AGFA - Offset Solutions

Belgická Agfa-Gevaert Group sa zbavila veľkej časti svojho podnikania a predala divíziu „Offset Solutions“. Kupujúcim je investičná spoločnosť Aurelius Equity Opportunities so sídlom v Mníchove/Nemecko. Aurelius zaplatí podľa belgického denníka De Standaard 92 miliónov eur. 

Agfa-Gevaert Group oznámila vyčlenenie svojej jednotky Offset Solutions v januári 2021. Očakáva sa, že transakcia bude uzavretá v prvom štvrťroku 2023 po schválení príslušnými orgánmi pre hospodársku súťaž a regulačnými orgánmi.

Agfa-Gevaert so sídlom v Mortseli neďaleko Antverp má približne 20 % svetového trhu s tlačovými platňami. Za posledných pár rokov však zisky výrazne klesli, pretože v dôsledku všeobecnej digitalizácie mediálneho prostredia sa tlačí stále menej novín a časopisov.

Agfa Offset Solutions pôsobí vo viac ako 75 krajinách a ponúka portfólio ofsetových platní, grafických fólií, zariadení a služieb, ako aj softvéru a chemikálií. Na celom svete sú prevádzkované rôzne výrobné jednotky a miesta pre výskum a vývoj s približne 1 700 zamestnancami. Divízia tlače Agfa-Gevaert s ročným obratom okolo 748 miliónov eur tvorila približne 40 % obratu skupiny, ktorá pôvodne vznikla fúziou belgickej spoločnosti Gevaert a nemeckej spoločnosti Agfa.

Čo zostalo z pôvodnej spoločnosti Agfa-Gevaert?
Oddelenie zdravotníckych materiálov. Tu sa vyvíjajú a vyrábajú aplikácie pre digitálnu medicínu, ako aj základ pre digitálnu tlač, všetko, čo je potrebné pre röntgen a rádiológiu … Vďaka tomu Agfa-Gevaert zarobí približne 1 miliardu EUR ročne.

Zdroj: net

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo