland, SwissQPrint a EFI.
FESPA 2024
Predstavenstvo Fespa prestrihlo pásku a privítalo návštevníkov v konferenčnom centre RAI v Amsterdame.

Tohtoročná výstava je tematicky zameraná na „nové príležitosti“. Pri pohľade na štyri oblasti veľtrhu, vrátane Fespa, European Sign Expo, Personalization Experience a Sportswear Pro. Veľtrh prebieha od utorka 19. marca do piatka 22. marca 2024.

Spoločnosť Agfa na Fespa Global Print Expo predstavila svoje inovované portfólio atramentových tlačiarní s novým názvom, ktoré obsahuje tri nové stroje. Nové stroje zahŕňajú rýchly 5,2 m model roll-to-roll a dva 3+ metrové hybridy pre rôzne úrovne produktivity.
Agfa Jeti Condor RTR5200 S
Agfa Jeti Condor RTR5200 S.

Jeti Condor RTR5200 S
Jeti Condor RTR5200 S je najnovším prírastkom do vysoko výkonného radu Jeti. Je to 5,2 m roll-to-roll atramentová tlačiareň, vďaka čomu je jednou z najširších na trhu. Agfa tvrdí, že „stanovuje štandard“ pre rýchlosť – až 672 m2/h – a kvalitu obrazu v sektore roll-to-roll.

Condor tlačí na širokú škálu flexibilných substrátov, pričom spracuje až tri role súčasne. Stroj, je vybavený systémom CMYK a voliteľným Lc/Lm/Lk a bielym lakom pre väčšie možnosti dizajnu a aplikácie. Tlačiareň tiež ponúka viacero riešení manipulácie s médiami pre veľké a ťažké kotúče a ponúka „rozsiahlu“ škálu možností šetriacich peniaze, prácu a priestor na automatizáciu komplexnej tlače a dokončovacieho procesu.

Agfa Jeti Bronco H3300
Agfa Jeti Bronco H3300.

Jeti Bronco H3300
Pokiaľ ide o hybridný pohon, nový Jeti Bronco H3300 stavia na spoľahlivosti hardvéru a softvéru Tauro, ktoré boli testované v praxi. Je to 3,3 m špičková UV LED atramentová tlačiareň vhodná na tlač rôznych úloh v šiestich farbách plus bielej farbe, s voliteľným základným náterom, ktorá tlačí rýchlosťou až 248 m2/h. Nepretržité podávanie lepenky zvyšuje jej produktivitu, zatiaľ čo nezávislá dvojrolová tlač umožňuje súčasnú tlač na rôzne veľké kotúče alebo médiá. Spočiatku bude Bronco H3300 k dispozícii s dvoma radmi tlačových hláv, ale bude možné ho upgradovať na štvorradovú verziu.

Agfa Anapurna Ciervo H3200
Agfa Anapurna Ciervo H3200.

Anapurna Ciervo H3200
Tretím debutom je Anapurna Ciervo H3200, 3,2 m široký hybrid, ktorý sa môže pochváliť oveľa vyššou produktivitou ako jeho predchodca, s takmer 70% zvýšením rýchlosti tlače v produkčnom režime. Najvyššia rýchlosť stroja CMYK/Lc/Lm plus biela je 209 m2/h. Vyznačuje sa tiež nepretržitým podávaním tabúľ, čo umožňuje efektívnu priepustnosť pevných materiálov a súčasne manipuluje až so štyrmi tabuľami.

Zdroj: Agfa

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo